Extech TH10 Datalogger Nasıl Kullanılır?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Extech TH10 Datalogger Nasıl Kullanılır?

1

Bir sıcaklık değeri kaydedicisi olan Extech TH10 Datalogger cihazı profesyonellerin eli ayağı niteliğinde üründür. Buzdolabı başta olmak üzere birçok sıcaklık eğer kaydı gereken noktalarda hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir. Arıza bulmak, durum analiz etmek ve genel durumu sürekli gözlem altında tutabilmek gereken durumlarda ürün stabil ve doğru sonuçlar ile hedefe ulaşmanızı sağlayabilmektedir. İki aşamalı olarak değerlendireceğiz, birincisi ürünün PC Programında kurulumu, İkincisi ise kayıtları PC ye aktarıp inceleme. O halde gelin önce Extech TH10 ürün nasıl kurulur ona bakalım.

İlk olarak Extech TH10 yazılımını bilgisayarımıza kurmalıyız. Yazılımı Drive alanımızdan indirebilirsiniz. Yazılımda okuma yapacağınız dataları ise şu linkten indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz programı kurmak son derece basit olduğu için anlatıma girmiyorum. Programı kurduktan sonraki aşamalar ise sırasıyla şu şekildedir.

e1
e2
e3
e4
e5
e6

Buraya kadar olan bölümde aygıtımızın nasıl programlandığını görmüş olduk. Manuel başlangıç nedeniyle USB aygıt üzerindeki butonu basarak kayıt yapmaya başlamasını takiben kendimiz için uygun olan zaman dilimi kadar aygıtı testte bırakıyoruz. Ben klima testlerinde aylık kayıtlar aldığım için 30 gün sonra testi durdurup kayıtları PC ye alıp yeniden programlıyorum.

Gelin şimdi de kayıtların nasıl ve nereden okunacağını görelim.

e77
e88
e99
e1010
e1111
e1212

Görüldüğü üzere Extech TH10 data logger ile programlama ve logların PC ye aktarılıp incelenme süreci bu şekilde ilerliyor.

Merak ettiğiniz her konu için SORU SOR bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Öneri:  Taksitli Alışverişlerde İade Tutarının Taksitle Geri Ödenmesine Son !

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir