Neler yeni

Kombi Tavsiyeleri

Murat ALA

Moderator
Moderator
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Forumumuzda kombilerle ilgili bir konu göremedim ve kombi arayan vatandaşlarımıza/forumdaşlarımıza yardımcı olmak için bilgim dahilinde kombi tavsiyeleri vereceğim. Sizlerde bildiğiniz kaliteli modelleri ekleyerek listeyi uzatabilirsiniz.

Evinizin büyüklüğüne/evdeki kalorifer sayısına göre önerilen modellerin KW değeri yüksek olanını almalısınız.

Önereceğim kombiler;
DemirDöküm Nitromix
Baymak Duotec
Baymak Duotec Compact
Buderus GB022İ, GB062İ, GB122İ
Bosch 2200İ, 2300İ, 2500W

Murat ALA

Moderator
Moderator
Nitromix halen daha üretimde. Belki ufak tefek değişiklikler geçirmiştir. Hemen hemen aynı kombi isimleri duyuluyor güncel usta tavsiyelerinde. Demek ki gerçekten güzel yapmışlar.
Evet yukarıdaki ürünler bir çok usta tarafından tavsiye edilen ürünler. Daha iyi modellerde var mesela Buderus GB172İ fakat fiyatı dolayısıyla ekleyemedim ulaşılmaz bir seviye diye.

ben59

Meraklı
Yeni Üye
Buderus Logamax Plus GB062 24 kw

Vaillant Ecotec Intro 24/28KW Tam Yoğuşmalı
Bosch Condense 2500 W 24 kw
Bu kombileri alabilirsin

MutluTEKIR

Meraklı
İnce Eleyen
Web sitesi
mutlutekir.blogspot.com
Kiralık olarak oturduğum evde Demirdöküm Atron vardı. 5 sene boyunca kullandım. Kiralık olduğum için bakım bile yaptırmamıştım. Bana mısın demedi maşallah. Evime taşındığımda ise hem bu deneyimimden ötürü hem de arkadaşımda 1 yıllık Demirdöküm Nitromix olmasından ötürü bu modelde karar kıldım. Yetkili servisi ve parça bulunabilirliği daha iyi diye biliyorum ayrıca. 1.5 senedir kullanıyorum Nitromix'i bir sıkıntı yaşamadım. Sadece geceleri çok fena tak diye ses geliyordu geçen sene, bu sene açıp yanma odasının somunlarını 1 tur gevşettim ses kalmadı.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Buderus Logamax Plus GB062 24 kw

Vaillant Ecotec Intro 24/28KW Tam Yoğuşmalı
Bosch Condense 2500 W 24 kw
Bu kombileri alabilirsin
GB062 ve 2500W zaten listemizde var hocam. Vaillant marka sattığı için ben önermiyorum. Ecotec Intro ile DemirDöküm Ademix birebir aynı kombi ama arada 3 bin tl fark var bence değmez.

Son düzenleme:

Murat ALA

Moderator
Moderator
Kiralık olarak oturduğum evde Demirdöküm Atron vardı. 5 sene boyunca kullandım. Kiralık olduğum için bakım bile yaptırmamıştım. Bana mısın demedi maşallah. Evime taşındığımda ise hem bu deneyimimden ötürü hem de arkadaşımda 1 yıllık Demirdöküm Nitromix olmasından ötürü bu modelde karar kıldım. Yetkili servisi ve parça bulunabilirliği daha iyi diye biliyorum ayrıca. 1.5 senedir kullanıyorum Nitromix'i bir sıkıntı yaşamadım. Sadece geceleri çok fena tak diye ses geliyordu geçen sene, bu sene açıp yanma odasının somunlarını 1 tur gevşettim ses kalmadı.
Nitromix biraz gürültülüdür sesli çalışır ama taş gibi kombidir. Zaten kombim sessiz olsun diyenler Bosch-Buderus grubuna yönelmeliler.

Serra

İnce Eleyen
Kadim Üye
Baymak her yıl başka bir firma ile çalışıyor nasıl parça bulunduruyor anlamıyorum.
Wolf.
Brötje.
Baxi.
Diğerleri şu an aklıma gelmedi.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Baymak her yıl başka bir firma ile çalışıyor nasıl parça bulunduruyor anlamıyorum.
Wolf.
Brötje.
Baxi.
Diğerleri şu an aklıma gelmedi.

Firmaların alt marka ya da modelleri olabilir. Aynı parçaları kullandıkları için sorun olmuyor. Ana markaların ürünleri pahalı olur ama alt markanın ürünleri daha ucuz olur. Arçelik-Altus gibi Vestel-Regal gibi.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Her marka alt markalarında aynı parçaları kullanmayabiliyor. Aynı kaliteyi sunmuyor. Hangi markanın ne olduğunu bilmek zor biraz içini açıp bakmak lazım. Gerekirse uzun süre kullanmak lazım.

Baymak'ın ürünü olan Lambert LPY 24 Fi kullanıyorum. İçi Duotec'ten farksız, güzel kaliteli demişlerdi. Acaba gerçekten öyle mi, yoksa kandırdılar mı?
Bu yüzden böyle dedim zaten.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Her marka alt markalarında aynı parçaları kullanmayabiliyor. Aynı kaliteyi sunmuyor. Hangi markanın ne olduğunu bilmek zor biraz içini açıp bakmak lazım. Gerekirse uzun süre kullanmak lazım.

Bu yüzden böyle dedim zaten.
lpy 24 fi ile duotec compact aynı kombi

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Modelini bilmem ama bozulmak bilmeyen bir kombimiz vardı. Halen aynı kalitede üretiliyor mu onu da bilmiyorum ama listenize Vaillant markasının eviniz için uygun olan modellerini eklemenizi tavsiye ederim.

Serra

İnce Eleyen
Kadim Üye
Neyse. ? ? ?

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Bendede ddnitronmix mevcut, güzel ama çok yakıyor sanki, üst katimda yoğuşmalı olanı var, bende yogusmasiz. 200 TL fatura farkı var.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Bendede ddnitronmix mevcut, güzel ama çok yakıyor sanki, üst katimda yoğuşmalı olanı var, bende yogusmasiz. 200 TL fatura farkı var.
Abi sendeki DD Nitron dur. Yoğuşmalı kombi daha az yakar doğru ama 200 TL fark büyük bir fark komşun düşük ayarda kullanabilir. Senin tesisatta tıkanıklık olabilir. Ucu açık bir sorun.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Abi sendeki DD Nitron dur. Yoğuşmalı kombi daha az yakar doğru ama 200 TL fark büyük bir fark komşun düşük ayarda kullanabilir. Senin tesisatta tıkanıklık olabilir. Ucu açık bir sorun.
Evet aynı ayarda kullanıyoruz, benim ekstra olarak koridora petek çekmiştim.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Evet aynı ayarda kullanıyoruz, benim ekstra olarak koridora petek çekmiştim.
Tamam şimdi mevzu belli oldu :D sendeki petek sayısı fazla. Bir de yoğuşmasız olduğunu eklersen olabilir. Zaten şöyle bir mesele var aynı kombiden 2 tane al 2 side aynı yakmıyor fark çıkıyor.