Neler yeni

Kombi Tavsiyeleri

nh_vatandas

Yeni Üye
Yeni Üye
Cok ozur dilerim ciddi bir sorun yasiyorum. Bursa beko yetkili servisi bugun garanti kapsaminda kombimi yerinden sokup baska bir balkonda parca degisimini yapip yerine geri takmis dairede gaz kacagi var kombiyi kapattim gazi kestim ama ne yapabilirim bana bu konuda yardimci olabilecek biri varmidir?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Cok ozur dilerim ciddi bir sorun yasiyorum. Bursa beko yetkili servisi bugun garanti kapsaminda kombimi yerinden sokup baska bir balkonda parca degisimini yapip yerine geri takmis dairede gaz kacagi var kombiyi kapattim gazi kestim ama ne yapabilirim bana bu konuda yardimci olabilecek biri varmidir?
Hocam tavsiye konusunun altını kirletmeyelim. İmla-yazım kurallarına uyarak yeni bir konu aç sorunu ve süreci en başından anlat bölük pörçük oldu mevzu.

nh_vatandas

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam tavsiye konusunun altını kirletmeyelim. İmla-yazım kurallarına uyarak yeni bir konu aç sorunu ve süreci en başından anlat bölük pörçük oldu mevzu.
Haklisiniz caresizlikten yeni konu acmayi dusunemedim , dusuncesizligimden dolayi ozur dilerim. Hesabimi silerseniz sevinirim. Iyi aksamlar

Murat ALA

Moderator
Moderator
Haklisiniz caresizlikten yeni konu acmayi dusunemedim , dusuncesizligimden dolayi ozur dilerim. Hesabimi silerseniz sevinirim. Iyi aksamlar
Hocam kızmadık etmedik ne hesap silmesi. Derdini rahatça anlatman çaresini bulman için yapman gerekeni söyledim yanlış anlama beni. Mağdur edilmişsiniz çözelim mağduriyetinizi.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com

Dediğim gibi servisin 1 tane genleşme tankını bulamaması şirketin iş bilmezliği. Sen Arçeliksin senin işin beyaz eşya klima televizyon kombiyle işin olmaz. Servis parça bulamazsa THH'ye şikayet edin direk Arçeliği servisi değil. @Adem Helvacı süreç hakkında yardımcı olur.
Arçelik kombileri (en azından bir kısmını) Baymak üretmişti. Hatta Baymak'ın kendi alt markalarında da kullandığı tipin aynısı görünüşü.

Deleteusergereksiz

Yeni Üye
Yeni Üye
Makine Mühendisi olarak önereceğim kombi bu

Baymak Idee Ace Premix 28

46 dB

NOx sınıfı 6
Paslanmaz çelik plakalı kullanım suyu eşanjörü
Wilo Sirkülasyon pompa
1682456408116.png

Murat ALA

Moderator
Moderator

Arçelik kombileri (en azından bir kısmını) Baymak üretmişti. Hatta Baymak'ın kendi alt markalarında da kullandığı tipin aynısı görünüşü.
Halen daha Baymak üretiyor değişen bir şey yok. Parça usta sorunu da olmaz da Arçelik kendisi ne kadar destek sağlar orası şüpheli. Genleşme tankı bulamayan servis var.

edward

Yeni Üye
Yeni Üye
eca white plus kombi c6 arızası veriyordu. Özel sevis çagırdık sorun karttaymış tamir edildi 500 TL. Bu kombinin elektronik kart kısmı hassas. Daha önce regülatr vardı bozuldu.

Elektronikkart tamiri yapan bir yere götürdüm baktı 500 TL fiyat verdi. Arızası ne dedigimde bozuk dedi. Regülatör güç veriyor kombinin ekranı vs geliyor ama kombi çalışmıyor. Tamircide dremeli taktılar mesela kesik kesik çalışıyor. İçini açıp baktıgımda trafo,rölelerin oldugu bir kart ve ekranın oldugu mikroişlemci vs oldugu bir kart var. Bana masrafı 500 TL tutmaz gibi geldi.Zaten içinde ney var asıl parayı tutan trafo kocaman bir trafo var.

Zaten yeni regülatör 650 TL dolaylarında. Markası DNS idi. Fabrikasını aradım servisi vardır diye biz ilgilenmiyoruz internetten tamir yapan yerleri araştırın dediler.

Baysallar marka regülatör 615 TL 500va almak daha mantıklı.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Düzeltme girmem gerekiyor.

Arçelik Atria ve Arçelik Massimus kombiler Alarko Carrier üretimidir.
Beko Smart Logic ve Beko Megalogic kombiler Alarko Carrier üretimidir.

Natureltiqqy

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam 90m² dış cephesi yalıtımlı olan ve 4 tane 1.5mlik 2 tane 1mlik petek 1 tane havlupan olan daire için Copa eomix 24 kw önerir misiniz? Bulunduğum ilçedeki Viessmann yetkili servis altında çok övdüler tercih edilir mi sizce? ?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Hocam 90m² dış cephesi yalıtımlı olan ve 4 tane 1.5mlik 2 tane 1mlik petek 1 tane havlupan olan daire için Copa eomix 24 kw önerir misiniz? Bulunduğum ilçedeki Viessmann yetkili servis altında çok övdüler tercih edilir mi sizce? ?
Demirdöküm Nitromix veyahut Baymak Duotec Compact.
İki kombiden birini alabilirsiniz.

Main

Meraklı
Yeni Üye
dairemize dogalgaz baglanacak gelen ekip bize viessmann trend 25 kw kombisini önerdi özellikle bu konuda bılgım hıc yok. ayrıca demirdöküm plus serisi bir radyatör de yazılmıs bızım petek dedıgımız heralde
bu kombi hakkında bılgısı ve kullanan varsa bılgılerını paylasırsa sevınırım. ayrıca baska kombiler hakkında da gorusunuzu yazarsanız sevınırım. tesekkurler.

Murat ALA

Moderator
Moderator
dairemize dogalgaz baglanacak gelen ekip bize viessmann trend 25 kw kombisini önerdi özellikle bu konuda bılgım hıc yok. ayrıca demirdöküm plus serisi bir radyatör de yazılmıs bızım petek dedıgımız heralde
bu kombi hakkında bılgısı ve kullanan varsa bılgılerını paylasırsa sevınırım. ayrıca baska kombiler hakkında da gorusunuzu yazarsanız sevınırım. tesekkurler.
Radyatör olarak DemirDöküm Plus güzeldir kesinlikle onu almalısınız. Kombi olarak ta Viessmann yerine DemirDöküm Nitromix almanız daha iyi bir seçenek olacaktır.

Main

Meraklı
Yeni Üye
Radyatör olarak DemirDöküm Plus güzeldir kesinlikle onu almalısınız. Kombi olarak ta Viessmann yerine DemirDöküm Nitromix almanız daha iyi bir seçenek olacaktır.
cevabınız ıcın tesekkur ederım. öncelikle kalite olarak benzer urun mı ? ayrıca viessman alırsanız yanında uzaktan kumanda gıbı bır cıhaz da kampanyası oldugunu soyledıler. bu urunler 17 18 bandında urunler. daha kaliteli oldugunu dusundugum buderus bosch gıbı markalara yonelmelıyım .
ayrıca onerdıgı markada servıs konusunda sıkıntı yaşamazsın gıbı seyler de soyledı. uzun zamanlı kullanılacak bır malzeme oldugu ıcın hangısını almak daha mantıklı olur

Murat ALA

Moderator
Moderator
cevabınız ıcın tesekkur ederım. öncelikle kalite olarak benzer urun mı ? ayrıca viessman alırsanız yanında uzaktan kumanda gıbı bır cıhaz da kampanyası oldugunu soyledıler. bu urunler 17 18 bandında urunler. daha kaliteli oldugunu dusundugum buderus bosch gıbı markalara yonelmelıyım .
ayrıca onerdıgı markada servıs konusunda sıkıntı yaşamazsın gıbı seyler de soyledı. uzun zamanlı kullanılacak bır malzeme oldugu ıcın hangısını almak daha mantıklı olur
Viessmann'ın yedek parçaları pahalıdır. Buderus isterseniz GB122İ alınabilir ama ilk tercihim DemirDöküm Nitromix olur.

Main

Meraklı
Yeni Üye
Viessmann'ın yedek parçaları pahalıdır. Buderus isterseniz GB122İ alınabilir ama ilk tercihim DemirDöküm Nitromix olur.
tesekkur ederım oncelıkle. yedek parcada onemlı sureklı kalacak bır urun. buderus mu demirdöküm mu dıye sorsam aradakı fıyat farkına deger mı yoksa gene sızın yazdıgınız gıbı demirdöküme mı yonelmelıyım ?

Murat ALA

Moderator
Moderator
tesekkur ederım oncelıkle. yedek parcada onemlı sureklı kalacak bır urun. buderus mu demirdöküm mu dıye sorsam aradakı fıyat farkına deger mı yoksa gene sızın yazdıgınız gıbı demirdöküme mı yonelmelıyım ?
Benim öncelikli tercihim DemirDöküm Nitromix.

Karaların Ferdisi

Meraklı
Meraklı
Alttan ısıtmalı sistemlerde, en uzun ömürlü ve verimli kombi marka ve modeli nedir

Murat ALA

Moderator
Moderator
Alttan ısıtmalı sistemlerde, en uzun ömürlü ve verimli kombi marka ve modeli nedir
O değişmez fakat alttan ısıtmalı sistemlerde tesisata tortu tutucu bağlamak gerekiyor. Keza alüminyum petek kullanılan tesisatlara da. Kombi üreticileri garanti dışı bırakabiliyor yoksa.