ŞIMART Teknoloji Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. Haber

ŞIMART Teknoloji Kimdir?

1

ŞIMART Teknoloji Kimdir? Yazımda tamamen kişisel görüşlerimi ve firmanın bana hissettirdiklerini sizlere aktaracağım. Sitemizde bu tarz soruları görmeye alışıksınız biliyorum fakat genelde ”Nedir?” ve ”Kimdir?” içeriklerinde sizlere, neyi satın aldığınızı ve içinde ne olduğu odaklı yazılar yazarım.
Burada ise durum biraz farklı çünkü bu yazıda herhangi bir ürün tanıtımından veya ne kadar teknolojik bir alet olduğundan, ne kadar çevreci, ne kadar az tükettiğinden bahsetmeyeceğim.
Onun yerine, günümüz koşullarında kurumsallık adı altında unutulmaya yüz tutmuş olan sıcak insan ilişkilerinin halen var olduğundan bahsetmek ve bir firmanın kendilerini nasıl SAMİMİYET testine tabi tuttuğunu görmenizi sağlamak istiyorum.
Kısa bir röportaj yapmak için gittiğimiz Şımart Akıllı Ev Ürünleri Fabrikasında ”gönlümüzü bırakıp döndük” desek yanlış olmaz.

Simart Yuvarlak Logo

Elbette ki Markanın tarihçesi, nedenler, niçinler, nasıllar sizler için hazırladığımız ve yazının sonuna eklediğim röportaj çekiminde sunulacak fakat öncelikle beşeri ilişkileri bir kenara bırakmadan kurumsallaşmayı başarabilmiş olan Şımart Teknoloji ve enerjisi inanılmaz yüksek çalışma arkadaşları, pozitif yaklaşmayı benimsemiş ekipleri ve onları bu yönde motive eden Yöneticileri ile ilgili birkaç kelam etmek isterim.
Röportajda zaten başından sonuna Mustafa Bey olduğu için burada daha çok ekip bilgileri göreceksiniz. :)

Aşağıdaki fotoğrafta en sağda gördüğünüz Beyefendi Genar Can DUMANİÇ.
Genar ismini 17. Yüzyılda yaşayan Çerkes bir savaşçıdan almış.
Röportaj için gittiğimiz YİNE soğuk bir Ankara gününde bizi ilk karşılayan ise kendisinin sıcak tebessümü oldu.
Nazik davetlerini takiben fabrikaya geçmeden önce ”Ankaraya geldiniz ise, bu çorbayı içmeden gitmemeniz gerekir” dedi ve hayatımda ilk defa Bamya Çorbası içmemi sağladı. Baş Aşçı adlı Restoranda yaptığımız ön sohbet sonrasında fabrikaya geçtik ve ilk olarak aşağıdaki güzel insanlar ve sonrasında tüm emekçi dostlarımız ile tanıştık.

IMG 4064

Bu gördüğünüz Kıvırcık ve uzun boylu arkadaşımız Taner Demirci. Fabrikanın kapısında karşıladı bizi o gülüşü eksik olmayan yüz ifadesi ile. Röportaj öncesi fabrika gezimizde elinden geldiğince eşlik etti, çalışmalarını görmek ve birlikte bir ürün incelemesi yapmak için zaman kalmadı fakat bir sonraki çekim randevumuzda inanıyorum ki bunu da başaracağız.

IMG 4026

Şımart Akıllı Ev Ürünleri Fabrikasında hangi departmanı gezersek gezelim aşağıdaki gibi gülen yüzler ve meraklı gözler karşıladı bizleri. Sevgili Hüseyincan Tanrıverdi de Şımart Teknoloji fabrikasında grafik tasarımcı olarak görev almaktadır.

IMG 4016

Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Beyza Uzunoğlu ile ilgili aynı zamanda firmanın Youtube yüzü olduğu duyumunu aldım. Daha geniş zamanlı gitmeyi planladığımız bir sonraki çekimde bu konuyu detaylandırmak için notlarımızı aldık.

IMG 4030

Bu karizmatik Beyefendi Şımart Teknolojinin Pazarlama Müdürü Soner Yılmaz.
Çekimler esnasında hem kendisi hem de bütün bölüm yöneticileri yardımcı olabilmek adına seferber oldu, ben kimler olduğunu göremesem de çekim ekipmanlarını aracımızdan indirmeye yardım edenler dahil olmak üzere hepsine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

IMG 4037

Sevgili Murat Ceran, Şımart Akıllı Ev Ürünleri Fabrikasında Lojistik Müdürü olarak görev almakta. O an kime neyi sevk ettiğini görmeyelim diye hemen ekranını kapattığı dikkatimden kaçmadı. :)
Fotoğrafları bizzat çekerken hepsinin enerjisinin kadraja yansıması ayrı bir güzeldi.

