Neler yeni

LG MARKA BULAŞIK MAKİNASI GARANTİLİ ÜRÜNE SERVİS ÜCRETİ TALEP EDİYOR

sedatulu

Yeni Üye
Yeni Üye
LG marka bulaşık makinem bardaklarımızı tabaklarımızı temiz yıkamıyor ve kaşıklarımızın bir çoğunu çizdi bu durumdan ötürü servis kaydı oluşturduk ancak LG yetkili servis çalışanının dediği kelime şu eğer bir arızası yoksa geldiğimizde 600 TL servis ücreti alırız deniliyor kendiniz pervaneyi temizleyin geçer deniyor peki ben buradan soruyorum LG yetkililerine satış sonrası hizmet yetkililerini bana gelip kurulum yaparken pervane nasıl sökülür diye anlatmayan servis şimdi bana pervaneyi sök diyor pervaneyi sökerken kırılırsa kullanıcı hatası olacak mı olmayacakmı? Bu kadar paragöz olunmaz dün Samsung servisini çamaşır makinem için çağırdım geldiler baktılar hiçbir işlem yapmadılar gayet güzel anlattılar gittiler herhangi bir ücret de talep edilmedi

Swift

Araştırmacı
Kadim Üye
LG marka bulaşık makinem bardaklarımızı tabaklarımızı temiz yıkamıyor ve kaşıklarımızın bir çoğunu çizdi bu durumdan ötürü servis kaydı oluşturduk ancak LG yetkili servis çalışanının dediği kelime şu eğer bir arızası yoksa geldiğimizde 600 TL servis ücreti alırız deniliyor kendiniz pervaneyi temizleyin geçer deniyor peki ben buradan soruyorum LG yetkililerine satış sonrası hizmet yetkililerini bana gelip kurulum yaparken pervane nasıl sökülür diye anlatmayan servis şimdi bana pervaneyi sök diyor pervaneyi sökerken kırılırsa kullanıcı hatası olacak mı olmayacakmı? Bu kadar paragöz olunmaz dün Samsung servisini çamaşır makinem için çağırdım geldiler baktılar hiçbir işlem yapmadılar gayet güzel anlattılar gittiler herhangi bir ücret de talep edilmedi

Çağırırsınız. Gelir bakarlar. "Sorun yok , bu normal" vb deyip para isterlerse ürünün sorunlu ve garanti kapsamında olduğunu belirtip ödemezsiniz. Gasp yapacak halleri yok, varsa talepleri yasal olarak istesinler. İstemezler, isterlerse de yasal olarak bir şey yapamazlar.

Yatırım tavsiyesi değildir, ama ben öyle yapardım.

sedatulu

Yeni Üye
Yeni Üye
Çağırırsınız. Gelir bakarlar. "Sorun yok , bu normal" vb deyip para isterlerse ürünün sorunlu ve garanti kapsamında olduğunu belirtip ödemezsiniz. Gasp yapacak halleri yok, varsa talepleri yasal olarak istesinler. İstemezler, isterlerse de yasal olarak bir şey yapamazlar.

Yatırım tavsiyesi değildir, ama ben öyle yapardım.
Bende öyle düşündüm ama eşim evde tek saçma sapan birşey yaparlar diye denemek istemedim. böyle bir saçmalık ilk defa görüyorum herşey satana kadarmış satış sonrası gereçekten reziller. tüketici hakem heyeti vb başka bir yere şikayet edebilirmiyim ?

Adana

Yeni Üye
Yeni Üye
Eğer böyle bir ödeme yaparsanız belgesini isteyin. Belge ile THH'ye başvurarak ücret iadesi alabilirsiniz.

janavar

Araştırmacı
Araştırmacı
Whatsapp : +90 5309186543
Telefon : 444 6 543
mail : https://www.lg.com/tr/destek/contact-us/email/
Online destek : https://www.lg.com/tr/destek/contact-us/#ShoppingChat

09:00-20:00 arası aktifler. Geç olmadan irtibat kurun

Bu 4 kanaldan LG müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve durumdan bahsederek , böyle bir ücretin yasallık çerçevesini konuşabilirsiniz. Elinizde de yazılı ve kayıtlı belge olur. Sonrasında servisi hiçbir neden göstermeden çağırırsınız , para isterse de önüne koyarsınız. sonrasında da müşterilerden para isteyerek caydırıyor diye şikayet edersiniz .

NOT: bulaşık makinesi ile ilgili şöyle bir yanılgı mevcut. hepsi bir arada tablet varken tuza parlatıcıya gerek yok diye. maalesef gerek var. makinenin tuzunu ve parlatıcısını asla eksik etmemeniz ve doğru sertlik derecesine ayarlanması gerekir.

Burada kocaman bir Fakaaaaaaaaat var.

kusura bakmayın ama en kötü lg makine 15 binden başlar, 15 bin verip aldığınız bir ürünün kullanma kılavuzunu okumamak sizin hatanız oluyor. Bakım, temizlik, olası arızalar ve çözümleri ile ilgili bir çok sayfa mevcut. Basit bir şekilde kullanıcının yapabileceği çözümleri sunuyor. kullanıcının çözemeyeceği sorunlar için ise yetkili servis ile irtibat kurun diyor.

youtube da ilgili model veya benzeri modellerin temizliği şeklinde ( LG xxxx temizlik) yazdığınızda bile nasıl temizleneceği anlatılıyor.

Maalesef bu konuyu neredeyse tüketicilerin tamamı es geçiyor. TV alır okumaz, buzdolabı alır okumaz. yahu 1.5 milyon verip araba alıyor onun bile kılavuzunu okumuyorlar. :) Lütfen okuyun :)