Neler yeni

Satın Alma Önerisi Çamaşır Makinesi tavsiyesi. Samsung mu Boschmu?

bdoker

Yeni Üye
Yeni Üye
Bütçe
23-25bin
Marka Model Bilgisi
Samsung vs Bosch
23-25bin civarında İstanbul da kullanmak üzere aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz?
Eğer aşağıdakiler yaramazsa yerine ne önerir siniz?
I-dos tarzı özellik tercihimdir.

Samsung WW11BB944DGHAH
Bosch WGA244A0TR

Murat ALA

Moderator
Moderator

bdoker

Yeni Üye
Yeni Üye
Onerileriniz icin tesekkurler @Murat ALA @Baranfc ( @Adem Helvacı )
Aklima takilan sey Samsung motoruna 20 sene Bosch ise 10 sene garanti veriyor, Ama oneriler Bosch'dan yana. Halbu ki kagit ustunde Samsung daha mantikli geliyor.
Acaba Samsung satis sonrasi ile alakali sorunlu mudur?

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Biz Samsung diye gittik. LG aldık. Hangi model olduğunu şu anda hatırlamıyorum. Alalı 2 sene olacak. Evde, kolisinde duruyor. Hiç açılmadı. Kullanılmadı. 12.000 TL'ye almıştık.

Neden LG aldık. Kazanından dolayı. Son yıllarda tüm çamaşır makinesi üreten firmalar kazanın içindeki çıkıntıları plastik yapmaya başladı. Sadece LG hala full çelik kazan üretimi yapıyormuş. Bunu düşünerek LG aldık.

Eğer gri alınacak ise Samsung'un yüzeyi gerçek inox değilmiş. Boyaymış ve zamanla çıkıyormuş. LG gerçek inox. Çıkmıyor.

halil26

Yeni Üye
Yeni Üye
Baktiginiz samsung camasir makinesinin aynisini 1 yildir kullaniyorum. Genel olarak memnunum. Aslinda ilk olarak LG almistim ancak aldiktan 1 ay kadar sonra gurultulu calistigi icin servis cagirdim. Servis tasima esnasinda veya uretimde olusan bi hatadan dolayi suan tam hatirlamiyorum kazan veya rulmanla ilgili bir sikinti ciktigini soyledi. Ilk basta degisim cikti ancak stok olmadigi icin para iadesi aldim. Daha sonra benimde biraz oyalanmamdan dolayi o donemde makine fiyatlari birden cok artti ve LG nin ayni makinesini alamadim. Bende bu makineye yoneldim.

Genel olarak gayet guzel makine. Yikama esnasinda gayet sessiz ama eco bubble ozelligi calistigi zaman biraz ugultu oluyor suyu kopurtmek icin icinde bi motor calisiyormus anladigim kadariyla. Eco bubble olan butun makinalarda olan birseymis. Sikma esnasinda da eger makineyi dengeli yuklerseniz ses seviyesi gayet makul ama dengesiz yuklenirse biraz gurultu çıkarıyor yuksek devirde sikarken.

LG ile kiyasyacak olursam LG nin benim kullandigim modelinin malzeme kalitesi cok daha iyiydi. Makinenin heryeri gayet tok ve taş gibi hissettiriyordu. Hatta o dönem butun markalari bakip arastirdim LG deki kalite hissiyati bu fiyat araligindaki hic bir makinede yoktu. Ancak samsungun kaliteside turkiyede uretilen bosch siemens arcelik gibi makinelere gore gayet guzel. Benim baktigim makineler icinde LG den sonra 2. Siraya yazarim. Zaten o yuzden LG alamadigim icin samsung aldim. Normal yikama esnasinda da LG daha sessizdi ama sikma konusunda karsilastiramayacagim dedigim gibi cihazim arizaliydi.
Samsungta ise eger sivi deterjan kullaniyorsaniz otomatik deterjan ve yumusatici alma ozelligi cok iyi. Ben pek onemsemiyordum ancak kullanmaya baslayinca guzel birsey oldugunu anladim.

Son düzenleme:

bdoker

Yeni Üye
Yeni Üye
Baktiginiz samsung camasir makinesinin aynisini 1 yildir kullaniyorum. Genel olarak memnunum. Aslinda ilk olarak LG almistim ancak aldiktan 1 ay kadar sonra gurultulu calistigi icin servis cagirdim. Servis tasima esnasinda veya uretimde olusan bi hatadan dolayi suan tam hatirlamiyorum kazan veya rulmanla ilgili bir sikinti ciktigini soyledi. Ilk basta degisim cikti ancak stok olmadigi icin para iadesi aldim. Daha sonra benimde biraz oyalanmamdan dolayi o donemde makine fiyatlari birden cok artti ve LG nin ayni makinesini alamadim. Bende bu makineye yoneldim.
Genel olarak gayet guzel makine. Yikama esnasinda gayet sessiz ama eco bubble ozelligi calistigi zaman biraz ugultu oluyor suyu kopurtmek icin icinde bi motor calisiyormus anladigim kadariyla. Eco bubble olan butun makinalarda olan birseymis. Sikma esnasinda da eger makineyi dengeli yuklerseniz ses seviyesi gayet makul ama dengesiz yuklenirse biraz gurultu çıkarıyor yuksek devirde sikarken.
LG ile kiyasyacak olursam LG nin benim kullandigim modelinin malzeme kalitesi cok daha iyiydi. Makinenin heryeri gayet tok ve taş gibi hissettiriyordu. Hatta o dönem butun markalari bakip arastirdim LG deki kalite hissiyati bu fiyat araligindaki hic bir makinede yoktu. Ancak samsungun kaliteside turkiyede uretilen bosch siemens arcelik gibi makinelere gore gayet guzel. Benim baktigim makineler icinde LG den sonra 2. Siraya yazarim. Zaten o yuzden LG alamadigim icin samsung aldim. Normal yikama esnasinda da LG daha sessizdi ama sikma konusunda karsilastiramayacagim dedigim gibi cihazim arizaliydi.
Samsungta ise eger sivi deterjan kullaniyorsaniz otomatik deterjan ve yumusatici alma ozelligi cok iyi. Ben pek onemsemiyordum ancak kullanmaya baslayinca guzel birsey oldugunu anladim.
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Halen aklımda samsungun 20 yıl motor garantisi var. Bu kadar güveniyorlarsa vardır bir hikmeti diye düşünüyorum.
Tek çekincem 11 kg büyük kazan sıkma esnasında muhtemelen 9 kg olan normal sayılabilecek kazanlardan daha fazla ses çıkaracaktır.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Aklima takilan sey Samsung motoruna 20 sene Bosch ise 10 sene garanti veriyor, Ama oneriler Bosch'dan yana. Halbu ki kagit ustunde Samsung daha mantikli geliyor.
Bozulmayacağını bildikleri için 10 yıl 20 yıl garanti veriyorlar. Neden dolabın tamamına 10 yıl 20 yıl garanti vermiyorsunuz diye sorarlar adama biliyorlar 3-5 yıl içinde ilk arızasını verecek bir yerleri.

bdoker

Yeni Üye
Yeni Üye
Bugün tum bayileri ve marketleri gezdik ve netice olarak Samsung aldık 28500 TL ye.
Netteki satıcılara güvenemedik ve bu sebeple bayiden aldık. Zaten nette 1 satıcı çok uygundu, o da güven vermiyordu.
Bosch serie 8 (i-dos lu) ile arasında 7000 TL fark var, daha ucuz. Bu farkı garanti sonrasında eğer bir sorun çıkarsa o sorun için kullanmak üzere Samsunga şans verdik.
Buna aslında tüm bayilerin şiddetli bir şekilde Samsunga karşı takındıkları tavır ve bizi yönlendirme çabaları sebep oldu. Bakalım doğru mu yaptık, zaman içinde göreceğiz. Bir sorun olursa buradan da bilgi geçerim.
Yardımcı olan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Bugün tum bayileri ve marketleri gezdik ve netice olarak Samsung aldık 28500 TL ye.
Netteki satıcılara güvenemedik ve bu sebeple bayiden aldık. Zaten nette 1 satıcı çok uygundu, o da güven vermiyordu.
Bosch serie 8 (i-dos lu) ile arasında 7000 TL fark var, daha ucuz. Bu farkı garanti sonrasında eğer bir sorun çıkarsa o sorun için kullanmak üzere Samsunga şans verdik.
Buna aslında tüm bayilerin şiddetli bir şekilde Samsunga karşı takındıkları tavır ve bizi yönlendirme çabaları sebep oldu. Bakalım doğru mu yaptık, zaman içinde göreceğiz. Bir sorun olursa buradan da bilgi geçerim.
Yardımcı olan arkadaşlara da teşekkür ederim.
Makine kurulunca deneyimlerinizi ayrı bir konu açarak ve fotoğraflarla destekleyerek bizlerle paylaşırsanız seviniriz hayırlı olsun. Yetkili servise de ek garanti yaptırın derim.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Motor zaten bozulmuyor ki, kendine güvenen bilyalara ve amortisörler 10 sene garanti versin.

bdoker

Yeni Üye
Yeni Üye
Bilemiyorum ki dün kalibrasyon ayarı falan yaptım bakalım faydası olursa
Bugün kuruldu, tanıtırken menü tusundan bir ayara girdi. Orada otomatik dozajlama esnasinda az, normal veya çok deterjan çekmesini ayarlaniyormus. Bir kurcalayın derim.