Twittter ‘a Şifreli Meşajlaşma Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Twittter ‘a Şifreli Meşajlaşma Geliyor!

0
107238676 1683700429774 gettyimages 1244760150 arriens twitteri221113 np1h7

Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya hizmetindeki iletişim özelliklerini artırma planlarını açıkladığı gibi, Twittter ‘a Şifreli Meşajlaşma özelliği geleceğini söyledi.

Musk, salı günü bir tweet’te, Twitter uygulamasının en son sürümünün, doğrudan mesajlarda değişiklikler içerdiğini söyledi.

CEO, kullanıcıların artık sadece en son değil, bir DM dizisindeki herhangi bir mesajı yanıtlayabileceklerini ve bir mesaja tepki vermek için herhangi bir emojiyi kullanabileceklerini söyledi. Önceden, kullanıcıların yalnızca bir DM dizisindeki en son mesajı yanıtlayabildiğini ve yalnızca belirli emojilerle tepki verebildiğini belirtti.

Mesajlarda şifreleme, yalnızca gönderici ve alıcının bir mesajı görebileceği anlamına gelir. Teorik olarak Twitter ve Musk, insanlar arasındaki doğrudan mesajları göremez veya araya giremez.

Musk, “Asit testi, kafama bir silah dayansa bile DM’lerinizi göremediğimdir,” diye tweet attı.

Facebook Ocak ayında, Messenger hizmeti için varsayılan uçtan uca şifreleme testini genişlettiğini söyledi. Meta’nın sahip olduğu diğer mesajlaşma uygulaması WhatsApp, birkaç yıldır uçtan uca şifrelemeye sahip.

Kullanıcılar gizliliğe daha fazla odaklandıkça, şifreli mesajlaşma servislerinin popülaritesi son birkaç yılda arttı.

Musk ayrıca, kullanıcıların telefon numarası vermeden “dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla konuşabilmesi” için Twitter’a yakında sesli ve görüntülü aramaların ekleneceğini söyledi.


Ancak Musk’ın vaadetiği Yeni Twitter özellikleri zamanında sunulmadı. Örneğin Şubat ayında, Twitter’ın reklam gelirlerini platformdaki yaratıcılarla paylaşmak için bir özellik sunacağını söylendi. Bu henüz olmadı…

Öneri:  R32 Gaz Nedir? Patlar mı?
    İlginizi Çekebilir
    auo

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir