REGAL 55R857UQ Smart QLED Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Televizyon

REGAL 55R857UQ Smart QLED Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri

0

REGAL 55R857UQ model QLED televizyon Manisadaki Vestel fabrikalarında üretilmektedir. Yeni nesil bir anakart yani 17MB180E ile üretilen bu model ve bu modelde kullanılan anakartın eski nesil olarak nitelendirdiğimiz 17MB130-17MB230 anakartların yerini almasını bekliyoruz. Televizyonun genel durumuna şöyle bakacak olursak;
MARKA REGAL
MODEL 55R857UQ
ÜRETİCİ VESTEL
ANAKART 17MB180E
İŞLETİM SİSTEMİ LİNUX ÇEKİRDEK ÜZERİNE KURULU QUI MENÜ
PORTLAR 3HDMI 2USB ETHERNET OPTİK OUT CI+
SMART ÖZELLİKLERİ WIFI WIDI BLUETOOTH HBBTV TKGS YOUTUBE NETFLİX APV vb
LİSANSLAR TKGS DSMART
SES ÖZELLİKLERİ 2X10 WATT SPEAKERBOX+ DTS Virtual X + DTS X ATMOS
ARKA AYDINLATMA DIRECT LED
KOZMETİK YAPI ESTETİK DİZAYN
KUMANDA 1 ADET STANDART IR KUMANDA (INFRA RED)
GARANTİ YETKİLİ BAYİ SATIŞLARI 3 YIL – SPOT SATIŞLAR 3 YIL
ÜCRETSİZ NAKLİYE YETKİLİ BAYİ SATIŞLARINDA VAR
ÜCRETSİZ MONTAJ  VAR
DUVAR ASKI APARATI KUTU İÇERİSİNDE YOK ANCAK ÜCRETSİZ HAK VAR

Şimdi gelelim bizleri en çok ilgilendiren görüntüyü etkileyen detaylara. 55R857UQ modelde en avantajlı kısım ürünün sizlere tekil panel ile gelecek olması. Yani ”55R857UQ alacağım ama bana ıps mi gelecek yoksa va mı gelecek, ads mi fsa mı uv2a mı” vs vs gibi düşünceleriniz olmayacak. IPS yapı tabanına sahip tekil panel ile üretilen bu modelde LG display ile çalışılmış. Elbette ki bu bilgiler Ağustos 2022 itibari ile geçerlidir sonrasında üretime alternatif panellerle devam edebilirler o nedenle satın almayı düşünenler SORU SOR bölümümüzden mutlaka güncel olarak bu bilgiyi teyit etsinler.

LG Panel ile bizlere gelecek olan bu televizyon görüntü destek unsuru olarak bizlere nelere sunuyor bir bakalım.
Televizyon donanımsal 60hz yenileme hızına sahip ancak panelde Fake Refresh Rate değeri 2400hz. Panel destek unsurlarına bakarsak üründe HDR10 / Dolby Vision / MEMC / Pixellence görebiliyoruz. Tüm bu özelliklere ürünün Direct led olması da eklenince bu özellikler görüntüleme anlamında bu modeli yeterli kılıyor. Panel özelliklerinde ise Tipik Kontrast Oranı 1300:1 buna lütfen dikkat edin, siyah başarısı konusunun buna bağlı olduğunu unutmayın. yapı tipinin IPS olduğunu belirtmiştik yani geniş görüş açısına sahip olacaksınız. Yan açılardan izleme yaptığınızda renklerin tonlarında standart VA panellerde olduğu gibi sapma görmezsiniz. G to G değeri 6ms, Renk desteği 8bit +2 FRC yani 10 bit, 1,07 Milyar.

3840×2160 çerçeve oranına sahip üründe PPI değeri 80. Bu televizyonda en üzücü olanı ise dahili COF yani Chip On Film sayısının 6 olması.

LG LC550EQQ Panel Gorsel

Renk algoritması konusunda daha başarılı ürünlerini gördük VESTEL markası olarak. Aşaüıdaki NTSC SRGB DCI-P3 gibi oranlara bakıp sonra diğer paylaştığımız yazılardaki oranlar ile karşılaştırıldığında düşük kaldığını göreceksiniz. IPS panel ile kontrastta zayıf kalması ve 55” panelde 6 COF kullanmış olmasını da ayrıca negatif etki olarak not düşüyorum buraya. Amorf Silikon tabanlı panelde antiglare oranı %3 sert katman ise 2H.

NTSC Oranı %68
sRGB %85
Adobe RGB%70
DCI-P3%69
Rec.2020%51

Sonuç olarak Regal bence estetik bir kasa ve LG panel dışında bu modelde benim gönlüme dokunmayı başaramadı diyebilirim. Ayrıca montaj esnasında ürünlerinize mutlaka panel homojen testi uygulayın, eğer homojen bir ışık dağılımı yok ise montaj formunu imzalamadan evvel konuyu bir bilene danışın. Evinize gelen teknisyen dostların emekçi kardeşlerimiz olduğunu unutmayın, ürünlerde çıkabilecek olası sorunlarda tepkinizi teknisyenlere değil o ürünleri üreten ve o şekilde size ulaşmasına sebep olan mühendis ve yöneticilere yöneltin lütfen. Daha önce Vestel marka ürün incelem eyazımda sizlere ”Vestel bu üründe elinden geleni yapmış gibi duruyor.” demiştim ancak bu inceleme yazımdaki REGAL 55R857UQ sanki dağ fare doğurdu tanımının karşılığı gibi geldi bana. Görüntü anlamında sizlere cazip gelebilir, ürünü gidip izlediğinizde ”Waaooovvv” diyebilirsiniz ancak ben sadece kısa değil, orta ve uzun vadeyi de değerlendirdiğim için öyle aman aman ”Adamlar yapmış” diyeceğim bir ürün olmadığını belirtmek isterim. Artıları yok mu? Var ama yine de bir Regal vizyonsuzluğu olduğu ortada. Yine yazayım, TOSHIBA gibi alternatifi var ise neden Regal alayım ki?

Satın alanlara şimdiden hayırlı olsun diyelim. Satın alıp kullananlar görüşlerini belirtirse potansiyel alıcılar için de referans teşkil eder bu nedenle lütfen deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyiniz. Başka bir ürün teknik özelliklerinde görüşmek üzere

Öneri:  SABA SB43250 Android Smart FHD Fiyat Yorum İnceleme Panel Teknik Özellikler

Hoşçakalınız 

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir