AUO Panel Üreticisi Kimdir? AU Optronics
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

AUO Panel Üreticisi Kimdir? AU Optronics

1

AUO Panel Üreticisi Kimdir? sorusunu sizlere cevaplamamız gerekirdi çünkü panel üreticileri içerisinde kaliteli olarak gördüğümüz ve mümkünü var ise bütün tv üretimlerinde görmek istediğimiz bir üreticidir. AUO olarak bu gün Acer Unipac Optoelectronics olarak geçse de gelişim süreci biraz farklıdır. AU Optronics aslında Tayvanlı bir elektronik üreticisidir. 1996 yılında Acer Display Technology olarak kurulmuştur ve Eylül 2001’de Unipac Optoelectronics Corporation ile birleşmesiyle o artık bir AUO yani Acer Unipac Optrconics oldu. Ekim 2006’da, AUO, Quanta Display Inc.‘yi satın aldı. Panel üretim kalitesi olarak üst düzey güvendiğimiz bir üretici olan AUO, Samsung, Sony gibi markaların bir çok üst segment üretiminde kullanılan panellerin üreticisidir.

AUO, 2014 yılında 12,9 milyar ABD doları satış geliri elde etti ve şu anda Tayvan, Çin Halk Cumhuriyeti, Japonya, Singapur, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yayılmış global operasyonlar boyunca 45.000’den fazla çalışanı barındırıyor.

Her ne kadar bizim ilgi alanımız TFT-LCD paneller olsa da aslında AUO güneş panelleri konusunda da önde gelen kaliteli üreticilerdendir.

Öneri:  Inverter BPM PMSM Motor Nedir?

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir