Neler yeni

Hepsiburada L'Oréal satıcısı resmi mi? Afili Lojistik, L'Oréal Türkiye satıcısıymış.

matmakif

Yeni Üye
Yeni Üye
Herkese merhaba. Bu bilginin internette bulunması için Technopat Sosyal'e ve ŞikayetVar'a yazdığım gibi buraya da yazıyorum ama ne yazık ki Kızlar Soruyor veya Ekşi Sözlük hesabım olmadığı için oralara yazamıyorum.

Bugün fark ettim ki Hepsiburada, L'Oréal satıcısının mavi tiki (Resmi Satıcı doğrulaması) olmasına rağmen L'Oréal Türkiye ile bir alakası yok; şirket isminde de L'Oréal geçmiyor, şirket ismi: Afili Lojistik ve Dijital Mağazacılık Limited Şirketi. Bunun yanında da Mersis No ve KEP adresi yanlış. Kısacas şirketin, L'Oréal Türkiye ile tek ortak noktası İstanbulda bulunması.

Gerçek Şirket Bilgileri (İTO Bilgi Bankası) :
Şirket İsmi: Afili Lojistik ve Dijital Mağazacılık Limited Şirketi
Mersis No: 0008-0825-6090-0019
Ticaret Sicil No: 942148
Şirket Sahibi: Ahmed Muhammed Özen
İnternet sitesi: afillishop.com

Hepsiburada'daki yanlış bilgiler:
Mersis No: 1322073799900001
KEP Adresi: satıcı@kurum.hs3.kep.tr

web.archive.org/web/20230430171925/https://www.hepsiburada.com/magaza/loreal-turkiye

------------------------------------------------------------------------------------------------------

MODERATÖR DÜZELTMESİ: AFİLİ Lojistik isimli firmanın Loreal Türkiye Resmi Satıcısı olduğu anlaşılmıştır.

Ekli dosyalar

• firma detayları sicil NO942148-0.pdf
    75.4 KB · Görüntüleme: 7
  • L'Oréal Mağazası Ürün Fiyatları - Hepsiburada.pdf
    3.5 MB · Görüntüleme: 7

Curious

Coderator
Araştırmacı
Herkese merhaba. Bu bilginin internette bulunması için Technopat Sosyal'e ve ŞikayetVar'a yazdığım gibi buraya da yazıyorum ama ne yazık ki Kızlar Soruyor veya Ekşi Sözlük hesabım olmadığı için oralara yazamıyorum.

Bugün fark ettim ki Hepsiburada, L'Oréal satıcısının mavi tiki (Resmi Satıcı doğrulaması) olmasına rağmen L'Oréal Türkiye ile bir alakası yok; şirket isminde de L'Oréal geçmiyor, şirket ismi: Afili Lojistik ve Dijital Mağazacılık Limited Şirketi. Bunun yanında da Mersis No ve KEP adresi yanlış. Kısacas şirketin, L'Oréal Türkiye ile tek ortak noktası İstanbulda bulunması.

Gerçek Şirket Bilgileri (İTO Bilgi Bankası) :
Şirket İsmi: Afili Lojistik ve Dijital Mağazacılık Limited Şirketi
Mersis No: 0008-0825-6090-0019
Ticaret Sicil No: 942148
Şirket Sahibi: Ahmed Muhammed Özen
İnternet sitesi: afillishop.com

Hepsiburada'daki yanlış bilgiler:
Mersis No: 1322073799900001
KEP Adresi: satıcı@kurum.hs3.kep.tr

web.archive.org/web/20230430171925/https://www.hepsiburada.com/magaza/loreal-turkiye
Burada değişik bir olay dönüyor ama çözemedim. Hepsiburada bu tarz markalarda belgeleri tek tek inceleyerek onay veriyor. Diğer yandan L'Oréal Türkiye'nin bunu görmemesi de imkansız. Acaba internet satış haklarını bu firmaya mı verdiler veya Türkiye'de fason üretim yaptırdılar/yaptırıyorlar da bu firmanın L'Oréal markasını kullanma hakkı mı var araştırmak lazım. Hem L'Oréal, hem Hepsiburada, hem de Afili firmalarına ulaşıp teyit edilmeli.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Dostlar bu konuyu irdelemeniz sonucu somut bir suistimal girişimi tespitiniz var ise bu somut veriler ile bir içerik üretir instagram youtube vs kısa video basar onbinlerce kişinin duymasını sağlarız.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Ben hepsiburada dan Clear şampuan aldım dörtlü paket. Şampuanla Diyarbakır dan geldi kargo biraz uzun sürdü. Paket dörtlü olarak naylon ambalaj yapılmış. Piyasa da 75 TL ortalama fiyat. 480 ml lik ürün. 4 adet 196 TL idi. Ürün geldiği zaman bir kısmı basılıp sıkışmadan akmış. Hadi dedik fiyat uygun olsun dedik. Bunları yazıyorum sonrasında buraya geri döneceğiz.
Neyse naylon paketi kestim, 4 ürünü çıkardım. 4lü naylon pakette barkodlu bir etiket vardı bu arada. Takıntıları yıkadım. İlk kullandığım duşta farkettimmki ürün çakma. Ama paket komple orijinal görünüyor du. İade talebi oluşturdum hemen. İadea talebi ok de. İade şartlarında derki, orijinal ambalaj bozulmadığı sürece. Yani 4 lü paketi açtık, ha şampuanların yarısı boşalmış zaten. Nasıl ispat edeceksin şimdi. Adamlar çakal işi çözmüş. İade oluştu ana, ben müşteri hizmetlerine yazdım online hemen. Bu arada genelde bu tarz ürün satın almam, alttaki yorumlara bakınca etkilendim. Bir çok yorum, orijinal ürün, çok güzel paketleme vs vs Di. HB da ürün almayan yorum yapamaz. Ama, adamlar bunu da aşmış bence. Kendi çevresinden 20 - 30 kişiye ürün satıyor (fake olarak) teslimat gerçekleşince bas 5 yıldızı, 19 numara yorum yap.

Online müşteri hizmetlerine yazdım hemen döndüler online. Ürün taşmış resimler vardı. Konuyu aktardım. Bu arada ürün ambalaj her şey çok iyi taklit edilmiş. Eski ambaj var, birebir aynı görüntü. Hatta üst kapakları değiştirdim birbirine tık oturuyor. Tek bir fark vardı, ambalaj alt taban baskı, ek yeri farklı. Orijinal üründe ek yeri çizgi düz, sahte üründe çapraz. Bu görselleri de attım online. Bana iade oluşmuş gönderin iradeye dediler. Ben dedim orijinal ambalaj açılmış deyip iadeyi kabul etmez. Zaten ürün sahte dedim.
Biraz beklettiler ve sonra ürünü de göndermeden iade işlemi yapıp, ödememiz geri aktardılar. Hepsi burada adına özür vs.

Hepsi burada bir şekilde parasal olarak bizi mağdur etmedi, hızlı çözdü işi. Ama sahte ürün satışına nasıl bu şekilde denetimsiz izin veriliyor. Bence bu satıcının sorunlu olduğunu da biliyor. Zaten ürün satıştan da kaldırılmıştı. Bu iş satıldığı kadar satılsın olayı bence. Satıcı da, hepsi burada da sorun çıkmadığı sürece kazançlı. Yanlış ta anlaşılmasın HB ve diğer her online satış sitesi için geçerli bu. HB yinede konuya hızla müdahil bir sistemi var. Kesinlikle ticari olarak mağdur etmiyor. Müşteri daima haklıdır ilkesine tam riayet ediyor. Bu iş diğer online larda olsa çok uğraşırız.

