Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Beyaz Eşya

Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri

1

Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazı sizin için. Vestel fabrikalarında üretilip vestel servis güvencesi ile tüketicilere sunulan Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi tıpkı Daewoo D-Tr 0601 model bulaşık makinesinde olduğu gibi uzun garanti süresi, yaygın servis ağı ve en önemlisi emsalleri ile kıyaslandığında ekonomik satış rakamı doğrultusunda dikkat çekmeyi başardı. Daewoo Bulaşık makinesi inceleme yazımda belirttiğim üzere belli başlı markalar sahada yer edinebilmek adına belli süre ciddi anlamda dikkat çekici rakamlar ile ürün satışı yapabiliyorlar. Peki bu ürünler gerçekten kaliteli mi ve gerçekten aldıkları parayı hak ediyorlar mı? Veya bu ürünlerin içerisinde kullanılan donanımlar, Vestel ana markası veya diğer alt markalarında kullanılan donanımlardan farklı veya kötü mü?

k1

Elbette ki kafanıza bu tarz sorular takılacaktır ve gayet haklısınız çünkü biz tüketicilerin kafasına takılan bu sorulşarın sebebi geçmiş yıllar boyunca bunarın canlı örneklerini yaşamış olmamızdır.

Ancak bahsi geçen Daewoo çamaşır ve bulaşık makinelerinde bu terddütü yaşamanıza gerek yok çünkü ürünlerin donanım metaryallerini bizzat inceledim, VESTEl ana marka ürünlerde kullanılan donanımlardan kalite ve ebat çap kesit anlamında farkları olmadığı yönde içini rahat ettirebilirim.

Sorun şu ki söz konusu ürün çamalır makinesi olduğunda Vestel üretimlerine Bulaşık Makinelerine olduğu kadar güvenemiyorum. Sizlerin de bildiği üzere ben bu içerikleri sizlere ürün satmak veya bir markanın bir ürününü almanız için teşvik etmek amaçlı değil sadece kullanıcı deneyimlerimi ve teknik bilgimi paylaşmak amacı ile üretiyorum. Dolayısı ile ekte size sunmuş olduğum şu instagram iletimde göreceğiniz üzere vestel ne yazık ki çamaşır makinesi konusunda bana bulaşık makinesinde olduğu kadar güven vermiyor.

Öneri:  Bulaşık Makinesine Domestos Dökülürse Ne Olur?
d2

Daewoo D-Tr Wmı 9122W Çamaşır Makinesi ürününün ekonomik olduğu bir gerçek ancak eğer ekonomiyi bu şekilde sağlıyorlar ise bunun tüketici adına zarar üreten ve yanlış bir politika olduğu da ortadadır. Fayans zemin üzerine defalarca su terazisi ile ayak ayarı yapılmış olan bu makine bugün halen benim evimde çalışıyor ve yetkili servis bu malzemeyi değiştirdikten sonra ürünü başka bir marka ile değiştireceğim. Yıllarca vestel üretimi ürünler kullanmış birisi olarak Bulaşık makinesindne bu derece memnun olup Çamaşırdan bu derece şikayet eden kim var derseniz o kişi ben oluyorum :)

Doğal olarak sizleri de bu olasılık ile ilgili uyarma ihtiyacı duyoyorum. Elbette ki firmalar bu tarz hataları sahada tespit edip üretim bantlarında gerekli önlemleri alıyorlar, yani sizin satın alacağınız bir Daewoo D-Tr Wmı 9122W Çamaşır Makinesi illa ki bu şekilde olacak demiyorumancak ben bir tüketici dostu olarak üzerime düşen vazfemi yerine getirip sizleri uyarıyorum :)

Gelelim Ürünün Donanım Özelliklerine

”KingClean üretimi BLDC yani Fırçasız DC motor ile üretilen bu ürün 2000 watt rezistans ile suyu ısıtır ve Sökülebilir yapıdaki plastik kazan içerisinde dönen inci yapılı çelik tambur içerisinde yıkar, YINHAO veya HANYU üretimi tahliye pompası ile de kirli suyu tahliye eder” diyerek donanımda ana önemli unsurların ne olduğunu da yazmış olayım :) Yıllardır süregeldiği üzere Vestel Çamaşır makinelerinde elektronik kart dizayn mühendisliği tamamen Vestel Mühendislerinin elinden çıkmaktadır. Elektronik kart donanım konusunda son yıllardaki değişiklikler ile ileri düzeyde iyileştirme sağlanmıştır, kart konusunda benim bir şikayetim olmamakla birlikte ne yazık ki amortisör sisteminde bir değişiklik görmediğimi bu nedenle özellikle TAKO sistemi yani DKS veys DKYS dedikleri Dengesiz Yük Koruma Sistemi uyumsuzluğu durumlarında makineniz ciddi bir titrreme ve yürüme yapabiliyor. Benim evdeki BLDC motorlu 8kg Regal makinemde ne yazık ki belli aralıklarla bu durumu yaşıyoruz ancak bu demek değil ki bahsi geçen titreme ve yürüme konuları sadece vestel üretimlerinde var. Bilirkişi olarak gittiğim tüketici evlerinde bilinen her markada bu şikayeti gören duyan birisiyim. Hatta Sizlere önerdiğim ve fiyatları çok cazip dediğim HOOVER makinede dahi bizzat tespitini yaptım, hatta raporunu dahi kendim yazdım, heyet sundum, zaten dahil olduğum heyette, heyet üyesi olarak da imzamı atıp tüketicinin ürününün değişimi sağladım (sağladık) sonuçta hangi markayı alırsanız alın mutlaka bu risk ile zaten karşı karşıyasınız.

Öneri:  Sıcak Yaz Aylarında Buzdolabı Neden Verimli Soğutmuyor?

Ürün 3 yıl garanti ile sunuluyor bu ciddi bir avantaj. Ücretsiz montaj hizmeti mevcut. Ürün içerisinden elbette ki temiz su bağlantı hortumları çıkıyor.

Üretici FirmaVestel
AB Yeni Enerji SınıfıC
Derinlik (cm)58.2
Genişlik59.7
Yükseklik84.5
Kontrol PaneliMekanik
Maksimum Devir Hızı1200
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü Değeri Db(A)75
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü SınıfıB
RenkBeyaz
Sıkma Verimi Enerji SınıfıB
Tam Kapasite İçin Program Süresi228 Dakika
Yıkama Kapasitesi9kg
Ücretsiz KurulumVar

Yazıda aktarmayı unuttum, eklememi istediğiniz husular varsa lütfen SORU SOR bölümümüzde sorun hem size cevabını verir hem de yazıya eklerim.

Sağlıcakla kalınız.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (1)

  1. 29/12/2022

   Eline ağzına emeğine sağlık adem usta

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir