Neler yeni

Mercedes de TIRT Çıktı

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Yani başlık biraz itici gibi gelse de Mercedes Yetkili servisi bile bunu yapıyorsa gerisini siz düşünün artık

650.000 lir anerde, 17.000 lir anerde kardeşim bu ne biçim arıza teşhisi, bu ne tezat fiyat politikası..

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
Bu kadar kolay olmamalı motor nedeniyle yağ eksiltme varsa piston kompresör değerleri ölçülür standart değerler çıkıyorsa sorun başka yerdedir v.s inceleme böyle ilerler hemen motor yedi demek koskoca servise yakışmaz. ?

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Sanayide genelde teşhisi koyup problemi bulamayınca “bu modellerde oluyor” der geçerler. Problem devam edince “usta problem devam ediyor bujileri niye değiştirdin” derseniz “değişmesi gerekiyordu zaten her an yolda bırakabilirdi” der. Yani Mercedeste bir problem varsa bilgisayardan tüm arızanın sebebini söyler zaten, bu yapılan arızayı bulamamak değilde para koparma olarak yorumluyorum. 2006 model BMW aracım bile her yerinde sensör var. Ne olsa söylüyor.

Bu arada bu videoda anlatılanların parodisi bile yapıldı, silecek motoru arızalı sanayiye gidiyor, usta diyor “çok iş var motor inecek, çok para lazım” :)

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Dipnot: Renault motoru diye hem Mercedes hem de Renault markalarını küçümsemek bizim insanımızda çok var! Otur motor yap desen kem küm eder. Bu markalar ciddi anlamda iyi motor üreten firmalar. Beğenmedikleri Renault firmasının Formula1 de yanlış hatırlamıyorsam 2005 ve 2006 şampiyonlukları var o koca firmalar arasında!

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
Yakıt konusunda DCI motordan daha az yakanı Renault yapana kadar yok ?

Son düzenleme:

İRFAN

Süper Üye
Kadim Üye
Yüksek muhtemel verdikleri sandık motor tabir edilen turbo dahil birçok akşamı montajlı gelen eskiyi sök yenisini tak mantığı ile bir fiyat vermişler.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu kadar kolay olmamalı motor nedeniyle yağ eksiltme varsa piston kompresör değerleri ölçülür standart değerler çıkıyorsa sorun başka yerdedir v.s inceleme böyle ilerler hemen motor yedi demek koskoca servise yakışmaz. ?
Abi aradaki rakamsal farka bakarmısın? o_O

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Otomotiv sektöründe her markanın yetkili servisinde maalesef böyle fahiş fiyatlandırmalar oluyor. Hele ki marka premium bir markaysa.
Zaten BAKIm adı altında ZORLA bir dayatma yapıp normalde 2500 e çözülecek iş için 12.500 almaları yetmiyormuş gibi bir de bunlar ''Allah Belalarını Versin'' dememiz için gayet yeterli bir neden bence.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Sanayide genelde teşhisi koyup problemi bulamayınca “bu modellerde oluyor” der geçerler. Problem devam edince “usta problem devam ediyor bujileri niye değiştirdin” derseniz “değişmesi gerekiyordu zaten her an yolda bırakabilirdi” der. Yani Mercedeste bir problem varsa bilgisayardan tüm arızanın sebebini söyler zaten, bu yapılan arızayı bulamamak değilde para koparma olarak yorumluyorum. 2006 model BMW aracım bile her yerinde sensör var. Ne olsa söylüyor.

Bu arada bu videoda anlatılanların parodisi bile yapıldı, silecek motoru arızalı sanayiye gidiyor, usta diyor “çok iş var motor inecek, çok para lazım” :)
Arçelik servisinin ''Elektrikten Yanmış'' dediği makineye kayış amortisör ve ayak değiştimesine bir takipçinin yaptığı savunma gibi ''Servisi suçlamayın, değişme zamanı gelmiş ki değiştirmişler, ileride bozulsaydı daha mı iyiydi?'' dediği yerde ben güzel ülkemizin toplumsal zeka seviyesini terkar sorgulama gereği duymuştum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Dipnot: Renault motoru diye hem Mercedes hem de Renault markalarını küçümsemek bizim insanımızda çok var! Otur motor yap desen kem küm eder. Bu markalar ciddi anlamda iyi motor üreten firmalar. Beğenmedikleri Renault firmasının Formula1 de yanlış hatırlamıyorsam 2005 ve 2006 şampiyonlukları var o koca firmalar arasında!
İnsta yorumlarında da yazmıştım abi bu sanırım marka güçlerinin verdiği kibirden kaynaklanan bir durum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Yüksek muhtemel verdikleri sandık motor tabir edilen turbo dahil birçok akşamı montajlı gelen eskiyi sök yenisini tak mantığı ile bir fiyat vermişler.
Yine muhtemelen müşteriden çıkan motor da sonra uygun(!) bir şekile geri dönüşüme(!) girecektir servis sahibinin arabalarından birisi üzerinde :kiskis

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
DH'de okumuştum. Adam arabasını 2 ayrı yere götürüyor. İki yer de motor inecek diyor. Adam yetinmiyor. İkitelli Oto Sanayide bir ustaya götürüyor. Usta 50 TL'lik bir parçayı değiştiriyor. Araba saat gibi oluyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
DH'de okumuştum. Adam arabasını 2 ayrı yere götürüyor. İki yer de motor inecek diyor. Adam yetinmiyor. İkitelli Oto Sanayide bir ustaya götürüyor. Usta 50 TL'lik bir parçayı değiştiriyor. Araba saat gibi oluyor.
Araç tamiri konusunda tecrübe edinip bedelini de tüketiciye yüklemek.

bedava ARGE :D

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
İnsta yorumlarında da yazmıştım abi bu sanırım marka güçlerinin verdiği kibirden kaynaklanan bir durum.
Abi bizdeki problem hiç birşey yapmıyoruz ama en iyisini biz biliyoruz. Trafikte yarış yapanların “bu Bmw geçemezsin, bu Mercedes…vs” lafları kadar saçma birşey yok. Araba fabrika çıkışsa senin değil bu arabanın marifeti, oynanıp bir şeyler yapıldıysa buda modifiyenin marifeti ama insanımız sanki kendi üstün pilotmuş gibi sağda solda hava atmaya bayılıyor. Bunu yaparkende diğer markayı gömmeye başlıyor. Geçenlerde şu Kick boxçudan dayak yiyen iri arkadaşın videosuna denk geldim, Mercedesi ile BMW bir modelini nasıl geçmiş övünerek anlatıyordu. Sonra başka bir BMW araç getirmişler boyunun ölçüsünü almış diyor bunlar eşdeğer araç değil ? Ha şunu bileydin demek lazım ama bunları takip eden prim verenler var maalesef.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi bizdeki problem hiç birşey yapmıyoruz ama en iyisini biz biliyoruz. Trafikte yarış yapanların “bu Bmw geçemezsin, bu Mercedes…vs” lafları kadar saçma birşey yok. Araba fabrika çıkışsa senin değil bu arabanın marifeti, oynanıp bir şeyler yapıldıysa buda modifiyenin marifeti ama insanımız sanki kendi üstün pilotmuş gibi sağda solda hava atmaya bayılıyor. Bunu yaparkende diğer markayı gömmeye başlıyor. Geçenlerde şu Kick boxçudan dayak yiyen iri arkadaşın videosuna denk geldim, Mercedesi ile BMW bir modelini nasıl geçmiş övünerek anlatıyordu. Sonra başka bir BMW araç getirmişler boyunun ölçüsünü almış diyor bunlar eşdeğer araç değil ? Ha şunu bileydin demek lazım ama bunları takip eden prim verenler var maalesef.
Abi öyle güzel özetlemişsin ki.
Toplum bu mallara itibar gösterdikçe ben artık bu malları suçlamamaya başladım.

İnanılmaz bir toplumsal çürüme ve yozlaşma yaşıyoruz ve yine inanılmaz bir cahil cesareti ile mucadele etme aşamasındayız ve başarılı da olamıyoruz çünkü biz o derece hadsiz arsız ve yüzsüz değiliz.