Neler yeni

Teknik Soru Lg bulaşık makinasindan gelen ses

halil26

Yeni Üye
Yeni Üye
Marka Model Bilgisi
Lg dfc512fp
Merhabalar. Yaklasik 1 yildir lg dfc512fp model bulasik makinesi kullaniyoruz. Gayet guzel tertemiz yikiyor cok memnunuz. Ancak 2 haftadir makinede her zaman ayni dakikada ortaya cikan bir ses basladi. Ornegin otomatik programda calistirdigim zaman ses programin bitmesine 3:04 saat kala basliyor 2 dakika kadar surup kesiliyor sonra 2:41 saat kala başlıyor yine 1 2 dakika sonra kesiliyor. Durulamaya gectigi zaman yine ayni dakikada yine 1 2 dakika ayni sesi cikariyor. Ayni zamanda bu ses basladigi zaman makineye dokununca guclu bir titresim.hissediyorum. Ses yokken titresim yok.Toplasan 3 bucuk saatlik programda 7 dakika kadar ses çıkarıyor ama yinede rahatsiz etti. Sizce neden olabilir. Servis cagiracagim ama onlar geldiginde ses cikmamasinda korkuyorum :ROFLMAO: o yuzden tam dakikalari surekli ses cikarip cikarmadigini takip ediyorum.

Video linkini ekliyorum

Son düzenleme:

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Merhabalar. Yaklasik 1 yildir lg dfc512fp model bulasik makinesi kullaniyoruz. Gayet guzel tertemiz yikiyor cok memnunuz. Ancak 2 haftadir makinede her zaman ayni dakikada ortaya cikan bir ses basladi. Ornegin otomatik programda calistirdigim zaman ses programin bitmesine 3:04 saat kala basliyor 2 dakika kadar surup kesiliyor sonra 2:41 saat kala başlıyor yine 1 2 dakika sonra kesiliyor. Durulamaya gectigi zaman yine ayni dakikada yine 1 2 dakika ayni sesi cikariyor. Ayni zamanda bu ses basladigi zaman makineye dokununca guclu bir titresim.hissediyorum. Ses yokken titresim yok.Toplasan 3 bucuk saatlik programda 7 dakika kadar ses çıkarıyor ama yinede rahatsiz etti. Sizce neden olabilir. Servis cagiracagim ama onlar geldiginde ses cikmamasinda korkuyorum :ROFLMAO: o yuzden tam dakikalari surekli ses cikarip cikarmadigini takip ediyorum.

Video linkini ekliyorum
Tahminimce durulama için çalışan motorda bir sıkıntı var, programa göre belirli dakikalarda bu sesin gelmesinin ve titremesinin sebebi bu olmalı. Kısa program varsa onda da dener misiniz ?

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Bu adımlarda suyu mu boşaltıyor?
Ayrıca su ve motor yani elbet ses yapacak ☺️

Bana su boşaltma adımında suyu bosaltirken aynı anda motor dönmeye devam ediyor bunun sesi gibi geldi

halil26

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu adımlarda suyu mu boşaltıyor?
Ayrıca su ve motor yani elbet ses yapacak ☺️

Bana su boşaltma adımında suyu bosaltirken aynı anda motor dönmeye devam ediyor bunun sesi gibi geldi
Cevabiniz icin tesekkur ederim. Su bosaltma degil hocam. Onun sesini ayirt edebilirim o olsaydı. Bu ses ciktigi anda yikama devam ediyor oluyor yine kesildigi zamanda hala pervaneler donuyor oluyor. Bosaltma yaparken yikama ve pervaneler tamamen duruyor. Haklisiniz su ve motor tabikide ses yapacak onunla ilgili bi itirazım yok :ROFLMAO: ama bu ses daha once cikmayan rahatsiz edici bir ses. Videoda su sesi benim bahsettigim sesi biraz bastirmis. Belki siz sadece onu duydunuz. Kulaklikla veya hoparlöre biraz yakinlasarak dinlerseniz arkadan bahsettigim sesi duyabilirsiniz.
Saygilar.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Video linkini ekliyorum
Bu makinedeki motor değişken devirli motor.
Ben sesi duydum ve abartısız 30 kere de dinledim anlam verebilmek için.
Bırrrrrrrr pır pır pır pır diye devam edip git gide yavaşlayan bir ses var su döngü sesi haricinde.
Ben arkadaki basıncı değişen ses ile su döngü sesinin senkronizasyonuna baktım, kesinlikle senkronize değiller yani motorun değişken devrinden kaynaklanan bir durum değil bu durumda.

Yıkamaya devam ediyor yani tahliye modunda da değil.

O zaman bu ses ne? :alala

Servis arkadaşa yolladım o da anlam veremedi. Hadi biz bilmiyoruz da bari o bilri dedim, o da yorum yapamadı.

halil26

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu makinedeki motor değişken devirli motor.
Ben sesi duydum ve abartısız 30 kere de dinledim anlam verebilmek için.
Bırrrrrrrr pır pır pır pır diye devam edip git gide yavaşlayan bir ses var su döngü sesi haricinde.
Ben arkadaki basıncı değişen ses ile su döngü sesinin senkronizasyonuna baktım, kesinlikle senkronize değiller yani motorun değişken devrinden kaynaklanan bir durum değil bu durumda.

Yıkamaya devam ediyor yani tahliye modunda da değil.

O zaman bu ses ne? :alala

Servis arkadaşa yolladım o da anlam veremedi. Hadi biz bilmiyoruz da bari o bilri dedim, o da yorum yapamadı.
Adem hocam cevabiniz ve ilginiz icin tesekkurler. Bende basinci arttirdigi zamanlar motor zorlaniyorlar ve o yuzden ses çıkarıyor diye dusundum siz gibi ama ses cikartdigi zamanlar su sesinden anladigim kadariyla basinc sabit . Hatta 1 bucuk saate yakin makinenin karsisina oturup izledim basinci cok daha fazla arttirdigi zamanlarda bile bu ses yok yanlizca su sesi var. Sadece belirli zamanlarda geliyor bu ses ama cozemedim.

Haftaici servisle iletisime gececegim. Evimde beyaz esyalarim ve supurgem LG uzun sure lg nin telefonlarini da kulladim. Daha once pek cok kez LG servise isim dustu ve her seferinde camura yatmadan işi yokuşa surmeden sorunu hallettiler. Bakalim bu sefer nasil olacak.
Sonucu burdan size bildiririm.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem hocam cevabiniz ve ilginiz icin tesekkurler. Bende basinci arttirdigi zamanlar motor zorlaniyorlar ve o yuzden ses çıkarıyor diye dusundum siz gibi ama ses cikartdigi zamanlar su sesinden anladigim kadariyla basinc sabit . Hatta 1 bucuk saate yakin makinenin karsisina oturup izledim basinci cok daha fazla arttirdigi zamanlarda bile bu ses yok yanlizca su sesi var. Sadece belirli zamanlarda geliyor bu ses ama cozemedim.

Haftaici servisle iletisime gececegim. Evimde beyaz esyalarim ve supurgem LG uzun sure lg nin telefonlarini da kulladim. Daha once pek cok kez LG servise isim dustu ve her seferinde camura yatmadan işi yokuşa surmeden sorunu hallettiler. Bakalim bu sefer nasil olacak.
Sonucu burdan size bildiririm.
Valla ben kulaklığı taktım, ilk 5 10 dinleme sonrası baktım bir türlü aklıma bir şey gelmiyor, ses sürekli tekrar ederken ben gözlerimi kapattım, kulaklığa odaklandım ve gözümün önünde sistemi canladırdım ama bir türlü aklıma bir şey gelmedi o nedenle sabırsızlıkla sizden sonucu bekliyor olacağım :ok

hierapolismuhtarı

Araştırmacı
Araştırmacı
Sesi dikkatli dinledim. Aynı ses Bosch SMS58N02TR bulaşık makinemde de var. Ara sıra yapıyor. Ses varken hafif titreşim de var. Hatta makine ilk çalışmaya başlayınca da oluyor. Teknik bilgim yok. Tahminimce yanlarda bulunan, su cebi denilen kısımdaki suyu yıkamaya dahil ediyor gibime geldi. Siz yine de servise sorun bakalım.