Neler yeni

Elektronik Cihazlarda Sıcaklığın Tahliye Edilmesi

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Aslında bunun da kolayı var, usb ile bir role beslersin, roleyi ise güç kaynağı ile fan arasında seriye girersin, güç kaynağından çıkan fanın besleme gerilimi role ucunda hazırda bekler, konsol açılınca role tetiklenir, güç modülünden gerilin fana gider fan çalışır. Fan çatlasa da patlasa da bu durum fan ile güç adaptörü arasındaki sorun olur, Rolenin usb ye bindireceği yük sabit ve bellidir.

Maksat sol kulağımı sağ elimle göstermek :D
Okurken keyifli geldi ama yine de ben "Yoh yaa çok ısınmıyordur" düşüncesine yavaştan dönmeye başladım gibi :kop

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Okurken keyifli geldi ama yine de ben "Yoh yaa çok ısınmıyordur" düşüncesine yavaştan dönmeye başladım gibi :kop
Çocuktum, abartmayayım ama 5-7 dolayları olsa gerek yaşım. Yeni bir eve taşınmışız daha evde düzen yok, Babam asker, gece uçuşları var sürekli nöbette, annem tek başına e yerleştirmeye çalışıyor dolayısı ile oda oda ilerliyor kadın. Odalardan birisini önce istiflemek için kullandı hep oradan alıp alıp dağılım düzen yapıyor diğer odalara. Çok dağınık olunca çok dikkatimi çekmişti, Bütün kornişleri (Metaldi o zamanlar) birbirine bağlantılı şekle belli bir eğim ile bağlayıp sarmal haline getirip en yukarıdan misket bırakıp aşağıdan tam çıkış noktasında bir anahtarı tetiklemesini sağlardım :D

Yani sanki bir nevi domino taşları sarmalının misket versiyonunun 5 yaş zekası gibi :kiskis

Neden seviyorum böyle şeyleri sormayın, ben de bilmiyorum :D

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Çocuktum, abartmayayım ama 5-7 dolayları olsa gerek yaşım. Yeni bir eve taşınmışız daha evde düzen yok, Babam asker, gece uçuşları var sürekli nöbette, annem tek başına e yerleştirmeye çalışıyor dolayısı ile oda oda ilerliyor kadın. Odalardan birisini önce istiflemek için kullandı hep oradan alıp alıp dağılım düzen yapıyor diğer odalara. Çok dağınık olunca çok dikkatimi çekmişti, Bütün kornişleri (Metaldi o zamanlar) birbirine bağlantılı şekle belli bir eğim ile bağlayıp sarmal haline getirip en yukarıdan misket bırakıp aşağıdan tam çıkış noktasında bir anahtarı tetiklemesini sağlardım :D

Yani sanki bir nevi domino taşları sarmalının misket versiyonunun 5 yaş zekası gibi :kiskis

Neden seviyorum böyle şeyleri sormayın, ben de bilmiyorum :D
Abi zaten yaptığın şey çok keyifli ki. Ama şunu sormadan edemiyorum. Sen bunları yaparken annen sana "Oğlum yardım et!" diye çığırmıyor muydu :D

Benim şu an hantallığım, elimin gitmemesi geçici bir süreç. Sonrasında bir bakmışsın çat çat yapmışım hepsini :D

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi zaten yaptığın şey çok keyifli ki. Ama şunu sormadan edemiyorum. Sen bunları yaparken annen sana "Oğlum yardım et!" diye çığırmıyor muydu :D

Benim şu an hantallığım, elimin gitmemesi geçici bir süreç. Sonrasında bir bakmışsın çat çat yapmışım hepsini :D
Benim güzel annem benim yaratıcılığım ile ilgili hiçbir zaman engelleyici taraf olmamıştır :D

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Bütün anneler elleri öpülesi benim için.
Benim güzel annem benim güzel Meleğim oldu 3 sene önce.
Neyse ki güzel ellerini öpmek için çok fırsatım olmuştu ?
Anneme koşasım geldi ? Neyse ki yarın beraberiz tüm gün ?