Neler yeni

Günde 2 Kaşık Tüketin, B12 Değeriniz Normale Dönsün...

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Benim kanımı alamıyorlar. Ya tansiyonum fırlıyor, ya bayılıyorum. O nedenle kan vermemek için çok değişik fikirler üretebilirim :haha
Yanlış anlamazsan, sen biraz değişik bir dostumuzsun anladığım kadarıyla :D

Rüstem

Süper Üye
Yeni Üye
Yaaaaa şu kovid aşısını olmuşumdur ama bir de bana sor :kiskis

Ben bu iş böyle gitmez diyerek 2 ay önce psikiyatra gittim. 1 tane uzun süreli kullanım + 2 tane de iğne olmadan 1 saat önce kullanacağım yeşil reçeteli ilaç verdi. Ufak ufak cesaretlenme var ama henüz yeterli değil :D Ama yeşil reçeteli verdikleri ilaç mükemmel. Dil altında emiyorsun, 7-8 saati hatırlamıyorsun :haha

Tesla

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bende b 12 ve d vitamini eksikliği var şuan hafta da bir b 12 iğnesi ve hafta da 2 âdet d vitamini tableti alıyorum Dr kemik iliklerimin kanı az ürettiğini söyledi aynı sorun annemde çıktı Dr ona kemik iliklernin hiç kan üretmediğini söyledi

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Sağlık eğitimi almadım hehangi bir uzmanlığım da yok önce onu belirteyim de ? yaşını bilmiyorum ama benim yaşıma göre çıkan sonuc 600 civarı ve bana normal değerler. 200 400 arasına ilaç veriyorlar. Sağlık ocağında bile kan tahlili yapılıyor artık, işlemler kolay ilerliyor.
Yaşım 32 de bence iyi ya sınırda kaldım o zaman 408 ile. Biraz daha giderim var ? ama klasik d vitamini düşük onun kaçışı yok depo olarak alıyoruz ?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
D, b12, omega 3 ve magnezyum malesef hep takviyelerle alınmak zorunda. Keşke doğal yollar yeterli olsaydı. Evet haklısınız 200 gibi çıkanlar emzimleyemediği varsayıldığından dodex vuruluyorlar genelde.
Yurtdışında yaşıyorum doktora gittim dedim sabahları yorgun uyanıyorum ve eklem ağrılarım var. D vitamini kullan dedi. Dedim Türkiyede tam kan bakıldığında normaldi, sen kullan boşver dedi :) Biraz evvel araştırmalarım sonucu aşağıdaki complex b vitaminini sipariş ettim bakalım etkisi ne olacak :)

B100 Complex Ultra Strength Timed Release - Bonus Size, Non-GMO, Gluten-Free https://a.co/d/5i357fU

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Yurtdışında yaşıyorum doktora gittim dedim sabahları yorgun uyanıyorum ve eklem ağrılarım var. D vitamini kullan dedi. Dedim Türkiyede tam kan bakıldığında normaldi, sen kullan boşver dedi :) Biraz evvel araştırmalarım sonucu aşağıdaki complex b vitaminini sipariş ettim bakalım etkisi ne olacak :)

B100 Complex Ultra Strength Timed Release - Bonus Size, Non-GMO, Gluten-Free https://a.co/d/5i357fU
D vitamini IU değeri ile alınıyor. Belli bir hesap kitap yapılarak alınması lazım. Aksi halde ya düşer ya da çok artıp zehirlenme yapabilir. Kompleks vitaminler çok faydalı değil ve kanserojen olduğu söyleniyor. Vitaminler rastgele alınmamalı, eksik olanları yerine koymak gerek. Kan testi vermeniz en doğrusu. Bir de yorgunluğun binbir türlü sebebi olabilir :)

göksel

Meraklı
Yeni Üye
eğer reklam olarak algılamazsanız önerim venatura ürünlerini almanız. ayrıca venatura sadece eczane üzerinden satış yapar, internet ortamında olanlar gerçek değildir. kendi sitelerinde sadece tanıtım var, satış yok.

bu arada belli bir yaştan sonra dışardan almanız gereken destek ürünler içinde D vitamini (D3K2), B12, B6, olmazsa olmaz (kişiye özel) magnezyum, çinko, omega 3 diye uzayıp giden liste var. kolay gelsin :giggle: :giggle: :giggle:

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
D vitamini IU değeri ile alınıyor. Belli bir hesap kitap yapılarak alınması lazım. Aksi halde ya düşer ya da çok artıp zehirlenme yapabilir. Kompleks vitaminler çok faydalı değil ve kanserojen olduğu söyleniyor. Vitaminler rastgele alınmamalı, eksik olanları yerine koymak gerek. Kan testi vermeniz en doğrusu. Bir de yorgunluğun binbir türlü sebebi olabilir :)
Söyledimde kan testi yapılmıyor dedi. D vitamini doktor 2000 IU önerdi biz 1000 alıyoruz.

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Söyledimde kan testi yapılmıyor dedi. D vitamini doktor 2000 IU önerdi biz 1000
D vitamini en az 50 olmasi gereken is 70-80 arasi. Eger yeterli seviyede ise idame dozu gunluk 1500 IU civarı olmali.
Takviye olarak alinmasi yani beslenmeyle yeterince alinamayanlarin baslicalari D vitamini, B 12, omega 3.

CBY

Meraklı
Meraklı
Yahu bir doktor olarak benim uzmanlık alanım olmadığı için bir fikir belirtmeye ben çekiniyorum ama konudaki mesajları şöyle bir okudum da aman aman. Aman diyeyim 10 kişiden 1'inin başına gelir geri dönüşü olmayan sorunlar yaşarsınız. Uzmanlık alanınız olmayan tıbbi meselelerde bu şekilde kendince bilgilendirici açıklamalar yapmak yasal olarak suçtur arkadaşlar bilginiz olsun. Boşu boşuna başınıza bela almayın derim :bye

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
eğer reklam olarak algılamazsanız önerim venatura ürünlerini almanız. ayrıca venatura sadece eczane üzerinden satış yapar, internet ortamında olanlar gerçek değildir. kendi sitelerinde sadece tanıtım var, satış yok.

bu arada belli bir yaştan sonra dışardan almanız gereken destek ürünler içinde D vitamini (D3K2), B12, B6, olmazsa olmaz (kişiye özel) magnezyum, çinko, omega 3 diye uzayıp giden liste var. kolay gelsin :giggle: :giggle:

Yahu bir doktor olarak benim uzmanlık alanım olmadığı için bir fikir belirtmeye ben çekiniyorum ama konudaki mesajları şöyle bir okudum da aman aman. Aman diyeyim 10 kişiden 1'inin başına gelir geri dönüşü olmayan sorunlar yaşarsınız. Uzmanlık alanınız olmayan tıbbi meselelerde bu şekilde kendince bilgilendirici açıklamalar yapmak yasal olarak suçtur arkadaşlar bilginiz olsun. Boşu boşuna başınıza bela almayın derim :bye
O zaman öğren

CBY

Meraklı
Meraklı

Şu tarz bir yaklaşım cevap vermeye değmez ama yine de cevap vereyim. Sen niye üzerine alındın onu da anlamadım. Bilmediğimden değil, uzmanlık alanım olmayan konularda insanlara bir şey önermem şöyle yapın demem. Az bilen çok konuşuyor bizim memlekette.

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Şu tarz bir yaklaşım cevap vermeye değmez ama yine de cevap vereyim. Sen niye üzerine alındın onu da anlamadım. Bilmediğimden değil, uzmanlık alanım olmayan konularda insanlara bir şey önermem şöyle yapın demem. Az bilen çok konuşuyor bizim memlekette.
O zaman söylediklerimden hangisi yanlis soyleyeceksin. Gerisi bos laf. Biz de ogrenelim doğrusu bakalim

CBY

Meraklı
Meraklı
O zaman söylediklerimden hangisi yanlis soyleyeceksin. Gerisi bos laf. Biz de ogrenelim doğrusu bakalim
Birincisi sen nasıl konuşacağını öğreneceksin, ondan sonra doğrusunu öğrenmeye çalışacaksın anladın ? Senin gibilere doğrusunu öğretmeye kim uğraşsın, ister doğru bil ister yanlış ;)

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Birincisi sen nasıl konuşacağını öğreneceksin, ondan sonra doğrusunu öğrenmeye çalışacaksın anladın ? Senin gibilere doğrusunu öğretmeye kim uğraşsın, ister doğru bil ister yanlı
;)
Twt

göksel

Meraklı
Yeni Üye
@CBY @pear arkadaşlar yükselmeye, kalp kırmaya hiç gerek yok. Birimiz milletin hiç bir fikre sahip olmadığı konu hakkında haber verirken, diğerimizde bu konuda uzman olan kişilerin açıklama yapmasının gereğinden bahsediyor. Ama ortak olan bir şey eksik kaldığımız bir alan da "destek ürünleri" konusudur. Elbette işin uzmanları tarafından bilgilendirilmek isteriz. Ve tıpkı "bu bir yatırım tavsiyesi değildir" de olduğu gibi burada bahsedilenleri herkes uygulayacak diye bir kaide yok. Herkesin bu tür konularda uzmanlardan yardım alarak uygulamaya geçmesi kendi tasarrufu altındadır.