Öneri:  Ürün Alırken Neden Donanımları Sorgulamak Zorundayız?
IMG 4021

Emekçi Canlarımız iş başında (Emekçi sınıfına her zaman pozitif ayrımcılığım var)

IMG 4067

En sağda gördüğünüz sevgili Muhammet Yiğit Örnek, sanıyorum ki ziyaretimizde en çok takıldığım dostumuzdu zira kendisi Şımart Teknoloji Fabrikasının Kalite Kontrol ve Test operatörü. Hemen Solunda Genel Müdür Mustafa Emrah BABUR ve devamında Üretim Şefi Suat Altınok ile Mekatronik Teknikeri Abdulaziz Karslı

IMG 4080

Şımart Teknoloji Müşteri İlişkileri Sorumlusu Özge Ediz ile ziyaretimiz esnasında kısa birkaç konuşmamız olmuş olsa da aslında sonrasında kendisi ile telefonda görüştük tabi o bunu bilmiyor (Sesimden tanımışsa o ayrı)
7 Haziran 2023 tarihinde saat 12:56 da 08503466126 Şımart Müşteri Hizmetleri numarası üzerinden yaptığımız 3 dakika 39 saniyelik görüşmede olabildiğince saçma soru sorup, saçma sorulara bile mantıklı cevaplar alınabildiğini öğrendim. Şımart Yanıcı Gaz Alarmı ürününün 2.4ghz değil 5GHZ den bağlandığında alarm uyarısı verdiğinden girip bir yerlerden çıktım da o yolu ben bile hatırlamıyorum şu an.
”Bu yetmez” dedim. ”Belki sesimi tanımıştır, o yüzden sabırla cevaplamıştır” diyerek 8 Haziran 2023 saat 15:50 de daha da çıldırtıabilecek birisini seçtim ve sevgili eşim Yelda Helvacı’ya başka bir isim ile kendisini tanıtmasını rica edip aynı numarayı tekrar arattım ve ”Bu tartı bozuk, telefona kurulmuyor” dedirttim. 9 dakika boyunca adım adım ne yapılması gerektiğini anlatıp Şımart Elektronik Akıllı Tartı ürününü olumsuz koşullara rağmen eşimin telefonuna (Telefonda bana anlattığına göre o esnada caddede çalışan bir iş makinesi nedeniyle bazı soruları birkaç kere sorma gereği duymuş) kurulmasını sağlamış, kendisine ayrıca teşekkür ediyor, sabrı ve başarısının devamını diliyorum. Bu arada Ülkenin değişik yerlerinden arama ve kayıtlarım devam edecek. (Teknik Bilgisinin bu kadar yüksek olması ayrı bir tartışma konusu)

IMG 4034

Aslında Şımart Akıllı Ev Ürünleri Fabrikasında geçirdiğimiz yarım güne çok şey sığdırdık. Daha da önemlisi ise Röportajda çok ilginç detaylar öğrendik. Genel anlamda önceden kalıp şeklinde hazırlanmış soru cevap ezberleri yerine hem Mustafa bey hem de ben akışına göre ilerledik, sadece yardımcı arkadaşlardan hangi konulardan bahsedilmesi yönde sufleler aldık. Ne bir ezberlenmiş metin, ne de metne bağlı kalma yoktu, tamamen doğal, akışında, rahat ve GERÇEKÇİ bir röportaj oldu aksi halde sizlere bunu SÖYLEŞİ olarak yayınlar, bize metin olarak verilmiş soruları sorup kenara çekilirdik :)

Dolayısı ile Mustafa Bey ve Genar Can DUMANİÇ hariç olacak şekilde İlyas ERKUL, Eyüp ÖZER, Ali AÇIKGÖZ, Ebubekir KUMRU, Ercan BULUT, Murat CERAN, Abdulaziz KARSLI, Ahmet Melih TÜRK, Hüseyincan TANRIVERDİ, Soner YILMAZ, Emir KONAR, Yavuz KARABULUT, Caner COŞGUN, Suat ALTINOK, Muhammet Yiğit ÖRNEK, Özge EDİZ, Haşim YILMAZ, Taner DEMİRCİ, Ayhan ŞENTÜRK, Beyza UZUNOĞLU, Emirhan AKBIYIK, Abidin AKIN gibi dostların hepsi ile ayrı ayrı sohbet edebilecek zaman kalmamış olsa da her birinin o pozitif enerjisini alabileceğim yeterince zamanım oldu diye düşünüyorum.

Öneri:  HAUSLUFT Kimdir?

Benim için konu, bir firmanın ne kadar çok ürün satacağı hiçbir zaman olmadı zira beni ilgilendiren kısmı o değil. Ben tüketiciye o firmanın samimiyetini aktarabilecek enerjiyi alıp alamayacağıma bakıyorum.

Ticari anlamda bakılacak olursa her marka istediği şekilde PR anlaşması yapar ve bütün güzellikleri ön plana çıkartacak bir video çektirebilir ancak bana kimse para ile şu satırları yazdıramaz. Ben bu satırları yazmış ve bu insanların her birinin adını tek tek anmaya gerek görmüşsem orada hem ÜLKEM adına hem de İNSANIM adına fayda elde edilebilecek bir şey görmüşüm demektir.

Eğer bir markanın, bir firmanın web sitesinde ”Türk mühendisleri tarafından tasarlanan Katya Türkiye’nin ilk yerli tasarım robot süpürgesidir. Bu ödüle layık görülerek, ülkemize bu gururu yaşatmamızı sağlayan tüm ekip arkadaşlarımıza ve işbirlikçilerimize teşekkür ederiz.” yazabiliyorsa orada bir emek var, özveri var, bir adanmışlık var diye düşünürüm.

Elbette gördüğümüz yanlışları ve eksikleri de belirteceğiz, örneğin Şımart Wifi Akıllı Priz ürününde testlerim esnasında gördüğüm bazı geliştirilmesi gerektiğini düşündüğüm yerleri firmaya mutlaka paylaşacağım. mesela uygulamada Gerilim Güç ve Akım değerleri bildirim ekranı çok küçük kalmış, Telefonun koca ekranında alttaki alan bomboş fakat bu 3 değer yan yana ve sanki 2 punto büyüklükte yazılmış gibi. Benim gibi 50 yaşında ve gözlük kullanmayı reddeden gözlerim o değerleri nasıl görsün :) (Detayları sevgili İlteriş Yılmaz’a aktardım) bu yapıcı eleştirileri hep birlikte ileteceğiz ki bu firma bizler için daha kullanışlı ve daha verimli ürünler üretmeyi başarabilsin.

Hepsi gencecik ve enerji yüklü insanlar, umut taşıyorlar, önce çalıştıkları marka ve sonrasında ise hizmet sundukları Ülke adına bir şeyler başarabilmenin hazzını almışlar. Burada Vergi Dairesine bir mükellefiyet açtırıp, Ticaret odasına kayıt yaptırıp ADI ŞİRKET fakat içi boş olan bir oluşumdan bahsetmiyoruz.
Marka Tescil Belgesi, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 45001, ISO14001, ISO9001, Ticaret Bakanlığı SSH Yeterlilik belgesinden bahsediyoruz. ‘A’Design Award’ ürün tasarımı kategorisinde ‘Gümüş Ödül’ den bahsediyoruz.

Tüm bunları şu aşağıda gördüğünüz koca yürekli insanlar ve çekimin yapıldığı gün bu kadrajda olmayanlar başarmış durumda.

Simart Akilli Ev Urunleri Personel


Bu anlamda ben de şahsen Tasarım Arge Mühendislik Ekibine yani;

Robotik Tasarım = Mehmet TÜRKER
Yazılım = Mustafa Emrah BABUR
Endüstriyel Tasarım = Ahmet Burak VEYİSOĞLU
Mekanik Tasarım = Ahmet DURMUŞ
Grafik Tasarım = Ümran GÜNDÜZ
Tasarım Koordinatörü = Yusuf Çağrı VEYİSOĞLU

Gibi değerli isimlere bir kere daha teşekkür etmek isterim.

Yaptığı işe, çalıştığı firmaya, yaşadığı Ülkeye, iş arkadaşına, telefon ile görüştüğü kişiye, dizaynına, eserine, girdiği kodun doğruluğuna saygısı olan kim var ise hepsine benden kucak dolusu selamlar olsun. Var olunuz.. ♥♥♥

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir