Neler yeni

Klima Detaylı İnceleme: "TCL T-Pro 24" Alındı, Montaj Tecrübeleri ve Sonrası Giderilen Eksiklikler

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
Öncelikle Herkese Selamlar ve Saygılar.

Böyle güzel platformların olması, bilgi alışverişi ve Tüketici korunmasına yönelik paylaşımların olması herkes gibi beni de mutlu ediyor.

Malum havaların ısınması nedeniyle ben de klima alma arifesindeyim ve araştırma içerisindeyim. Araştırmalarımdan daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımızın olması sebebiyle görüşlerinizi almak isterim.

Bu konuyla ilgili birkaç firmanın ücretsiz keşif hizmeti ile isteğim ve olabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunarak; ihtiyacın karşılanmasına yönelik klimanın konacağı en iyi yerin tespitini gerçekleştirdim.

Satın alınan TCL Klimanın Montaj Süreci için tıklayınız

ÖZET:

Evde Bebek ve Annem olduğu ve klima hassasiyetimiz olduğu için maalesef odalara klima koyamıyoruz.

Evim bitişik nizam ve tek taraftan Güneş alıyor. Saat 14:00’ dan sonra çizdiğim taslakta görüleceği üzere sağ çaprazdan direk yatak odasına vurmakta ve yazın evin genel derecesini 26-30 C’ ye çıkarmakta. Klimaya ihtiyaç duyulacak saatler 11:00 – 23:00’ dır.

Asıl ısının kaynağı yatak odası olduğu için Klimayı; Yatak odasının yanında bulunan ve Koridora bakan ufak antreye konumlandıracağız ve oradan da koridor sonundaki oturma odası ve çocuk odasına doğru havanın dağılımını sağlayacağız. Malum bu şartlardan dolayı maalesef başka bir çözüm sağlayamamaktayım ki bu arada Kiracıyım.

Amacım yatak odasının serinleyerek normal ısıya erişmesi ve soğuk havanın tam anlamı ile olmasa da diğer odalara dağılarak sıcaklığın 3-4 C kırılmasıdır. Gece saatlerinde ve sabah saatlerinde evim bitişik nizam olduğu için doğal olarak serinlemektedir.

WhatsApp Image 2024-04-20 at 01.16.59.jpeg

EV BİLGİLERİ:

Bursa’da yaşıyorum.

Ev bitişik nizam.

Klima sadece soğutma amacı ile kullanılacaktır.

Tercih edilecek olan BTU 24.000’ dir.

Kağıt üzerinde gözüken soğutulacak alan 65,6 m2’ dir.

Ancak evimizin tavan yüksekliği standartlardan alçak olup 2,4 m’ dir.

KLİMA TERCİHİ:

Klima konusunda naçizane araştırmaları yaptım ancak bazı veriler firmaların sayfaları ile epey vb. platformlarda değişiklik gösterdiği için yanlış olabilir, hatam olduysa affola.

Bütçem 35.000-40.000 TL arasıydı ancak malum araştırdıkça daha iyisi oldukça fiyatlar yükseliyor ve sizin görüşleriniz, fiyat/performans oranı ile ekstra özelliklerin gerekliliği gibi durumlar ile belki bütçeyi biraz daha zorlamak durumda kalacağım.

Klima tercihim Inverter 24.000 BTU olacak.

Öncelik Kriterlerim Sırasıyla;

1- Garanti, Verimlilik, Servis, 4 Yönlü Üfleme (Dikey ve Yatay - Odaların konumu nedeniyle),

2- Uzak mesafe akışı (Daha ileriyi üfleme özelliği 10-15 metre - Odaların konumu nedeniyle), I Feel Kumanda (Kumandanın bulunduğu odaya göre derece ayarlama – Klimanın dar alana konumlanması ve sıcaklığın çabuk düşecek olması sebebiyle sensörün yeterli dereceye ulaştım diyerek klimayı durdurması ve diğer odalara yeterli soğuk havanın gitmeyecek olması), Nem giderme, Filtre özellikleri, Sessiz çalışma, Wifi

3- Windfree/Esintisiz Soğutma, Anlık tüketim, Tüketim sınırlandırma, Eko Modu, Kendi kendini temizleme

4- Yapay Zeka, 3D vb üfleme teknolojileri, Arıza Tespiti

İncelediğim Ürünler:

DAYLUX DTXN71U / DTXN71N 24.000 BTU

Fiyat 38.800 TL / Garanti İç 2yıl-Motor 3 yıl / Gaz R410A / SEER 6.1 / İç dB 34-45 / Dış dB 60-65

Motor Teknolojisi 3D Inverter / Üfleme 2 Yönlü / Wifi Yok / Japonya ve Üretici Daikin

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti

Eksileri: Gaz R410A / * Üfleme 2 Yönlü / Wifi Yok / Servis ve sikayetvar.com yorumları

Not: *** DTXN71U / DTXN71N modeli ile arasındaki farkı bulamadım

https://www.hepsiburada.com/daylux-dtxn71u-a-24000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-p-HBV00000QUO9C?magaza=Başaran Store&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBV00000QUO9C&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

KAİRA DTXR71E 24.000 BTU

Fiyat 35.000 TL / Garanti İç 2 yıl-Motor 3 yıl / Gaz R32 / SEER 6.1 / İç dB 36-45 / Dış dB 59-67

Motor Teknolojisi 3D Inverter / Üfleme 2 Yönlü / Wifi Var / Japonya ve Üretici Gree-Daikin

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti / Wifi Var

Eksileri: * Üfleme 2 Yönlü / Servis ve sikayetvar.com yorumları

https://www.hepsiburada.com/kaira-dtxr71e-24000-btu-wifi-a-inverter-duvar-tipi-klima-montaj-dahil-p-HBCV00000FR3CW?magaza=Kaira Türkiye&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBCV00000FR3CW&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

TCL Elite 24 24.000 BTU

Fiyat 32.150 TL / Garanti 3 yıl / Gaz R32 / SEER 6.1 / İç dB 30-54 / Dış dB 57-67

Motor Teknolojisi Inverter / Üfleme 2 Yönlü / Wifi Var / Çin – Üretici TLC

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti * Üfleme 4 Yönlü / *I Feel Kumanda / Kendi Kendini Temizleme / *Sessiz / Wifi / Anlık Tüketim / Yapay Zeka / Eko Modu / Arıza Tespit

Eksileri: Servis

https://www.hepsiburada.com/tcl-eli...nt=HBCV000030LW6F&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

TCL T-PRO 24 24.000 BTU

Fiyat 40.000 TL / Garanti 3 yıl / Gaz R32 / SEER 6.5 / İç dB 31-58 / Dış dB 57-68

Motor Teknolojisi Smart Inverter / Üfleme 4 Yönlü / Wifi Var / Çin – Üretici TLC

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti * Üfleme 4 Yönlü / *I Feel Kumanda / Kendi Kendini Temizleme / Wifi / *Esintisiz Soğutma (Windfree) / Filtre Özellikleri / Anlık Tüketim / Yapay Zeka / 3D ve Duş Şeklinde Hava Akımı / Eko Modu / Arıza Tespit

https://www.tcl.com/tr/tr/air-conditioners/T-Pro-heat-pump

SİGMA Plus SGM24INVDHB 24.000 BTU

Fiyat 44.160 TL / Garanti 2 yıl / Gaz R32 / SEER 7 / İç dB 29-47 / Dış dB 53

Motor Teknolojisi G10 Inverter / Üfleme 2 Yönlü? / Wifi Var / Türkiye – Üretici Gree

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / *SEER 7 / *Sessiz / Kendi Kendini Temizleme

Eksileri: Fiyat / *Üfleme 2 Yönlü? / Dış Ünite Ses Şikayetleri / Garanti / Servis ve sikayetvar.com yorumları / sık arıza şikayeti

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-plus-24000-btuh-a-inverter-klima-r32

SİGMA Plus SGM24INVDMH 24.000 BTU

Fiyat 44.160 TL / Garanti 2 yıl / Gaz R32 / SEER 7.1 / İç dB 33-48 / Dış dB 59

Motor Teknolojisi G10 Inverter / Üfleme 2 Yönlü? / Wifi Yok / Türkiye – Üretici Gree

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / *SEER 7.1 / Filtre Özellikleri / *Uzak Mesafe Akışı 15 metre / *I Feel Kumanda / Arıza Tespit

Eksileri: Fiyat / *Üfleme 2 Yönlü ? / *Wifi Yok / Dış Ünite Ses Şikayetleri / Garanti / Servis ve sikayetvar.com yorumları / sık arıza şikayeti

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-plus-24000-sgm24invdmh-btuh-a-inverter-klima

GREE PULAR 24.000 BTU

Fiyat 44.700 TL / Garanti 6 yıl / Gaz R32 / SEER 6.8 / İç dB 30-46 / Dış dB 57-65

Motor Teknolojisi G10 Inverter / Üfleme 4 Yönlü / Wifi Var / Çin – Üretici Gree

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / *Garanti 6 Yıl /* Üfleme 4 Yönlü / *SEER 6.8 / *I Feel Kumanda / *Sessiz / Wifi / 3D Kavisli Çift Flap / Yukarıdan Aşağıya Soğutma / Kendi Kendini Temizleme / *sikayetvar.com çözüm sonuçları

Eksileri: Fiyat

https://www.gree.com.tr/urun/pular-inverter-duvar-tipi-split-klima-r32-24000-btu-h

GREE FAİRY ***30.200 BTU

Fiyat 52.100 TL / Garanti 6 yıl / Gaz R32 / SEER 7 / İç dB 33-48 / Dış dB 59-70

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / ***30.200 BTU / *Garanti 6 Yıl /* Üfleme 4 Yönlü / *SEER 7 / *I Feel Kumanda / Filtre Özellikleri / Wifi / 3D Kavisli Çift Flap / Kendi Kendini Temizleme / Arıza Tespit / *sikayetvar.com çözüm sonuçları

https://www.gree.com.tr/urun/gree-fairy-a-24-000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-beyaz-montaj-dahil-24

Tekrar dile getirmek isterim ki firmaların web siteleri, Google, epey vb. platformda ürünlerle ilgili bilgilerde farklılık olduğundan bazı veriler yanlış olabilir affola ve eğer hataları görürseniz ve düzeltmem için uyarırsanız sevinirim.

Değerli yorumlarınızı evimin krokisine göre; BTU değerlerine, 4 yönlü dikey ve yatay üflemeye, uzağa üfleme özelliğine, klima sıcaklık sensöründe oluşabilecek problemlere karşı i Feel kumanda gibi teknolojileri göz önünde bulunarak yorum yaparsanız sevinirim.

Ev planından dolayı ve klimanın dar alanda konumlanması ile sensörün dereceye ulaştı diye algılayıp klimanın soğutmasını kapatma riski olduğu için i feel kumanda gibi diğer odaların sıcaklığını baz alacak özellikler daha mantıklı olduğu için öne çıkmaktadır tercihimde.

Yukarıdaki incelediğim klimalar dışında farklı öneriniz veya alternatifiniz varsa ona da çok sevinirim.

Daha önce Anneme televizyon alırken de çok yardımcı olan Sayın @Adem Helvacı hocama da tekrar selamlar diyerek yorum, görüş ve önerilerini beklediğimi söylemek isterim.

Şimdiden herkese çok teşekkür eder, iyi forumlar ve iyi günler dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Öncelikle Herkese Selamlar ve Saygılar.

Böyle güzel platformların olması, bilgi alışverişi ve Tüketici korunmasına yönelik paylaşımların olması herkes gibi beni de mutlu ediyor.

Malum havaların ısınması nedeniyle ben de klima alma arifesindeyim ve araştırma içerisindeyim. Araştırmalarımdan daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımızın olması sebebiyle görüşlerinizi almak isterim.

Bu konuyla ilgili birkaç firmanın ücretsiz keşif hizmeti ile isteğim ve olabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunarak; ihtiyacın karşılanmasına yönelik klimanın konacağı en iyi yerin tespitini gerçekleştirdim.

ÖZET:

Evde Bebek ve Annem olduğu ve klima hassasiyetimiz olduğu için maalesef odalara klima koyamıyoruz.

Evim bitişik nizam ve tek taraftan Güneş alıyor. Saat 14:00’ dan sonra çizdiğim taslakta görüleceği üzere sağ çaprazdan direk yatak odasına vurmakta ve yazın evin genel derecesini 26-30 C’ ye çıkarmakta. Klimaya ihtiyaç duyulacak saatler 11:00 – 23:00’ dır.

Asıl ısının kaynağı yatak odası olduğu için Klimayı; Yatak odasının yanında bulunan ve Koridora bakan ufak antreye konumlandıracağız ve oradan da koridor sonundaki oturma odası ve çocuk odasına doğru havanın dağılımını sağlayacağız. Malum bu şartlardan dolayı maalesef başka bir çözüm sağlayamamaktayım ki bu arada Kiracıyım.

Amacım yatak odasının serinleyerek normal ısıya erişmesi ve soğuk havanın tam anlamı ile olmasa da diğer odalara dağılarak sıcaklığın 3-4 C kırılmasıdır. Gece saatlerinde ve sabah saatlerinde evim bitişik nizam olduğu için doğal olarak serinlemektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 15156

EV BİLGİLERİ:

Bursa’da yaşıyorum.

Ev bitişik nizam.

Klima sadece soğutma amacı ile kullanılacaktır.

Tercih edilecek olan BTU 24.000’ dir.

Kağıt üzerinde gözüken soğutulacak alan 65,6 m2’ dir.

Ancak evimizin tavan yüksekliği standartlardan alçak olup 2,4 m’ dir.

KLİMA TERCİHİ:

Klima konusunda naçizane araştırmaları yaptım ancak bazı veriler firmaların sayfaları ile epey vb. platformlarda değişiklik gösterdiği için yanlış olabilir, hatam olduysa affola.

Bütçem 35.000-40.000 TL arasıydı ancak malum araştırdıkça daha iyisi oldukça fiyatlar yükseliyor ve sizin görüşleriniz, fiyat/performans oranı ile ekstra özelliklerin gerekliliği gibi durumlar ile belki bütçeyi biraz daha zorlamak durumda kalacağım.

Klima tercihim Inverter 24.000 BTU olacak.

Öncelik Kriterlerim Sırasıyla;

1- Garanti, Verimlilik, Servis, 4 Yönlü Üfleme (Dikey ve Yatay - Odaların konumu nedeniyle),

2- Uzak mesafe akışı (Daha ileriyi üfleme özelliği 10-15 metre - Odaların konumu nedeniyle), I Feel Kumanda (Kumandanın bulunduğu odaya göre derece ayarlama – Klimanın dar alana konumlanması ve sıcaklığın çabuk düşecek olması sebebiyle sensörün yeterli dereceye ulaştım diyerek klimayı durdurması ve diğer odalara yeterli soğuk havanın gitmeyecek olması), Nem giderme, Filtre özellikleri, Sessiz çalışma, Wifi

3- Windfree/Esintisiz Soğutma, Anlık tüketim, Tüketim sınırlandırma, Eko Modu, Kendi kendini temizleme

4- Yapay Zeka, 3D vb üfleme teknolojileri, Arıza Tespiti

İncelediğim Ürünler:

DAYLUX DTXN71U / DTXN71N 24.000 BTU

Fiyat 38.800 TL / Garanti İç 2yıl-Motor 3 yıl / Gaz R410A / SEER 6.1 / İç dB 34-45 / Dış dB 60-65

Motor Teknolojisi 3D Inverter / Üfleme 2 Yönlü / Wifi Yok / Japonya ve Üretici Daikin

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti

Eksileri: Gaz R410A / * Üfleme 2 Yönlü / Wifi Yok / Servis ve sikayetvar.com yorumları

Not: *** DTXN71U / DTXN71N modeli ile arasındaki farkı bulamadım

https://www.hepsiburada.com/daylux-dtxn71u-a-24000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-p-HBV00000QUO9C?magaza=Başaran Store&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBV00000QUO9C&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

KAİRA DTXR71E 24.000 BTU

Fiyat 35.000 TL / Garanti İç 2 yıl-Motor 3 yıl / Gaz R32 / SEER 6.1 / İç dB 36-45 / Dış dB 59-67

Motor Teknolojisi 3D Inverter / Üfleme 2 Yönlü / Wifi Var / Japonya ve Üretici Gree-Daikin

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti / Wifi Var

Eksileri: * Üfleme 2 Yönlü / Servis ve sikayetvar.com yorumları

https://www.hepsiburada.com/kaira-dtxr71e-24000-btu-wifi-a-inverter-duvar-tipi-klima-montaj-dahil-p-HBCV00000FR3CW?magaza=Kaira Türkiye&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBCV00000FR3CW&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

TCL Elite 24 24.000 BTU

Fiyat 32.150 TL / Garanti 3 yıl / Gaz R32 / SEER 6.1 / İç dB 30-54 / Dış dB 57-67

Motor Teknolojisi Inverter / Üfleme 2 Yönlü / Wifi Var / Çin – Üretici TLC

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti * Üfleme 4 Yönlü / *I Feel Kumanda / Kendi Kendini Temizleme / *Sessiz / Wifi / Anlık Tüketim / Yapay Zeka / Eko Modu / Arıza Tespit

https://www.hepsiburada.com/tcl-eli...nt=HBCV000030LW6F&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

TCL T-PRO 24 24.000 BTU

Fiyat 40.000 TL / Garanti 3 yıl / Gaz R32 / SEER 6.5 / İç dB 31-58 / Dış dB 57-68

Motor Teknolojisi Smart Inverter / Üfleme 4 Yönlü / Wifi Var / Çin – Üretici TLC

Artıları: Fiyat / Tüketici Memnuniyeti * Üfleme 4 Yönlü / *I Feel Kumanda / Kendi Kendini Temizleme / Wifi / *Esintisiz Soğutma (Windfree) / Filtre Özellikleri / Anlık Tüketim / Yapay Zeka / 3D ve Duş Şeklinde Hava Akımı / Eko Modu / Arıza Tespit

https://www.tcl.com/tr/tr/air-conditioners/T-Pro-heat-pump

SİGMA Plus SGM24INVDHB 24.000 BTU

Fiyat 44.160 TL / Garanti 2 yıl / Gaz R32 / SEER 7 / İç dB 29-47 / Dış dB 53

Motor Teknolojisi G10 Inverter / Üfleme 2 Yönlü? / Wifi Var / Türkiye – Üretici Gree

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / *SEER 7 / *Sessiz / Kendi Kendini Temizleme

Eksileri: Fiyat / *Üfleme 2 Yönlü? / Dış Ünite Ses Şikayetleri / Garanti / Servis ve sikayetvar.com yorumları / sık arıza şikayeti

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-plus-24000-btuh-a-inverter-klima-r32

SİGMA Plus SGM24INVDMH 24.000 BTU

Fiyat 44.160 TL / Garanti 2 yıl / Gaz R32 / SEER 7.1 / İç dB 33-48 / Dış dB 59

Motor Teknolojisi G10 Inverter / Üfleme 2 Yönlü? / Wifi Yok / Türkiye – Üretici Gree

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / *SEER 7.1 / Filtre Özellikleri / *Uzak Mesafe Akışı 15 metre / *I Feel Kumanda / Arıza Tespit

Eksileri: Fiyat / *Üfleme 2 Yönlü ? / *Wifi Yok / Dış Ünite Ses Şikayetleri / Garanti / Servis ve sikayetvar.com yorumları / sık arıza şikayeti

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-plus-24000-sgm24invdmh-btuh-a-inverter-klima

GREE PULAR 24.000 BTU

Fiyat 44.700 TL / Garanti 6 yıl / Gaz R32 / SEER 6.8 / İç dB 30-46 / Dış dB 57-65

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / *Garanti 6 Yıl /* Üfleme 4 Yönlü / *SEER 6.8 / *I Feel Kumanda / *Sessiz / Wifi / 3D Kavisli Çift Flap / Yukarıdan Aşağıya Soğutma / Kendi Kendini Temizleme / *sikayetvar.com çözüm sonuçları

https://www.gree.com.tr/urun/pular-inverter-duvar-tipi-split-klima-r32-24000-btu-h

GREE FAİRY ***30.200 BTU

Fiyat 52.100 TL / Garanti 6 yıl / Gaz R32 / SEER 7 / İç dB 33-48 / Dış dB 59-70

Artıları: Tüketici Memnuniyeti / ***30.200 BTU / *Garanti 6 Yıl /* Üfleme 4 Yönlü / *SEER 7 / *I Feel Kumanda / Filtre Özellikleri / Wifi / 3D Kavisli Çift Flap / Kendi Kendini Temizleme / Arıza Tespit / *sikayetvar.com çözüm sonuçları

https://www.gree.com.tr/urun/gree-fairy-a-24-000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-beyaz-montaj-dahil-24

Tekrar dile getirmek isterim ki firmaların web siteleri, Google, epey vb. platformda ürünlerle ilgili bilgilerde farklılık olduğundan bazı veriler yanlış olabilir affola ve eğer hataları görürseniz ve düzeltmem için uyarırsanız sevinirim.

Değerli yorumlarınızı evimin krokisine göre; BTU değerlerine, 4 yönlü dikey ve yatay üflemeye, uzağa üfleme özelliğine, klima sıcaklık sensöründe oluşabilecek problemlere karşı i Feel kumanda gibi teknolojileri göz önünde bulunarak yorum yaparsanız sevinirim.

Yukarıdaki incelediğim klimalar dışında farklı öneriniz veya alternatifiniz varsa ona da çok sevinirim.

Daha önce Anneme televizyon alırken de çok yardımcı olan Sayın @Adem Helvacı hocama da tekrar selamlar diyerek yorum, görüş ve önerilerini beklediğimi söylemek isterim.

Şimdiden herkese çok teşekkür eder, iyi forumlar ve iyi günler dilerim.
Harika bir bilgi isteme örneği, bilinçli tüketici örneği. Klima konusunda yetkin arkadaşlar gördüğünde bu bilgiler ışığında çok daha doyurucu bilgiler verebileceklerdir. :clap2

İMÇ

ECA Tester
Yeni Üye
Çok teşekkür ederim hocam değerli yorumunuz için ☺️
Merhaba bazı isteklerini karşılayacağını düşündüğüm klima E.C.A ecotech modeli
Artıları: I feel- 3d üfleme-4 yönlü otomatik hava salınımı
Uzak mesafe üfleme 3 yıl garanti goldfin dış ünite.kendi kendini temizleme ve fiyat ( son 10 günde fiyatlara zam gelmiş olabilir)
Senin isteğine göre eksileri:
Wifi bu modelde yok ve windfree
Yanlış bilmiyorsan niobe blue yada spylos pro modelinde wifi var

