Neler yeni

Oda Termostatı Tasarruf Sağlar Mı ? Cosa Akıllı Oda Termostatının Özellikleri Nelerdir ?

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Uzun zamandır planlamış olduğum bir tanıtım videosunu sonunda sizlerle paylaşıyorum :) Bu videoda sizlere Cosa akıllı oda termostatı ile ilgili bilmeniz gerekenlerden bahsettim. Umarım sizin için faydalı olur
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

berkaygunonu

Yeni Üye
Yeni Üye
Selamlar. 4 aydır cosa termostat kullanmaktayım. Modlar arasında geçiş yaparken sağ üstte ayarların altında bir kronometre simgesi var. Ona tıkladığımda turbove havalandırma modu var. Bu modların ne işe yaradığını anlamadım. Bilginiz var mı bu modlar ne işe yarıyor ?

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Selamlar. 4 aydır cosa termostat kullanmaktayım. Modlar arasında geçiş yaparken sağ üstte ayarların altında bir kronometre simgesi var. Ona tıkladığımda turbove havalandırma modu var. Bu modların ne işe yaradığını anlamadım. Bilginiz var mı bu modlar ne işe yarıyor ?
Örneğin sabah kalktığınızda odanızı havalandırırsınız değilmi temiz hava ile camınızı,kapınızı açarsınız işte bu moda aldığınızda kombiniz durur boşa çalışmaz kaç dadikaya ayarlarsanız o süre sonunda tekrar normal moda dönüş yapar veya mutfakta genelde hanımlar yemek yaparlerken konu çıksın diye camı açarlar işte bu moda aldığınızda boşa enerji harcamaz temizlik yapılırken gibi tasarruf sağlar güle,güle kullanın.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Baymak Logi marka hiçbir özelliği olmayan düz on-off bir oda termostatı kullanıyorum. Sadece gidip kombiden aç kapa yapmamaya yarıyor desem yeridir. Çok verimli çalıştığı söylenemez, hatta ben yanlış ölçtüğünü düşünüyorum. Elime alınca elimdeki sıcaklıktan etkileniyor, 25-26 çıkıyor (avucumun içine gömmüyorum, normal tutuyorum) sonra bırakınca soğuduğunu algılayamıyor. Ya da salonda duruyor mesela sehpanın üstünde içerisi çok ısınsa da bu arkadaş "yoo ben sıcaklık falan göremiyorum" diyebiliyor. O yüzden açma-kapama düğmesi gibi kullanıyorum daha çok. Sıcaklık ayarına gelince duracak sonra tekrar çalışacak diye bir beklentim yok, ne yaptıysam düzen tutmuyor bir türlü.

Eskiden diğer evde Vaillant kablosuz programlanabilir termostat vardı. Haftalık ayarı vardı hangi gün hangi saatlerde çalışsın kaç derece olsun tarzı, canavar gibi çalışıyordu hiç ellemeye gerek yoktu. Sadece en uçtaki oda soğuk olursa bir iki derece arttırıyorduk o kadar. Vaillant CalorMatic vrt240 modeli, tam 10 yıllık.

Baymak Logi ortam sıcaklığını ölçme ve hassasiyet konusunda başarısız gibi biraz. Ne kombiye doğru düzgün "soğuk oldu, çalış" diyor ne de "tamam dur gari" diyor. Kafasına göre takılıyor biraz. Fakat buna da gözüm gibi bakmak lazım, Oda termostatları bile 1000 TL olmuş. Zamanında bu fiyata yoğuşmalı kombi vardı be :hihi