TV Seçim Rehberi 2024 – Tv Rehberi – Hangi Televizyonu Almalıyım?
 1. Anasayfa
 2. Televizyon

TV Seçim Rehberi 2024 – Tv Rehberi – Hangi Televizyonu Almalıyım?

14

TV Seçim Rehberi 2023 – Tv Rehberi – Hangi Televizyonu Almalıyım? Başlıklı konumuzda sizlerden sıkça gelen marka ve model taleplerinize cevap vermeye çalışıyoruz.


Hangi Televizyonu Almalıyım? Sorusu bizim için farklı ele alınması gereken bir bir soru. Biz genellikle bir ürünü önermektense size hangi ürünü nasıl seçebileceğinizi anlatmaya çalışıyoruz. Tv Seçim Rehberi başlığında da marka önermekten ziyade mantık öneriyoruz, mantığı anlatıyoruz. Burada da en önemli konu sizin Kullanıcı Profiliniz oluyor. Ancak yoğun talepleriniz doğrultusunda belirli senaryolar geliştirdik ve bu senaryolara uygun modelleri de seçmeye çalıştık ki kafalarda daha somut hale gelebilsin.

Bizim için burada iki önemli unsur var. Öncelikle takipçilerimiz kendilerine en uygun ürünü seçebilsin. Bu sayede aldıkları ürün beklentilerini karşılayacağı için memnuniyet oranı artacaktır. Alınan üründen beklenen bilinmediğinde aslında o segment için normal olan bir durum şikayet sebebi olarak görülebiliyor. Bu hem kullanıcı açısından yorucu bir sürecin başlangıcı oluyor hem de firmalara gereksiz bir iş yükü getirebiliyor. Bu süreci doğru ürün seçimiyle sizin için de kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Diğer unsur ise firmaların da kullanıcının doğru ürünü alması sonucunda gerçekten şikayet sebebi olmayan konularla ilgili şikayet oranının düşmesi ve müşteri odaklı geliştirme için kendilerine alan yaratabilmeleri. Elbette her firma olaya bu açıdan yaklaşmayabilir ancak biz firmaların da olaya bu şekilde yaklaşmasını ve sonucunda yine bunun onlara yarayacağını her seferinde belirteceğiz. Nasıl ki takipçilerimiz bu konuda ciddi bir bilince ulaştı, firmalar da bu durumun kendilerine fayda sağlayacağının farkına bir gün varacaklardır.

Öneri:  Samsung 60BU8000 Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri

O halde Tv Seçim Rehberi 2023 konumuz için senaryolarımızı yazıp bu senaryolara uygun modelleri listelemeye başlayalım.

tvsecimrehberi
Tv Rehberi

Tv Seçim RehberiHangi Televizyonu Almalıyım?Senaryolar

Senaryo 1 :


Yüksek bütçeye sahip Futbol- Spor izleyicisi. Yine konsol oyunları oynamak isteyen profil de bu senaryoya dahil edilebilir. Hata algı potansiyeli yüksek. Oturma düzenine göre, karşıdan oturulacak. İzleme mesafesi takribi 3-4 metre. Bütçe 18-20 bin TL.

Bu senaryo izleyicisi hareketli sahnelere duyarlı olacağı için hareketli sahnelerde daha iyi sonuç verecek modeller üzerinden ilerlemek doğru olacaktır. MEMC, Free Sync gibi özelliklere sahip modeller öncelikli olacaktır.

Örnek model : Samsung 55Q80B

samsung55q80b
Samsung 55Q80B

Senaryo 2 :


Beklentiler Senaryo 1 ile aynı ancak bütçe daha düşük. Bütçe 14-16 bin TL.

Örnek Model : TCL 55C728/55C728G

aaaaaa
TCL 55C728/55C728G

Senaryo 3 :

İzleyici film sever, özellikle gece film izlemeyi tercih ediyor. Bütçe 30 bin TL bandında.

OLED televizyonların standart bir kullanım alışkanlığı içerisinde kullanılması ne yazık ki olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. OLED televizyonlar birer keyif televizyonudur. Sabahtan akşama kadar izlenmese dahi televizyonu açık bırakma alışkanlığı olanların bu teknolojiden uzak durması gerekir. Gerçek siyah, zengin renk algoritması yanında OLED’ler için düşük nits değerlerine dikkat etmek gerekir. Özellikle siz kullanıcılar için yine bir OLED 77CXG2 kullanıcısı olan (Uzman Kullanıcı) sevgili Savaş Parlak tarafından kaleme alınmış, sitemizde yayınlayacağımız OLED Tv Kullanım Koşulları yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Örnek Model : LG 55C14

LG55C14
LG 55C14

Senaryo 4 :

Beklentiler Senaryo 3 ile aynı bütçe 22 bin TL bandında.
Örnek Model : LG 55A2

LG55A2
LG 55A2

Senaryo 5 :

OLED değil de LCD olsun ama ambiyansı daha kuvvetli olsun diyen bir izleyici.

Öneri:  A101 ONVO OV43250 FHD Android TV

Philips Ambilight özelliği sayesinde ışığı ve ambiyansı önemseyenler için güçlü bir seçenektir. Görüntü işleme teknolojisinin de katkısıyla bu senaryo için en iyi tercih olacaktır.


Örnek Model : Philips 55PUS9206/55PUS8807

Philips55PUS9206
Philips 55PUS9206
philips55pus8807
Philips 55PUS8807

Senaryo 6 :


Kullanıcı kafeterya işletmecisi, lüks bir kafeterya işletiyor. Büyük bir mekan, 3 ayrı noktada büyük ekran bir televizyon ile müzik ve klip yayını yapabilmeyi istiyor. Kuruluş maliyeti yüksek olduğu için bütçesi daha kısıtlı. Bütçe televizyon başına 16-18 bin TL.

Örnek Model : Onvo OV75350

onvoov75350
Onvo OV75350

Senaryo 7 :


Otel işletmesi, büyük bir lobi var ve otelin introsunun sürekli döneceği büyük bir ekran isteniyor. Büyük ekran, küçük bütçe.

Örnek Model : Onvo OV85500

onvoov85500
Onvo OV85500

Senaryo 8 :


Annem, babam izleyecek; menüsü kolay olsun, servisi yaygın olsun, müşteri hizmetleri ilgili olsun, yerli ve ucuz ürün olsun diyen kullanıcı profili.

Örnek Model : DAEWOO 50DM54U/55DM54U – Bütçe biraz daha yükseltilebilirse Vestel 55U9700

50dm
DAEWOO 50DM54U
vestel55u9700
Vestel 55U9700

Burada örnek model olarak sunduğumuz modeller bize göre bu senaryolara en uygun modellerdir. Fiyat/fayda noktasından yola çıkarak sizlere en uygun modelleri sıraladık. Bunlara ek olarak merak ettiğiniz modelleri ve diğer sorularınızı Forum sekmesinden de bize ulaştırabilirsiniz.

Hangi Televizyonu Almalıyım?

Hangi televizyonu almanız gerektiği konusunda bilgi verebilmek için sizin kullanıcı profiliniz hakkında detaylı bilgiye sahip olmamız gerekir. Bu yazıyı okuyarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Tv Rehberi, Tv Seçim Rehberi Nedir?

Tv Rehberi, Tv Seçim Rehberi İnceleriz ekibinin takipçilerinin televizyon seçimini kolaylaştırmak için oluşturduğu bir uygun televizyonu bulma modelidir.

Hangi Televizyonu Almalıyım 2023?

Hangi televizyonu almanız gerektiği konusunda bilgi verebilmek için sizin kullanıcı profiliniz hakkında detaylı bilgiye sahip olmamız gerekir. Bu yazıyı okuyarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Klima Satın Alma Rehberi! Fethiye’de Hangi Klima Nereden Alınır?

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (14)

  Popüler Yorumlar
  1. 75 inç yansıma yapmayan kaliteli tv almak istiyorum evde camlar büyük iyi bir tv alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. Çok teşekkür ederim.

  Yapılan Yorumlar
  1. 11 Kasım 2022

   Elinize kolunuza sağlık Adem Hocam İlteriş hocam hem videoyu izledim hemde buradan tekrar üstünden geçtim ancak bir konuda sizin engin bilgilerinize ihtiyacım var ne olur bana bir yol gösterin.
   Artık TV bakmaktan midem bulandı resmen.
   Tam Samsung qn90b karar verdim alacağım diyorum hop dse(dirty screen effect) sorunu olduğu karşıma çıkıyor, bir yandan Adem Helvacı@Adem Helvacı hocamın dediği 2015 sonrası led tvlerde kullanım ömrü 5 yıldır lafı geliyor almışken oled mi alsam tekrar diyorum ancak evdeki TV oled ve ekran yanığı yüzünden yeni Tv baktığım aklıma geliyor ne yapacağım bilemedim.
   Bana bir akıl verin dostlar. 25-30k para verip bir TV alacağım ancak gönül rahatlığıyla şu diyip alamıyorum oled ekran yağını, LEDte ışık sızması, dse yok bulutlanma.
   Oled de paraya kıyıp 5 yıl garantiye güvenip G2 alıp geçeyim diyorum ama incelemelerde c2’nin gerisinde kalmış, şuan oledde en iyisi Samsung gözüküyor ama ilk oled tvsi tamamen şans işi ne olacağı belirsiz.
   Ledde de hatalar ortada panel şansa kalmış, TV kurulduğunda bulutlanmayı görüp değiştirmezde servis dava ile uğraş tam 2 ucu b.klu değnek.