Son düzenleme:

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba bazı isteklerini karşılayacağını düşündüğüm klima E.C.A ecotech modeli
Artıları: I feel- 3d üfleme-4 yönlü otomatik hava salınımı
Uzak mesafe üfleme 3 yıl garanti goldfin dış ünite.kendi kendini temizleme ve fiyat ( son 10 günde fiyatlara zam gelmiş olabilir)
Senin isteğine göre eksileri:
Wifi bu modelde yok ve windfree
Yanlış bilmiyorsan niobe blue yada spylos pro modelinde wifi var

@İMÇ Hocam öncelikle çok teşekkür ederim.
ECA hiç aklımdan geçmeyen bir markaydı ancak sizden sonra inceledim.

Niobe blue serisinde 24000 btu olmadığını gördüm bunu eledim.

Spylos serisinde; ecotech serisinde olan ifeel, 3d vb birçok özellik maalesef yok ancak kompresör üreticisi spylos serisi için Hitachi ve Mitsubishi olması güzelmiş.

Ecotech ihtiyaçlarımın çoğunu karşılayacak cinsten ancak bu serinin özellikle 24.000 btu nun üreticisi hangi firma ulaşamadım ve bu konuda bilginiz varsa yazarsanız sevinirim.

Bir de alternatif markalar olan TCL, Sigma, Gree gibi benzer özellik ve fiyat olan markalara göre ECA önerir misiniz?
ECA nın avantajları nelerdir?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Görüşmek üzere

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
I feel kumanda özelliği yüzünden airfel, daylux, kaira gibi alternatifleri çıkardım. Ama yazımın içeriğinde silmiyorum çünkü ilgili seriler ile ilgili seer, wifi vb özellikleri araştıran arkadaşların ulaşması için bırakıyorum.

I feel kumandada ısı sensörü olan; Benim bulabildiğim markalar olarak TCL, Sigma, Gree ve alternatif olarak sonradan gelen öneri olarak ECA Ecotech 24.000 modeli var. Üretici kalitesi, tüketici memnuniyeti ve servis olarak öne çıkacak ve tabi ki de f/p oranı.

Bu konuda yorumlarınız hala beklemekteyim, şimdiden tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle @Adem Helvacı hocam sanırım biraz yoğun haklı olarak tabi, sayın hocam sizin de görüşlerinizi bekliyorum.

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
I feel kumanda özelliği yüzünden airfel, daylux, kaira gibi alternatifleri çıkardım. Ama yazımın içeriğinde silmiyorum çünkü ilgili seriler ile ilgili seer, wifi vb özellikleri araştıran arkadaşların ulaşması için bırakıyorum.

I feel kumandada ısı sensörü olan; Benim bulabildiğim markalar olarak TCL, Sigma, Gree ve alternatif olarak sonradan gelen öneri olarak ECA Ecotech 24.000 modeli var. Üretici kalitesi, tüketici memnuniyeti ve servis olarak öne çıkacak ve tabi ki de f/p oranı.

Bu konuda yorumlarınız hala beklemekteyim, şimdiden tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle @Adem Helvacı hocam sanırım biraz yoğun haklı olarak tabi, sayın hocam sizin de görüşlerinizi bekliyorum.
Merhaba
Planı inceledim de sizin klimayı konumlandırmak istediğiniz yere klima konulur ise işe yaramaz diye düşünüyorum tabi sadece düşünce resimdeki gibi bir düşünce nasıl olur ama bu şekilde olsa bile vantilatör ile havayı taşımak gerekebilir önce klimanın yerini çözmek lazımWhatsApp Image 2024-04-20 at 01.16.59.jpg

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba
Planı inceledim de sizin klimayı konumlandırmak istediğiniz yere klima konulur ise işe yaramaz diye düşünüyorum tabi sadece düşünce resimdeki gibi bir düşünce nasıl olur ama bu şekilde olsa bile vantilatör ile havayı taşımak gerekebilir önce klimanın yerini çözmek lazımEkli dosyayı görüntüle 15171
Hocam öncelikle teşekkürler cevabınız için. Orada kiler ve kapı var ayrıca önünde kiriş var ve ev bitişik nizam. Ücretsiz keşif için gelenler işaretlediğimiz noktayı söylediler.

Sadece kumandada derece sensörü olması gerekli dediler en önemlisi.

Bu yüzden yukarıda i feel özelliği olan tcl, sigma, gree ve eca gibi markalar kaldı; onlar arasında veya alternatif önereceğiniz marka tercih etmem gerekiyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Konuyu yanlış yere mi açtım, yoksa Pazar diye mi kimse yazmadı bilemiyorum 😊

Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

@Adem Helvacı hocam da görmedi herhalde ☺️
Pazar günleri ben bakmıyorum hocam foruma, arkadaşlarım da muhtemelen aynı görşte hareket ediyordur, Ben sanırım 10 dakikaya yakın zamandır konunuzdayım, Yazdıklarınızı okudum, detaylı şekilde krokinizi inceledim, durum biraz sıkıntılı ama onu yazmam da uzun süreceği için ilgilenilmedi zannetmeyin diye önce bu mesajı atayım dedim :D

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Hocam öncelikle teşekkürler cevabınız için. Orada kiler ve kapı var ayrıca önünde kiriş var ve ev bitişik nizam. Ücretsiz keşif için gelenler işaretlediğimiz noktayı söylediler.

Bu yüzden yukarıda i feel özelliği olan tcl, sigma, gree ve eca gibi markalar kaldı; onlar arasında veya alternatif önereceğiniz marka tercih etmem gerekiyor.
Rica ederim hocam

Kafam hepten karıştı sizin dediğiniz şekilde klima tavan kliması olur onunda bulunduğu konumda kablolu kumanda olur

Gree veya sigma yada midea bunların kumanda da sensör varda yan odaya ne faydası olabilir ki?

Sizin konu çok karışık ve hassas öncelikle konuşlandırma ve btu konusunu çözmemiz lazım

ByCilo

Müdavim
Kadim Üye
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz
24binlik klima orada boğulur diye düşünüyorum 24binlik bir klima yerine üç 9bin iki 9bin yada iki 12binlik klima daha anlamlı olur. İki klima olursa birini oturma odası diğerini yatak odasına koyarsınız. Klima hassasiyeti klimayı 18⁰ ye alıp sürekli çalıştırdığınızda olur 24 25 26⁰ bandında hassasiyet yaşanmaz konforlu bir ortam oluşur.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Uzun uzun yazıp darlamayacağım sizi
Bu plana göre klima almanız büyük hata olur zira yakın duvar etkisi ile klimanız zaten düzgün çalışmayacak
Konıumlandırma öncelikle klimanın sensörlerinin doğru çalışmamasına neden olacak ve akabinde hava dağılımı ASLA sizin düşündüğünüz gibi olmaz. Olan kadarı da zaten homojen olmaz.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Merhaba
Planı inceledim de sizin klimayı konumlandırmak istediğiniz yere klima konulur ise işe yaramaz diye düşünüyorum tabi sadece düşünce resimdeki gibi bir düşünce nasıl olur ama bu şekilde olsa bile vantilatör ile havayı taşımak gerekebilir önce klimanın yerini çözmek lazımEkli dosyayı görüntüle 15171
Ahahahahahahaa bak kafalar nasıl aynı mantık ile ilerliyor, ben de tam buna değinmek istemiştim. mt/s anlamında en mantıklı yerleştirme planı bu olsa da bana yine de 24 lük tek klima konusu kesinlikle hatalı mantık olarak geliyor.

Bebek ve anne hassasiyetinin farkındayım fakat madem öyle 2 adet 9000btu basit bir klima alın, yüksek performans yerine önemli olan içerideki nemi dışarı atmak ve sıcaklığı kırmak, Hele ki Bebek söz konusu ise benim kullanım şeklim gibi 27 dereceye ayarlı bir klima (Belki siz 26 yaparsınzı) kimseyi rahatsız etmez ve sürekli çalışacağı için işinizi rahartlıkla görür.

9 lukların birisi çocuk odasının karşısındaki odaya ama kapıya baklacak şekilde montajlanır. Diğeri de yatak odanıza. Siz yine bütün kapıları açık tutun ama alan hakimiyetinizi arttırmış olursnuz ve düşük btu sayesinde de sizleri rahatsız etmez.

Çok merak ettim, 24 lük tek klima ile 24 saat maksimum fan sesi ile o evde nasıl yaşamayı ve geceleri uyumayı düşünüyorsunuz mesela? :alala

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Heeee benim söylediğim yerler sanırım bitişik nizam gerei montaja uygun olmayan alanlar :(

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz
24binlik klima orada boğulur diye düşünüyorum 24binlik bir klima yerine üç 9bin iki 9bin yada iki 12binlik klima daha anlamlı olur. İki klima olursa birini oturma odası diğerini yatak odasına koyarsınız. Klima hassasiyeti klimayı 18⁰ ye alıp sürekli çalıştırdığınızda olur 24 25 26⁰ bandında hassasiyet yaşanmaz konforlu bir ortam oluşur.
Aklın yolu bir.
Fakat anladığım kadarıyla bitişik nizam nedeniyle her düşündüğümüz yere montaj yapılamıyor.
Kesin olan tek şey, 24 lük klimanın oradan beklenen etkiyi tam karşılamayacağıdır.

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
Aklın yolu bir.
Fakat anladığım kadarıyla bitişik nizam nedeniyle her düşündüğümüz yere montaj yapılamıyor.
Kesin olan tek şey, 24 lük klimanın oradan beklenen etkiyi tam karşılamayacağıdır.
@Adem Helvacı hocam öncelikle nasılsınız uzun zaman oldu konuşmayalı 😊 Cevabınız için tekrar teşekkürler hepsini teker teker okudum. Bu arada sizin görüşlerinizle Anneme aldığımız Toshiba televizyondan çok memnunuz.

Evet ev maalesef bitişik nizam dış üniteyi koyacak yer sınırlı. Bunun üzerine bir de binada dış ünitenin duvara konulması yasak sadece Balkona koyabiliyoruz. Ve bu durum bizi gerçekten çok sınırlandırdı. Saydığım sebeplerden dolayı maalesef iki odaya klima yerleştiremiyoruz ev yapısı yüzünden.

Ücretsiz keşif için Daikin ve İklimsa geldi. Asıl sıcaklık sağ çaprazdan geldiği için (Evin tek yoğun güneş alan yeri bitişik nizam nedeniyle) öncelik buraya konulması gerekli dendi ancak diğer taraflarda da 3-4 C lik kırılma isteniyorsa araya koymanın en mantıklı olacağı konusunda iki servis de aynı görüşü verdi. Yatak odasına konulduğunda diğer odalara neredeyse hiçbir etkisinin olmayacağı ama yatak odası önündeki dar alana konduğunda yatak odasına tam fayda olacağı diğer odalarda ise koridordan dağılan soğuk havanın 3-4 derecelik kırılma yapabileceğini söyledi. Klima 11:00-23:00 arasında kullanılacak. Güneş batıp gece olduğunda ev bitişik nizam olduğundan güneş sadece 14:00-19:00 saatleri arasında alıyor. Binada iyi bir mantolama var ve ara kattayız.

Servislerin dikkat çektiği konu dar alanda klima sıcaklık sensörü kendini kapatır bunun için kumanda hisset/feel özelliği ile uzak odaların birinin girişinde durması mantıklı olacak ve klima buradan aldığı veriyle çalışmayı kesmeyecektir dediler.
Dediğiniz gibi bebek yüzünden 26-27 dereceye ayarlayacağım klimayı ve evdeki termometre yazın max 30.8 dereceye çıkmakta ve verilerden takip edebilmekteyim.

Maalesef ev durumdan dolayı başka şansım kalmadı. Servisler farklı olarak 18.000 btu kullanılabilir bir ihtimal 24.000 btu fazla gelebilir dediler.

Bu durumdan dolayı biz de kiracı olduğumuz için 24.000 btu tercih edicez ilerdeki evimiz belli olmadığı için.

Bu doğrultuda sizden ricam i feel özelliği olan hangi markayı tercih etmeliyim.

TCL tam bir fiyat/performans ürünü gözükmekte ve özellikleri dolu klimalar. Üreticisine tam olarak ulaşamadım.

Sigma biraz daha pahalı ama özellik olarak
daha az ve üreticisi gree sanırım.

Gree klima ise biri 24.000 btu diğeri 30.000 btu. Özellik olarak tatmin edici ama daha pahalı. Gree algoritması konusunda kararsızlık var. Gree kendi üretimi.

Bir de ECA Ecotech var. TCL den daha pahalı ve özellikleri orta seviye. Üreticisine yine ulaşamadım.

Bu markalar veyahut önereceğiniz diğer markalardan hangisini tercih etmeliyim. Kiracıyım, her sene bakımını yaptırıp uzun yıllar kullanmak istiyorum.

Tekrar cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum 😊

esucsuz

Meraklı
Yeni Üye
Rica ederim hocam

Kafam hepten karıştı sizin dediğiniz şekilde klima tavan kliması olur onunda bulunduğu konumda kablolu kumanda olur

Gree veya sigma yada midea bunların kumanda da sensör varda yan odaya ne faydası olabilir ki?

Sizin konu çok karışık ve hassas öncelikle konuşlandırma ve btu konusunu çözmemiz lazım
Evet hocam evin durumu bitişik nizam dışarıya dış üniteyi koyamama sorunu nedeniyle çok karışık hocam durum ☺️

En iyi çareyi bulmaya çalışıyoruz 😊