Neler yeni

Almanya Üretimi Bosch-Siemens Beyaz Eşyalar

maviplanet

Yeni Üye
Yeni Üye
Makale yazmaya gerek yok. Sandık tipi derin dondurucular hariç bütün ürünleri Türkiye üretimi. Önerdiğimiz modelleri de belli zaten.
siz yazınca aklıma geldi, evde arçeliğin sandık tipi 130 litrelik dondurucu su var. biraz fazla buz üretiyor ama aşırı tasarruflu bi ürün ve içine koyduğumuz ürünleri 6-7 ay geçse bile ilk konulduğu lezzetinde geri veriyor. normal buzdolabımızın no frost kısmına bir ürün koysam 1 ay geçince tadında bi tuhaflık oluşuyor. dolap tip dondurucuların hepsi böylemi bilemem ama no frostlar lezziti korumuyor.

bartu

İnce Eleyen
Kadim Üye
Bu da rahmetli anneannemin evinde hâlâ duran 1989 yapımı bosch çamaşır makinesi. 10 yaşındaydım eve geldiğinde, epey yüklü bir miktar ödenmişti. Bayramdan önce şöyle bir kapağını açıp baktım, anladığım bir şey degil, karttan bir soket çıkmıştı taktım, hala sorunsuz çalışıyor.
IMG-20240415-WA0066.jpg

IMG-20240415-WA0067.jpg

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
maşallah, çelik kazan malzeme kalitesi üst seviye.keşke şimdikilerde böyle olsa.

Murat ALA

Moderator
Moderator

IronyOfFate

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu listedeki ürün modelleri güncel midir hocam? Burada paylaşılan ürün modelleri hem ithal olup, ithal olan modellerden de Adem beyin önerdikleri sanırım.

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
Türkiye üretimi teneke Bosch Çamaşır Makinesi kronik paslanma yapan bir model bir sürü şikayet var 3 yıl sonra tesadüf gördüm pas yaptığını garanti geçti diye ilgilenmedi Bosch yetkilileri! Bende kesinlikle yerli üretim önermiyorum. :tara
Aynı durum bende de oldum. Benim ürünüm de siemens idi. Garanti uzatımım vardı servis çağırdım ve banyoda su geldiği için boya kabarmış ve paslanmış dedi. Garantiye girmiyor dediler. Ben de Türkiye de kaç evde çamaşır odası olduğunu; yıkama ve kurutma makinelerinin buraya konumlandırıldığını sordum. Türkiye de neredeyse tamamı banyoya konumlandırılıyor ve firmalar bunu biliyor. Ancak kendilerini haklı göstermek için KULLANIM KILAVUZUNA ISLAK VE NEMLİ ORTAMA KOYMAYIN YAZMIŞLAR.
Bu konuyu daha nasıl özetleyebilirim @Adem Helvacı Hocam. Artık bunun bir ötesi olmadığını düşünüyorum. Amerika da yaşamıyoruz ki çamaşır odamız olsun; Türkiye şartlarında insanlar banyoya konumlandırıyor çamaşır makinelerini ve firmalar bunu bilerek satıyor ama kullanım kılavuzunu ibare ekleyerek garantiye sokmuyorlar :D