Neler yeni

OSRAM Uzaktan Kumandalı RGB LED Ampul 9W

YokediciEfekan

Meraklı
Yeni Üye
71AXljSHldL._AC_SL1500_.jpg
Fotoğraftaki ampulden yaklaşık 6 ay önce 2 adet aldım. Ampullerden birisinin kumandayı algılaması için neredeyse 5cm kadar yanına gelmek gerekiyordu. Dolayısıyla kumandanın amacı kalmıyordu. Bu yüzden değişim için gönderip sorunsuz olanı ile değiştirmiştim. Fakat yine ampullerden biri kumandayı çok zor algılamaya başladı. Bu sefer 5cm'de bile algılamıyor. Kumandayı ampule değene kadar yaklaştırmak gerekiyor.

En başta kumandadan olduğunu düşünüp diğer hiç kullanmadığım kumandayı denedim fakat problem ampulde.

Ben mi şanssızım bilmiyorum ama belki ampuldeki sensör ile alakalı kronik problem olabilir.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Bu ampül çok başarısız benim gözümde. Sadece beyaz rengi iyi veriyor diğer renklerde hiç aydınlatmıyor bile sadece ampül rengi değişiyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ekli dosyayı görüntüle 6036
Fotoğraftaki ampulden yaklaşık 6 ay önce 2 adet aldım. Ampullerden birisinin kumandayı algılaması için neredeyse 5cm kadar yanına gelmek gerekiyordu. Dolayısıyla kumandanın amacı kalmıyordu. Bu yüzden değişim için gönderip sorunsuz olanı ile değiştirmiştim. Fakat yine ampullerden biri kumandayı çok zor algılamaya başladı. Bu sefer 5cm'de bile algılamıyor. Kumandayı ampule değene kadar yaklaştırmak gerekiyor.

En başta kumandadan olduğunu düşünüp diğer hiç kullanmadığım kumandayı denedim fakat problem ampulde.

Ben mi şanssızım bilmiyorum ama belki ampuldeki sensör ile alakalı kronik problem olabilir.
Yaklaşık 1 senedir evin salonunda kullandığım ampul fakat kumandası ile uzun zamandı rişim olmamıştı.
Akşam bulup deneyeyim bakalım bende durum nedir :ok

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu ampül çok başarısız benim gözümde. Sadece beyaz rengi iyi veriyor diğer renklerde hiç aydınlatmıyor bile sadece ampül rengi değişiyor.
Bence de renkli formatları oldukça yetersiz, hatta sizin tabirinize de katılabilirimç Başarısız.
Yani gece lambası olarak kullanmak üzere uzaktan kumandalı renk seçenkli bir ampul olsun diye de gereksiz pahalı bu durumda.

Bu arada dün kumandayı buldum, baktım pili bitmiş, bugün eve giderken pil götürüp mesafesini deneyeceğim.