  2. Merhaba, güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Ancak rica etsem bu soruyu inceleriz.com/sorular kısmına yazabilir misiniz? Cevaplardan sizin gibi kararsız kalan herkes faydalanabilir böylece :)

   • 12 Kasım 2022

    Tabiki hocam sorumu oradan yazdım vaktiniz olduğunda cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum 15inden sonra TV alacağım da bekliyorum

  3. 12 Kasım 2022

   LG 55UP77106LB abi bu model nasıldır film izlemek ve dunya kupası maçlarını izlemek için

  4. Tcl 55c 735 yeni çıkmış model ,55c728 ile arasında nasıl farklar var, aradaki 2 bin liraya değermi, birde bu fiyat aralığında tcl değilde lg samsung sony den alınabilecek tv varmi

  5. Adem abi beni unutma😂
   Tcl c935 va panel kullanıyor.
   Bem oturma odama netflix ve ps5 için bu televizyonu alsam kötü yapmış olurmuyum.oled çok beğeniyorum ama kısaca yanmalardan dolayı soğudum.
   C935 işin ne düşünüyorsun o değerli yorumunu çok görme.

  6. Adem bey ve ilteriş bey çok teşekkür ederiz sizi geç tanıdım ama iyiki tanıdım, yüksek rakamlara çıkmadan film dizi maç ve ps izlemek için ov55f900 yeterli olur mu, muadil vestel var mı çok teşekkürler şimdiden

  7. 21 Kasım 2022

   Adem bey merhaba, sony 55X89J, Samsung 60BU8000 ve TCL 55C728g aradında kaldım. Öneriniz nedir? Standar karasal yayınlar, film ve çok az wii oyunları için düşünüyorum.

   • 75 inç yansıma yapmayan kaliteli tv almak istiyorum evde camlar büyük iyi bir tv alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. Çok teşekkür ederim.

  8. Merhaba maksimum 28 k bütcem var oled televizyon istiyorum LG 55C14
   VE SONY BRAVİA XR 55AJ80J arasinda kaldim sony android lg webos size hangisini almaliyim mac izlemek icin günluk kullanim film izleme ve ps oynucam hangisini almak daha mantikli hepsiburadada ikisininde fiyatı ayni
   Birde LG OLED 55A26LA var o 20 k daha ucuz ama sanirim 60 hz ekran destegi var ben ise 120 istedigimden dolayi sony dusundum kararsizim televizyondanda fazla analmiyorum yardımcı olursaniz cok sevinirim

  9. Öncelikle emeğinize teşekkür ederim. Ek bir senaryo önermek istiyorum.
   Salonda büyük camlar karşısında yan açılardan da film izlenebilecek. Disney + gibi platformlara destek veren. 55″ ve 65″ 25bin TL bütçeli mümkünse Qled bir TV önerisi verebilir misiniz? 60hz ve 120hz olarak.

  10. 25 Kasım 2022

   Adem hocam merhabalar
   Televizyon alcam ama bir türlü karar veremedim en fazla 15 bin bandında sorun çıkarmayacak gündelik kullanıma ve film izlemeye uygun ve ses komutlu özelliklerine sahip Samsung yada LG öncelikli televizyon arıyorum öneriniz nedir yardımcı olur musunuz

  11. 1 Ocak 2023

   İyi günler adem bey ben yeni bir televizyon almayı düşünüyorum. genelde futbol maçları veüçretli yayınlardan filim iziiyorum bütçem 15 bin kadar buna göre bir televizyon önerebilirimisiniz?

  12. Adem hoca sayesinde Onvo diye bir markanın olduğunu öğrendim. Adem hocanın incelemelerine de bakarak Onvo 50f950 Google tv aldım. Çokta memnun kaldım. Görüntü çok güzel yalnız sesi gereksiz derecede yüksek. Bu da tv izlerken ses normal seviyedeyken, kısık sesle konuşulan sahnelerde sesin anlaşılamamasına sebep oluyor. O kadar yüksek olacağına, nispeten kısık ama daha kaliteli iki hoparlör konulsa daha iyi olurmuş.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir