DIJITSU 12.000BTU Klima Teknik Özellikleri BİM
 1. Anasayfa
 2. Klima

DIJITSU 12.000BTU Klima Teknik Özellikleri BİM

4

DIJITSU 12.000BTU Klima Teknik Özellikleri. BİM satışında olan Dijitsu 12.000 BTU (British Termal Unit) klimanın teknik özellikleri ve ürün kalitesi, üreticisi, kompresör bilgisi gibi konularda sıklıkla gelen sorularınız karşısında sizler için firma yetkilileri ile irtibat sağladık ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sunabilmek adına bütün teknik verilere ulaştık. Öncelikle bu konuda hiçbir şekilde tüketicisinden tenik bilgi saklamayan DIJITSU markasına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

image 42

Hemen belirtelim ki klimaların üreticisi MIDEA. Bildiğiniz üzere MIDEA markası, GREE markası ile büyük bir yarış halinde olan ve DÜNYADA klima üretimi konusunda liderliğe oynayan ve ay ve yıl bazında aralarındaki büyük rekabet nedeniyle liderin bazen yer değiştirdiği iki klima üreticisinden birisidir. Şimdi burada sataşma gibi olsun istemem fakat, başka bazı markalar gibi DIJITSU da gidip daha ekonomik üretim yapan markalar ile anlaşma yapıp ürün tedariki sağlayabilirdi ancak ülkemizde yıllardır var olan ve rüştünü ispat etmiş bir teknoloji tabanında üretim yaptırmaları tüketiciler adına inanılmaz büyük bir avantaj olmuş.

Klimanın Teknik Özelliklerine odaklanmak gerekirse eğer, bizim için en önemli konu olan kompresör, bu üretimde GMCC (Guangdong Meizhi Compressor Co., Ltd.) olarak tercih edilmiş. Single Rotary olan bu kompresör R32 soğutucu akışkan ve VG74/310 Ester oil ile çalışmaktadır. Sizlere her zaman için sadece soğutucu akışkan bilgisi veriyor olsak da , son dönemlerde vakumsuz yapılan klima montajlarında sıklıkla bahsettiğimiz ekovat yağının önemine istinaden burada size bu detayı da paylaşmak istedik. Ester Oil yani Ester yağı nedir diye merak edenler, ilgili yazımıza da göz atabilirler.

Klima üretiminde tam bakır kullanılmış olduğunu vurgulamak gerekir. Ne klimanın evaparatör bölümünde, ne kondenser kısmında ne de iç ünite ile dış ünite arasındaki bağlantıyı sağlayan borularda hiçbir şekilde alüminyum kullanılmamıştır. Fin Evap bölümleri her klimada Alüminyumdur. Bahsi geçen ”tam bakır” ifadesi sistemdeki tüm borular için geçerlidir.

Öneri:  Klima Dış Ünitelerini Gizlemek Zararlı mı?

Dijitsu 12.000BTU klima her ne kadar sizlere 12.000BTU kapasiteli olarak satılsa da, ürün üzerinde kullanılan kompresörün değişken devirli olması ve üzerinde uygulanan mühendislik ile bu klima size 3800BTU ile 14200BTU arasında performans sunabilmektedir. Klimada kullanılan Kompresörün watt cinsinden gücü 3255W ve 1watt=3,41BTU olması nedeniyle 3255×3,41=11.099 BTU sonucuna ulaşıyoruz. 12 lik sınıfında satılan bir klima için oldukça etkili bir değer olduğunu belirtmek gerekir. Geçmiş yıllarda 10.912BTU kapasiteli kompresörler ile bu ülkede 18.000 lik klima üretip satan markalar olduğu düşünülünce 12.000 lik sınıfta 11.099BTU kapasitede kompresör ciddi bir değerdir. Isıtma modunda ise ürün 3700BTU ile 14.400BTU aralığında kapasite sunabilmektedir.

SEER 6.1 ve SCOP 4.0 olan bu üründe iç ünitede fin aralığı 1.2mm, dış ünitede fin aralığı 1.3mm ve fin yapısı ise hidrofilik alüminyumdur. Yani suyu üzerinde tutmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Çift sıra evaparatör ve tek sıra kondenser mevcuttur. Soğutucu akışkan tipi R32 ve miktarı ise 550 gramdır. Dış ünitenin net ağırlığı 23.2kg iç ünitenin net ağırlığı ise 7.6kg dır.

Bu üretimde dış ünite kompresör ve dış ünite kondenser fan motoru BLDC olmakla birlikte iç ünite cross fan motoru AC yapıdadır.

Ürünün tüketim verileri test edilmeye başlandığında ayrıca veriler bu yazıya eklenecektir. Merak ettiğiniz her türlü soru için www.forum.inceleriz.com adresimizden bizlere ulaşıp sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (4)

  1. 4 ay önce

   Birde Dijitsu beyaz eşyaya girmiş görünüyor kime üretim yaptırıyor acaba ?

  2. 4 ay önce

   18000 btu olan modelin teknik verilerinide paylaşacak mısınız ?

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir