Neler yeni

Ürün Karşılaştırma Arçelik, Beko ve LG Klimalar Arasındaki Fark

okanb

Yeni Üye
Yeni Üye
Marka Model Bilgisi
Arçelik 12465 HP
Merhaba,
Arçelik, Beko klimalar ile LG klimalar görsel olarak birbirine çok benziyor.

Örneğin Arçelik 12465 HP, Beko 41265 HP modelleri LG Artcool AC12BH modelleri görsel ve boyut olarak aynı.
Forumda çokca LG klimalar önerilmiş ancak Arçelik, Beko o kadar popüler değil anladığım kadarıyla, bu ürünlerin LG' den farkı tam olarak nedir? Enerji etiketi değerleri de aynı ama LG fiyat olarak daha yukarılarda ve sıklıkla LG ürünleri öneriliyor.

Personel indirimim de olduğu için Arçelik veya Beko almaya çok yakınım ancak tavsiye eder misiniz Arçelik 12465 HP modelini? Salonum yaklaşık 25 m2, iki penceresi var biri kuzey diğeri doğu cepheye bakıyor.

Teşekkürler.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Arçelik ve LG klimalar ortak üretilmekteler. Temel bileşenler LG'den gelir (kompresör başta olmak üzere), ufak tefek segmentasyon çalışmalarından sonra Gebze'deki Arçelik-LG Klima Fabrikası'nda üretim gerçekleşir. Arçelik, Beko, Altus, Grundig, Keysmart, LG hepsi aynı banttan çıkmaktadır. Klima önerisine gelirsek arkadaşlar yardımcı olur size ama personel indiriminiz sizi ciddi rahatlatacaksa maddi açıdan Arçelik klimalarda düşünülür tabi.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Merhaba,
Arçelik, Beko klimalar ile LG klimalar görsel olarak birbirine çok benziyor.

Örneğin Arçelik 12465 HP, Beko 41265 HP modelleri LG Artcool AC12BH modelleri görsel ve boyut olarak aynı.
Forumda çokca LG klimalar önerilmiş ancak Arçelik, Beko o kadar popüler değil anladığım kadarıyla, bu ürünlerin LG' den farkı tam olarak nedir? Enerji etiketi değerleri de aynı ama LG fiyat olarak daha yukarılarda ve sıklıkla LG ürünleri öneriliyor.

Personel indirimim de olduğu için Arçelik veya Beko almaya çok yakınım ancak tavsiye eder misiniz Arçelik 12465 HP modelini? Salonum yaklaşık 25 m2, iki penceresi var biri kuzey diğeri doğu cepheye bakıyor.

Teşekkürler.
Alt yapıları bence aynı çünkü bazı dökümanlarda LG adını gördüm Arçelik klimalar özelinde.