Ditecepim o ki online olarak makyaj ürünü, şampuan, kozmetik ürün vs almayın ben bir çok online alış veriş yaparım, bu tarz ürün almazdım (migros, A101, şok vs hariç) bir gaza geldik aldık. Yine de ucuz, yırttık. Birde ürün cilde zarar verecek bir kimyasal yapıda olsa idi. Bu arada 4 paketinde attık, kullanmadık.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Dostlar bu konuyu irdelemeniz sonucu somut bir suistimal girişimi tespitiniz var ise bu somut veriler ile bir içerik üretir instagram youtube vs kısa video basar onbinlerce kişinin duymasını sağlarız.
Benim bahsettiğim konuda tüm belgeler var. Resim vs, sipariş ler vs. HB yazışmaları.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Bu işlerde bir sıkıntı daha var mesela.
Bu işleri yapan adamların çok doğru pabuç olduğunu kimse söyleyemez. Birde gelen yet Diyarbakır olunca. Adamlar hakıında yorum yazdın attın. Adamların elinde senin telefonun, adresin, adın soyadın vs her şey var.
Dese ki biri arayıp sil ulan o mesajı. Hadi silme de görelim, 200 TL için. Ben silmem deyip te kimse de efelik yapmasın. 200 TL için ucuz kahramanlık yapılmaz.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Ben hepsiburada dan Clear şampuan aldım dörtlü paket. Şampuanla Diyarbakır dan geldi kargo biraz uzun sürdü. Paket dörtlü olarak naylon ambalaj yapılmış. Piyasa da 75 TL ortalama fiyat. 480 ml lik ürün. 4 adet 196 TL idi. Ürün geldiği zaman bir kısmı basılıp sıkışmadan akmış. Hadi dedik fiyat uygun olsun dedik. Bunları yazıyorum sonrasında buraya geri döneceğiz.
Neyse naylon paketi kestim, 4 ürünü çıkardım. 4lü naylon pakette barkodlu bir etiket vardı bu arada. Takıntıları yıkadım. İlk kullandığım duşta farkettimmki ürün çakma. Ama paket komple orijinal görünüyor du. İade talebi oluşturdum hemen. İadea talebi ok de. İade şartlarında derki, orijinal ambalaj bozulmadığı sürece. Yani 4 lü paketi açtık, ha şampuanların yarısı boşalmış zaten. Nasıl ispat edeceksin şimdi. Adamlar çakal işi çözmüş. İade oluştu ana, ben müşteri hizmetlerine yazdım online hemen. Bu arada genelde bu tarz ürün satın almam, alttaki yorumlara bakınca etkilendim. Bir çok yorum, orijinal ürün, çok güzel paketleme vs vs Di. HB da ürün almayan yorum yapamaz. Ama, adamlar bunu da aşmış bence. Kendi çevresinden 20 - 30 kişiye ürün satıyor (fake olarak) teslimat gerçekleşince bas 5 yıldızı, 19 numara yorum yap.

Online müşteri hizmetlerine yazdım hemen döndüler online. Ürün taşmış resimler vardı. Konuyu aktardım. Bu arada ürün ambalaj her şey çok iyi taklit edilmiş. Eski ambaj var, birebir aynı görüntü. Hatta üst kapakları değiştirdim birbirine tık oturuyor. Tek bir fark vardı, ambalaj alt taban baskı, ek yeri farklı. Orijinal üründe ek yeri çizgi düz, sahte üründe çapraz. Bu görselleri de attım online. Bana iade oluşmuş gönderin iradeye dediler. Ben dedim orijinal ambalaj açılmış deyip iadeyi kabul etmez. Zaten ürün sahte dedim.
Biraz beklettiler ve sonra ürünü de göndermeden iade işlemi yapıp, ödememiz geri aktardılar. Hepsi burada adına özür vs.

Hepsi burada bir şekilde parasal olarak bizi mağdur etmedi, hızlı çözdü işi. Ama sahte ürün satışına nasıl bu şekilde denetimsiz izin veriliyor. Bence bu satıcının sorunlu olduğunu da biliyor. Zaten ürün satıştan da kaldırılmıştı. Bu iş satıldığı kadar satılsın olayı bence. Satıcı da, hepsi burada da sorun çıkmadığı sürece kazançlı. Yanlış ta anlaşılmasın HB ve diğer her online satış sitesi için geçerli bu. HB yinede konuya hızla müdahil bir sistemi var. Kesinlikle ticari olarak mağdur etmiyor. Müşteri daima haklıdır ilkesine tam riayet ediyor. Bu iş diğer online larda olsa çok uğraşırız.

Ditecepim o ki online olarak makyaj ürünü, şampuan, kozmetik ürün vs almayın ben bir çok online alış veriş yaparım, bu tarz ürün almazdım (migros, A101, şok vs hariç) bir gaza geldik aldık. Yine de ucuz, yırttık. Birde ürün cilde zarar verecek bir kimyasal yapıda olsa idi. Bu arada 4 paketinde attık, kullanmadık.
Şampuanın, motor yağlarının sahtesi çok üretiliyor maalesef. Bu tip şişelerde satılan ürünleri alıp kullandıktan sonra şişeyi bıçakla ortadan kesip kullanılamaz hale getirmek lazım. Bir ara çok vardı sanayilerde atık yağ kutularını toplayıp sahte motor yağı doldurup orijinal diye millete satıyordular.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
üsteki ambalaj orijinal, alttaki çakma. Ambalaj da bundan başka hiç bir fark yok.IMG_20230430_224629_176.jpg

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Tamam sahte ürünler oluyor, hatta daha cuma günü, çarşıda oldukça işlek bir yerde bir dükkanda Ariel deterjan vardı 10 kg'lik 140 TL mi neydi. Hatta dedim ki "o fiyata Peros bile yok" Ne gerçek ne sahte bilemiyoruz ki. Belki o deterjan da sahte değildi.

Fakat orijinal kutuyu çöpten alıp içini doldurup satmak nedir? ilk defa duydum. Uyruğu fark etmez, geri dönüşümcüler bunları çöplerden toplayıp plastik hurdacılarına götürüyor hatta evime çok yakın birkaç tane var böyle hurdacılar, sokaktan toplayanlar buralara getirip satıyor. Fakat buradan sonra ne oluyor? Ben ayrıştırılıp presleniyor sanıyordum fakat öyle değil mi işler acaba? Atıyorum kilosu 5 TL ise atık plastiğin, ben tanesine 50 kuruş veriyorum dese birisi, onun istediği cins/marka şişeler ayırılmaz mı? ayırılır elbette.

matmakif

Yeni Üye
Yeni Üye
Burada değişik bir olay dönüyor ama çözemedim. Hepsiburada bu tarz markalarda belgeleri tek tek inceleyerek onay veriyor. Diğer yandan L'Oréal Türkiye'nin bunu görmemesi de imkansız. Acaba internet satış haklarını bu firmaya mı verdiler veya Türkiye'de fason üretim yaptırdılar/yaptırıyorlar da bu firmanın L'Oréal markasını kullanma hakkı mı var araştırmak lazım. Hem L'Oréal, hem Hepsiburada, hem de Afili firmalarına ulaşıp teyit edilmeli.
L'Oréal'in marka değerinin düşebilmesi ihtimalinden dolayı böyle bir şeye izin vereceğini pek zannetmiyorum, ama en çok huylandığım nokta Mersin No'nun sahte olması...

Afili Lojistik ve Dijital Mağazacılık Limited Şirketi isimli şirketin sitesi olduğundan emin miyiz afillishop.com sitesinin. Site bana hiç güven vermiyor.
Yazdığım gibi tüm bu bilgileri İTO Bilgi Bankasından aldım, yani kendileri site hakkında İTO'ya yanlış bilgi vermemişlerse doğrudur.

Adem Abi ben şüphelenip alışverişi engelledim ama ne olmuş tam da anlamadım açıkçası, elimdeki tüm veriyi de zaten yazdım.

ŞikayetVar'a yazdığımda, yayınlanmamış olsa da, bir cevap alabildim ama standart cevaplardan bir diğeri: Merhaba, Talebinizi aldık, yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Yaşanan durumu memnuniyete dönüştürmek için ilettiğiniz konuyu hemen incelemeye başlıyoruz, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Farklı soru ve talepleriniz için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Çözüm Merkezi" bölümüne girerek destek alabilir, talep oluşturabilirsiniz. Saygılarımızla, Hepsiburada.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
L'Oréal'in marka değerinin düşebilmesi ihtimalinden dolayı böyle bir şeye izin vereceğini pek zannetmiyorum, ama en çok huylandığım nokta Mersin No'nun sahte olması...

Yazdığım gibi tüm bu bilgileri İTO Bilgi Bankasından aldım, yani kendileri site hakkında İTO'ya yanlış bilgi vermemişlerse doğrudur.

Adem Abi ben şüphelenip alışverişi engelledim ama ne olmuş tam da anlamadım açıkçası, elimdeki tüm veriyi de zaten yazdım.

ŞikayetVar'a yazdığımda, yayınlanmamış olsa da, bir cevap alabildim ama standart cevaplardan bir diğeri: Merhaba, Talebinizi aldık, yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Yaşanan durumu memnuniyete dönüştürmek için ilettiğiniz konuyu hemen incelemeye başlıyoruz, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Farklı soru ve talepleriniz için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Çözüm Merkezi" bölümüne girerek destek alabilir, talep oluşturabilirsiniz. Saygılarımızla, Hepsiburada.
Hiç sorun yok, olduğukadar bilgi ile biz bu konudaki rahatsızlığı dile getirelim ve ilgili firmanın yaklaşımını görelim bakalım.

@Yelda Helvacı Çarşamba günü için hatırlatma rica ederim. ?

Curious

Coderator
Araştırmacı

Mağazalarda satılan ürünlerin bile sahtesi olabiliyor. Marketten orijinal ürünü alıp, açılmamış sahtesiyle değiştirip iade ediyorlar. İade alınan mallar da açılmadı gözüktüğü için rafa konuluyor.

Şampuanın, motor yağlarının sahtesi çok üretiliyor maalesef. Bu tip şişelerde satılan ürünleri alıp kullandıktan sonra şişeyi bıçakla ortadan kesip kullanılamaz hale getirmek lazım. Bir ara çok vardı sanayilerde atık yağ kutularını toplayıp sahte motor yağı doldurup orijinal diye millete satıyordular.
Kutuları parça parça etmediğiniz sürece kaynak yapılabiliyor ne yazık ki. O nedenle 2ye kesmek veya bıçak saplamak da yetmiyor, en az 5-6 parçaya ayırmak lazım.

Hiç sorun yok, olduğukadar bilgi ile biz bu konudaki rahatsızlığı dile getirelim ve ilgili firmanın yaklaşımını görelim bakalım.

@Yelda Helvacı Çarşamba günü için hatırlatma rica ederim. ?
İlgili firmalara ulaşıp bir cevap almak lazım yine de.

mbirol

Klima Profesörü
Kadim Üye
Bu arada Şok mağazalarında 600 mi lik Clear şampuan 65 TL, süper fiyat. 14 tane aldım koydum kenara. 485 ml lik normal satışta 75 TL. İhtiyacı olan kaçırmasın

Deleteuser2148

Misafir
Web sitesi
androdestek.com
Sizin için siteyi inceleme kararı aldım, haydi başlayalım..
Sitemizin İp Adresi : 85.95.241.31
Yer Sağlayıcı : İksir İnternet Hizmetleri
Whois Bilgileri İçin TIKLA
Kod:
Alan Adı: AFILLISHOP.COM
Tescil Alan Adı Kimliği: 2056574306_DOMAIN_COM-VRSN
Kayıt Şirketi WHOIS Sunucusu: whois.ihs.com.tr
Kayıt Şirketi URL'si: www.ihs.com.tr
Güncelleme Tarihi: 2021-09-01T17:38:21Z
Oluşturulma Tarihi: 2016 -09-01T08:40:25Z
Kayıt Şirketi Kaydı Sona Erme Tarihi: 2024-09-01T08:40:25Z
Kayıt Şirketi: IHS Telekom, Inc
Kayıt Şirketi IANA Kimliği: 1091
Alan Durumu: Tamam https://icann.org/epp#OK Kayıt
Şirketi Kayıt Sahibi Kimlik: GDPR Maskeli
Kayıt Sahibi Adı: GDPR Maskeli
Kayıt Sahibi Kuruluş: GDPR Maskeli
Kayıt Sahibi Sokak: GDPR
Maskeli Kayıt Sahibi Şehir: GDPR Maskeli
Kayıt Sahibi Eyalet/İl:
Kayıt Sahibi Posta Kodu: GDPR Maskeli
Kayıt Sahibi Ülke: TR
Kayıt Sahibinin Telefonu: GDPR Maskeli
Kayıt Sahibinin Telefonu Dahili:
Kayıtlı Faks: GDPR Maskeli
Kayıtlı Faks Dahili:
Kayıtlı E-posta:  Kayıt Yöneticisi Kimliği: GDPR Maskeli Yönetici Adı: GDPR Maskeli Yönetici Organizasyonu: GDPR Maskeli Yönetici Caddesi: GDPR Maskeli Yönetici Şehri: GDPR Maskeli Yönetici Eyaleti/ İl: GDPR Maskeli Yönetici Posta Kodu: GDPR Maskeli Yönetici Ülke: GDPR Maskeli Yönetici Telefonu: GDPR Maskeli Yönetici Telefonu Dahili:  Yönetici Faksı: GDPR Maskeli Yönetici Faksı Dahili:  Yönetici E-postası:  Tescil Teknik Kimliği: GDPR Maskeli Teknik Adı: GDPR Maskeli Teknik Kuruluş: GDPR Maskeli Teknoloji Sokağı: GDPR Maskeli Teknoloji Şehri: GDPR Maskeli

Evet gelelim diğer teknik bilgilere :cigara,

Neye bakmamız gerekiyor? Genelde alışveriş sitelerinde https ve lisanslara ve sitenin tasarımlarına bakılır, lakin onaylı mı değil mi bakmazlar. Halbuki onaylı alışveriş sitesi mi ona bakmalıyız gelin bakalım.. / SONUÇ : Sitemizin kaydı bulunmamaktadır..
Diğer kıstaslar, sitenin diğer sosyal medya hesaplarının olmaması kullanılan logo'nun dandikliği (burası çokta önemli değil.)

Gelin bazı teknik bilgilere bakalım: Yazılımda kullanılan CSS3 Kütühanesi İçin TIKLA
script'e kullanılan bir csc dosyası, bunu neden paylaştım? belki tasarımı hoşuna gidenler buradan kullanabilir,
tabi script paralı bir script ama yapan coder dostumuz "açık kütüphaneden" faydalanmış konumuzla gram alakası yok.
Yine konuyla gram alakası yok HAMMER JS için TIKLA

Malum ben bir araştırma yaparken çok yönlü yapıyorum kızmayın bana, elimde değil yani :)
Bu arkadaşlara ait bir instagram hesabı : TIKLA
Dediklerine göre PAFFY STORE diyede bir oluşumları var..
Durmak Yok YOLA DEVAM..
Daha önceden açmış oldukları bir şirketim'si bir şeyleri daha var, "Afilli Kozmetik"
Aralarındaki bağ nedir tam olarak bilmiyorum, ama onlarla ilintili olduğunu düşünüyorum..
Künyelerindeki bilgiler benim yaptığım sorgular ile eşleşiyor TIKLA
Bunlara ait "Sunum Sofram" diye bir facebook sayfası daha var / Sayfanın adı İD'si "Sunumsofram54" İsim olarak yine afilli shop geçiyor
ibrahimykr doğru yolda ilerliyor diye düşünüyorum.

Biraz Deep Web üzerinden facebook check yapacağım, bekleyin geliyorum..
Facebook'tan Check yaptığım Sunum Soframa ait number :
face1.jpg
İD adresinden ulaştığım bir başka sayfaları İD : 100023200510096
Sayfanın linki TIKLA
Numara : +905315773329
2017 yılında açılmış bir sayfadır.

Daha da çok detaya girsem mi bilmiyorum. Neyse daha fazla ilerlersem iyi olacağını düşünmüyorum. Bilgileri sizler adınıza topladım bunlardan ne sonuç çıkar bilemem. Karar mercii @Adem Helvacı ağabeyimizdir.

Son düzenleme:

Vizuvv

Yeni Üye
Yeni Üye
Ne ilginçtir ki, Amazonda da bu firma Loreal satıcısı olarak çıkıyor, ödeme sayfasında Afili gibi saçma/banal bir ismi görünce araştırma ihtiyacı duydum, siz zaten yazmışsınız, yazılması gerekeni...

1707691360100.png

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Hepsiburada, Trendyol Amazon ve benzeri platformlarda satış yapan yani aslında "Dijital Mağazacılık" yapan ESFA GRUP var. Bu mağazalar üzerinden birkaç farklı (market ürünleri ve gıda) dahil alışverişimiz oldu. Bir ara çay da alıyorduk internetten. ESFA LOJİSTİK VE DİJİTAL MAĞAZACILIK AŞ. firma ismi. ESFA GRUP'un şirketlerinden biriymiş bu AFİLİ LOJİSTİK VE DİJİTAL MAĞAZACILIK LTD ŞTİ denen şirket de. Yani kendileri harbiden de dijital mağazacı.
Loreal'in de yetkili satıcısı.

Fakat şu afillishop.com (iki l ile) bunlarla alakası olmayabilir. Eğer site onlarınsa da bu dijital mağazacılık sektöründeler zaten kendileri. Ama sitenin ESFA ile alakası olmayabilir.

Aylar sonra konuyu aydınlığa kavuşturmak gerekirse, Hepsiburada üzerindeki satıcı Loreal'in resmi yetkili satıcısı olan Esfa Grup.

Bunun da doğruluğu şuradan kanıtlanabilir, https://www.lorealparis.com.tr/ sitesinden rastgele bir ürüne satın al kısmına tıkladım. Çıkan E-Ticaret sitelerinden Hepsiburada'yı seçtim. Beni
bu sayfaya (link) attı, bu sayfadaki satıcı da HB'deki Loreal Resmi Satıcısı yani Afili Lojistik ve Dijital Mağazacılık yani ESFA Grup.

ESFA Grup da kendi sitesinde hangi markaların resmi satıcısı olduğunu yazmış.

Bilginize @Vizuvv @matmakif @Adem Helvacı @Murat ALA

evet saçma firma isimleri yüzünden insan tereddüt ediyor arada. Mesela kim der ki Mahmudiye Kaynak Suyu Ltd Şti'nin Damla Su olacağı. Çoğu kaynakta üretici Coca-Cola İçecek AŞ. iken Sakarya kaynağında Mahmudiye Kaynak Suyu Ltd Şti olarak çıkıyor ve bu firma da Coca-Cola'nın. Ya da DRK Aksesuar ve İletişim Hizmetleri AŞ'de Samsung Türkiye satıcısı. shop.samsung.com'dan telefon alınca bunlar gönderiyor. Firma E-Ticaret sitelerinde" DRK Aksesuar" olarak geçtiği için de satıcı kısmında, bir tereddüt ediyor insan.