Roborock Q7 Max Batarya Dayanıklılık ve Haritalama Test Sonuçları
  1. Anasayfa
  2. Küçük Ev Aletleri

Roborock Q7 Max Batarya Dayanıklılık ve Haritalama Test Sonuçları

0

Roborock Q7 Max Batarya Dayanıklılık ve Haritalama Test Sonuçları ile ilgili sizlere bilgi dolu bir içerik hazırladık. Bu testleri laboratuvar ortamında sabit noktada yapmak yerine gerçek ev ortamında ve 3 saatten fazla süren ekran kayıtları ile de kafalarda soru işareti bırakmayacak şekilde teyit ettik, kimsenin aklında ”Videoyu kesmişler, eklemişler, hızlandırmışlar, yavaşlatmışlar” gibi kuşkuların olmayacağı şekilde de kesintisiz 3 saat batarya dayanıklılık test sonuçlarını youtube da yayınlamış olduk. Aynı zamanda Roborock Süpürgenin batarya dayanıklılık testi esnasında şarj etme gücünü de Voltcraft EL4000 üzerinde kayıt altına aldık.

Roborock Q7 Max model Robot temizlik süpürgesinin iddia edildiği gibi bir seferde 180 dakika çalışıp çalışmadığını teyit amaçlı olarak 2023 Ağustos ayında sabah 08:38 de başlattığımız test 11:41 de sona erdi.
Buna göre robotun ilk 1 saat çalışma ilerleyişi şu şekilde oldu. (Hızlandırılmış versiyon)

Q7 Max temizlik robotu ürününe aralıksız 3 kere arka arkaya çalış komutu verdim ve vaat edilen 180 dakikanın 174 dakikası boyunca temizlik yaptı, ”Şarjım azalıyor, ben gidip bir şarj olayım” dediğinde daha %19 batarya doluluk oranı mevcuttu yani firma bu vaadini yerine getirmiş durumda.

3 saat kesintisiz yapılan bu test ile ilgili yine 3 saatlik videoyu hiç kesmeden ve hızlandırmadan Youtube’a ekledim, dileyen kontrollerini orada yapabilir.

Yine de ilk 1 saatlik veriler üzerinden gidecek olursak temizlik bittiğindeki veriler şunlar;
08:38 başlangıç
09:45 bitiş
Temizlenen alan 69m2
Kalan batarya %72
Temizlik süresi 65 Dakika

İkinci çalıştırma saat 09:48 de oldu ve 10:55 zaman dilimine kadar 70m2 alanı 67 dakika boyunca temizledi ve kalan batarya doluluk oranı %41 seviyesindeydi.

Üçüncü çalıştırma 3 dakika sonra yani 10:58 de gerçekleşti ve 11:41 zaman dilimine kadar 42 dakka boyunca 45m2 alanı temizledi, şarj seviyesi %19 olduğunda şarja gitmeye karar verdi.

Öneri:  Huayi Kompresör Üreticisi Kimdir?

Temizlediği alan ise Salon, Mutfak, Yatak odası ve Oturma odası. Benim çalışma odamda yerlerde çok kablo vs olduğu için kapıyı kapalı tuttum. U şeklinde oldukça uzun bir koridr var. Evin genel oturma alanı 120m2 Robot sadece temizlik yapabildiği alanları hesaplıyor. Salonda Sehpalar kaldırılmadı ancak mutfakta masanın etrafındaki sandalyeler kaldırıldı. Aynı zamanda yürüyüz bandı da kaldırılmadığı için robot onun olduğu alanı pas geçmek zorunda kaldı.

İlk başladığı yer mutfak, zaten ortada bıraktığı 4 yuvarlak masanın ayaklarının etrafında dönmesinden kaynaklanıyor.

İkinci başladığı yer yatak odası, yine yatak bazasının ayakları etrafında dönmüş, kenardakiler yuvarlak ama ortadakilerin oval olma sebebi baza orta ayakların birbiri ile bitişik olması yani sistem oldukça hassas algılama yapıyor. Ayaklara çarparak algılama yerine sensörler ile algılamayı başarabiliyor.

Sonuç olarak Roborock Q7 Max model temizlik robotunda vaat edilen 180 dakika temizlik iddiasının GERÇEK olduğu tarafımızdan test ve teyit edilmiştir. Haritalama konusundaki başarılarından dolayı Mühendislik ekibini kutlamayı da ihmal etmek istemiyoruz.

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

image 31

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir