Bedava Televizyon Verip Reklam İzlettiren Proje
  1. Anasayfa
  2. Haber

Bedava Televizyon Verip Reklam İzlettiren Proje

0

Reklamlar artık sadece televizyon kanallarımızda değil, oynadığımız oyunların içine dahi işledi. Hatta bunun da ötesinde Netflix, ücret verip üzerine reklamlar izleyerek içerik izleme imkânı sunan düşük fiyatlı bir paket bile çıkardı.

Tüm bu yeni reklam alanlarını göz önüne alınca televizyon reklamcılığında gelecek göremiyor olabilirsiniz. Fakat bu şüphe, bir şirketin örnek projesiyle ortadan kalkacak. Artık yayın değil, televizyonların kendisi reklamlı olacak, televizyonlar bedavaya verilecek.

Bedava televizyon, bol reklam:

975482464bc97897da483597c8f5f57483ecbc90

Paramount Global’ın internet televizyonu hizmeti Pluto TV, reklamcılıkta yeni bir sayfa açan projesini duyurdu. Pluto TV’nin kurucu ortağı Ilya Pozin, yeni girişimi Teevee Corporation ile insanlara bedava televizyon dağıtacak.

Bu televizyon, aslında standart bir televizyon da olmayacak. ‘Televizyon’, normal ebatlardaki bir televizyon ile birlikte bir ses barına ve ikinci bir ekrana ev sahipliği yapacak. Bu ikinci ekran, bir telefon ekranı kadar yüksekliğe sahip olacak ve televizyonun genişliğiyle aynı genişliğe sahip olacak.

İkinci ekranın görevi de aslında bedava televizyonun maliyetini ve çok daha fazlasını elde etmek olacak. Kullanıcılar, ana televizyon ekranından istediği içerikleri izlemeye devam ederken bu ikinci ekran, sadece reklamlara yer verecek.

Tabii reklamların yanı sıra ikinci ekran, işlevsel özelliklere de sahip olacak. Örneğin, spor yayınlarında skoru gösterecek, hava durumunu sunacak, haber başlıklarını yansıtacak.

da3811fe1174ae76092b922d51486c0ceb384d02

Televizyon, akıllı bir televizyon da olmayacak. Akıllı televizyon olmak yerine Amazon ve Xiaomi’nin cihazları gibi hazır üretilmiş ‘çubuk’ şeklindeki televizyon cihazlarıyla gelecek.

Öneri:  Türkiye'de Bankalara Siber Saldırılar %238 Arttı

İki ekran ve hoparlörden oluşan kompakt cihazın adı kesin olarak bilinmiyor. Sadece ‘Telly’ adlı gizemli bir proje keşfedilmiş durumda (en baştaki görsel). Teevee ise cihazın bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Peki siz bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Bedava televizyon karşılığında, izlediğiniz içeriği bozmadan (platformlardaki reklamlar hariç) devamlı reklam oynatan bir ekranı kabul eder misiniz?

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir