Neler yeni

Kombi Tavsiyeleri

Karaların Ferdisi

Meraklı
Meraklı
O değişmez fakat alttan ısıtmalı sistemlerde tesisata tortu tutucu bağlamak gerekiyor. Keza alüminyum petek kullanılan tesisatlara da. Kombi üreticileri garanti dışı bırakabiliyor yoksa.
Cevabınız için teşekkür ederim, dairemiz alttan ısıtmalı, tortu tutucu tam olarak nedir, tesisatın neresinde olması gerekir...

Murat ALA

Moderator
Moderator
Cevabınız için teşekkür ederim, dairemiz alttan ısıtmalı, tortu tutucu tam olarak nedir, tesisatın neresinde olması gerekir...
Tortu tutucu dediğimiz şey tesisatın içindeki olası pislikleri, tesisattan kopabilecek parçaları filtre eden kombinin eşanjörlerinin tıkanmasını önleyen filtre. Tesisatın dönüş tarafına takılır. Tesisatı yeni yaptırıyorsanız kombinin şebeke girişine de basınç düşürücü taktırmak güzel olur. Ana tesisattan gelen suyun basıncını düşürür kombiye su felan verirken içindeki parçaların zarar görme olasılığını düşürürsünüz.

Murat ALA

Moderator
Moderator
ses konusunda oncekı yazılarda sesi bıraz yuksek yazmışsınız. cok buyuk fark var mı ıcerde olacak cunku
Hayır sadece kombinin bulunduğu yerde çalıştığını rahat anlayacağınız kadar yüksek.

Main

Meraklı
Yeni Üye
Hayır sadece kombinin bulunduğu yerde çalıştığını rahat anlayacağınız kadar yüksek.
bilginize saglık tesekkur ederım. aklınıza gelen yedek parçada bılgılendırmenız ıcın ozellıkle tesekkur ederım. buderus ve demirdöküm arasında kaldım. hayırlısı olsun dıyelım. sagolun

Murat ALA

Moderator
Moderator
bilginize saglık tesekkur ederım. aklınıza gelen yedek parçada bılgılendırmenız ıcın ozellıkle tesekkur ederım. buderus ve demirdöküm arasında kaldım. hayırlısı olsun dıyelım. sagolun
Buderus GB122i de güzel kombidir kötülemem kendi evimizde de Bosch kombi kullanıyoruz. Bosch-Buderus aynı kombidir. Seçim sizin.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Forumumuzda kombilerle ilgili bir konu göremedim ve kombi arayan vatandaşlarımıza/forumdaşlarımıza yardımcı olmak için bilgim dahilinde kombi tavsiyeleri vereceğim. Sizlerde bildiğiniz kaliteli modelleri ekleyerek listeyi uzatabilirsiniz.

Evinizin büyüklüğüne/evdeki kalorifer sayısına göre önerilen modellerin KW değeri yüksek olanını almalısınız.

Önereceğim kombiler;
DemirDöküm Nitromix
Baymak Duotec
Baymak Duotec Compact
Buderus GB022İ, GB062İ, GB122İ
Bosch 2200İ, 2300İ, 2500W
demirdöküm nitromix kombiyi aşağı yukarı 50 müşterimize tavsiye etmişimdir. güzel ve sorunsuz bir ürün montajı kolay bakımı kolay arıza yapmıyor yetkili servisleri iyi. bütçeniz iyi ise buderus da iyi bir seçenek ben buderus kullanıyorum.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
tabi çok paranız varsa tek seçenek viessmann markasının ürünleri. kombilerim sharpı ? kombilerin awoxu da bence airfel falandır.

Main

Meraklı
Yeni Üye
tabi çok paranız varsa tek seçenek viessmann markasının ürünleri. kombilerim sharpı ? kombilerin awoxu da bence airfel falandır.
bu marka cok mu ıyı yoksa. sıkıntı cıkarırsa falan at yenıısı al modunda bır pahalılıgı mı mevcut ?. pek yaklasma gıbısınden mı yazdınız ?

Murat ALA

Moderator
Moderator
bu marka cok mu ıyı yoksa. sıkıntı cıkarırsa falan at yenıısı al modunda bır pahalılıgı mı mevcut ?. pek yaklasma gıbısınden mı yazdınız ?
Hayır hocam öyle bir şey yok. Parçaları DemirDöküm'e göre biraz daha pahalı sadece.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
vi
Hayır hocam öyle bir şey yok. Parçaları DemirDöküm'e göre biraz daha pahalı sadece.
viessman ürünleri hem teknoloji olarak hem de arıza oranı düşüklüğü bakımından bir arşın öndedir bence. yedek parça fiyatları kolay kolay bozulmayacağı için de sizi çok ilgilendirmeyecektir :)

Murat ALA

Moderator
Moderator
vi

viessman ürünleri hem teknoloji olarak hem de arıza oranı düşüklüğü bakımından bir arşın öndedir bence. yedek parça fiyatları kolay kolay bozulmayacağı için de sizi çok ilgilendirmeyecektir :)
Baymak Duotec, DemirDöküm Nitromix' Buderus GB122İ peynir ekmek gibi gidiyor valla. Viessmann, Vaillant felan gereksiz pahalı değmez onlara verilen para.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Baymak Duotec, DemirDöküm Nitromix' Buderus GB122İ peynir ekmek gibi gidiyor valla. Viessmann, Vaillant felan gereksiz pahalı değmez onlara verilen para.
ben de yorumumu eğer paran çoksa paranı saklamak konusunda yer sıkıntısı çekiyorsan seçeneklerin arasına viessmanı alabilirsin gibi yaptım ?

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
baymaklar toplama mal oluyor ben almam nitromix, bsh, buderus ürünlerine bakarım.

Main

Meraklı
Yeni Üye
vi

fiyat olarak yuksek ama teknoloji olarak da yuksek oldugu yorumunu yaptım. bılgılendırmenız ıcın tesekkur ederım.

mustfgnn

Yeni Üye
Yeni Üye
hocalarım hayırlı sabahlar dilerim 110m2 ev + 25m2 tek kare balkon olan bi ev için kombi düşünüyoruz Demirdöküm Vintomix i beğendik ancak önerilerde hep Nitromix'i görüyorum. Nitromix'in görünüşü Vintomix'e göre çok demode olduğu için Vintomix'i seçmek istedik 20 bin civarlarında da bütçemiz var hangi kombiyi almalıyız. Ayrıca viesmann vailant gibi markaların çok pahalı olduğu yazılıyor hep ama internette fiyatları incelediğimde demirdökümden 3 4 bin fazla verip bulunabilecek ürünler gibi. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

TakatülMühübün

Yeni Üye
Yeni Üye
Konuyu görünce aklıma geldi, 3 sene kadar önce yeni taşındığım eve, internet ve dh araştırmaları da yaparak, makul fiyatlı Warmhaus Ewa 24 almıştım. Tavsiye eden ustalar içinin ve teknolojisinin meşhur bir marka ile aynı olduğunu falan söylemişti. Aldığımda yoktu ama sonra bir miktar ödeyerek garantisini de 2 sene uzattırdım. Yüzeysel olarak çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Hemen sonrasında oda termostat ı da aldım aynı markanın ve sıcak suyu dahi telefonla ayarlayabiliyorum. Velhasıl, konu uzmanı arkadaşlardan yaptığım seçimle ilgili yorum yapacak arkadaşlar varsa sevinirim. Teşekkürler.

Murat ALA

Moderator
Moderator
hocalarım hayırlı sabahlar dilerim 110m2 ev + 25m2 tek kare balkon olan bi ev için kombi düşünüyoruz Demirdöküm Vintomix i beğendik ancak önerilerde hep Nitromix'i görüyorum. Nitromix'in görünüşü Vintomix'e göre çok demode olduğu için Vintomix'i seçmek istedik 20 bin civarlarında da bütçemiz var hangi kombiyi almalıyız. Ayrıca viesmann vailant gibi markaların çok pahalı olduğu yazılıyor hep ama internette fiyatları incelediğimde demirdökümden 3 4 bin fazla verip bulunabilecek ürünler gibi. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Güzel görünüyor diye kombi almayın. Demirdöküm Nitromix ya da Baymak Duotec Compact alabilirsiniz.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Konuyu görünce aklıma geldi, 3 sene kadar önce yeni taşındığım eve, internet ve dh araştırmaları da yaparak, makul fiyatlı Warmhaus Ewa 24 almıştım. Tavsiye eden ustalar içinin ve teknolojisinin meşhur bir marka ile aynı olduğunu falan söylemişti. Aldığımda yoktu ama sonra bir miktar ödeyerek garantisini de 2 sene uzattırdım. Yüzeysel olarak çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Hemen sonrasında oda termostat ı da aldım aynı markanın ve sıcak suyu dahi telefonla ayarlayabiliyorum. Velhasıl, konu uzmanı arkadaşlardan yaptığım seçimle ilgili yorum yapacak arkadaşlar varsa sevinirim. Teşekkürler.
Warmhaus'ların anakartlarında kronik sıkıntı var diye duymuştum 1-2 yerde umarım çözebilmişlerdir.