Neler yeni

Sahte Ürünler hk

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Diline sağlık abi ürün yerini bulmuş.
Böyle olunca seviniyorum en azından hak eden ettiğini alıyor.
Geriye kalan mezarcılarda kalsın mezarında ?
Yıllardır ürün satarım bu mecralarda, çok şükür tek bir gün, tek bir kişi, tek bir ürün için geri dönüp sitem etmemiştir.
Çünkü ben ıncığı cıncığı ne varsa yazıyorum, teslim almaya geldiklerinde de anlatıyorum gösteriyorum bak burası şöyle, şurası böyle vs vs.

Araba ilana verdiğimde mesela iyi yanlarından çok sorunlarını yazıyorum ben.
Aldıktan sonra başıma ekşiyeceğine ya hiç almasın, ya da bilerek alsın bendeki mantık :kop

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Abi ben çok sert pazarlık atanları direkt engelliyorum çünkü vicdana sığmayacak cinsten fiyata pazarlık atanlar oluyor.
Bir ürün koydum ilana ilandaki ürünler sıfır Türkiyedede bulunmaz 300 tl olarak bana yansıyan gümrük vs kargo ücretini düşüp gerek olanın işi görülsün şeklinde ilanda da belirttiğim halde yok abi durum aynı ne kafamı yoracam sanki iyi oldukça üstüne üstüne geliyorlar insanın
Buna da çok sinirleniyorum. 200 olursa alacakmış! Bende günahlarım olmasa cennete gidicem ama olmuyor ?

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
Yıllardır ürün satarım bu mecralarda, çok şükür tek bir gün, tek bir kişi, tek bir ürün için geri dönüp sitem etmemiştir.
Çünkü ben ıncığı cıncığı ne varsa yazıyorum, teslim almaya geldiklerinde de anlatıyorum gösteriyorum bak burası şöyle, şurası böyle vs vs.

Araba ilana verdiğimde mesela iyi yanlarından çok sorunlarını yazıyorum ben.
Aldıktan sonra başıma ekşiyeceğine ya hiç almasın, ya da bilerek alsın bendeki mantık :kop
Sitem etmezler abi çünkü senden almayanlar bile memnun ?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Buna da çok sinirleniyorum. 200 olursa alacakmış! Bende günahlarım olmasa cennete gidicem ama olmuyor ?
Semt pazarlarına gitmem mesela sırf bu yüzden. Kör tuttuğunu misali satış yapıyor köylüler.

Bakıyorsun, ''Nar kaç lira?'' diyorsun gelen cevap 35tl
Karşı köşesindekine soruyorsun aynı nar 15tl
Aynı nar diye bilerek vurguluyorum zira aynı köylüler, aynı toprağın mahsulleri.

Ben pazarlık yapmak yerine AKLIM ile gidiyorum, 35 diyene kafamı çevirip giderim mesela, demem yani ''15 olursa alırım'' diye. :D

Heee gitseydim tarzım bu olurdu zira hiçbir güç beni yıllardır pazar denen yerden alışveriş yaptırtamamıştır :D

Mağazaya girip saatlerce ürün beğenmek hiç benlik değil, bakarım, beğenirim, alırım, çıkarım. 10 dakika.

Sonra bu beyzadelere bakıyrosun X olursa alırım, Y liraya gel hemen tak bla bla.

La bi defolun gidin..

GokhanB

Meraklı
Meraklı
Bundan seneler önce Levi's mağazasından jean pantolon alıyordum, yıllarca aynı modelin farklı renklerini alırdım. Bir gün yine aynı şekilde alışveriş yaparken her zaman aldığım kotun bedeni ve kesimi garip geldi. mağaza sorumlusu beni tanıdığı için durumu söyledim ve üründe defo var sanırım dedim.

Levi's te defolu ürünler mağazalara teslim edilmez cevabını aldım. sonra oturup jean pantolonu beraber inceledik. Sonuç olarak sahte ürün olduğunu farkettik.

Sonradan ortaya çıkmış. Meğerse işgüzar bir çalışan, orijinal olanı kendine alıp , yerine sahte olan ürün koymuş. Stoklarda sorun gözükmüyor.

Bu durum şuan çok fazla. Bu sebeple dikkatli olmanızı öneririm. Alım gücü düştükçe, sınıf farklı bu kadar arttıkça , gençlerin de sosyal medyada ve günlük hayatta kendini elit sınıfa sokma çabasından dolayı bu gibi olayları daha çok görmeye başlayacağız. Ayakkabı, Giysi, Parfüm , telefon, kulaklık, saat

Kısaca insanlara pahalı ürünler sizi elit sınıfa sokar düşüncesi pompalanıyor. Bu da böyle bir sektörü doğruyor.

Daha da ilginç bir durum söyleyeyim. Ticaret bakanlığının internet sitesinde gümrükte yakalanan, takılan, Sahte rolex, Patek Philippe, Omega, Seiko gibi saatlerin toplu açık arttırması oluyor :)

yani kimi kime şikayet edip sonuç almayı planlıyoruz
her koyun kendi bacağında asılıyor bu yüzden.
arkadaşım hepsiburada’dan levis kot ceket almıştı ve orijinal olduğunu sanıyordu. Azıcık inceleyince sahte olduğu çok belli oluyor ama işte daha önce bunu defalarca alıp deneyimlememiş birisi farkları anlayamıyor.
Bu yüzden yorumlarda alanlar da hep orijinal diyor. Tabi yorumların bir kısmı da feyk

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Bu şarkı size armağan olsun o zaman ?

nixlytr

Meraklı
Yeni Üye
Samsung Galaxy Buds 2 sahtesini, orjinali fiyatına satanlar bile var. Durum bir tık vahim hale geliyor gibi artık.

orcun

Bilgi Dolu Üye
Kadim Üye
Web sitesi
www.orcunfix.com
Daha az evvel sahibinden.com üzerinden bir Sony TV adaptör satışı konusunda yine bir arkadaşı engelledim mesela.
500tl yazmışım, 300tl olur mu dedi olmaz dedim, hadi 400tl yapalım dedim. İbanımı verdim.
Abi zaten 50tl masraf da ödeyeceğim ver gitsin bak X ilindeyim Y kurumunda çalışıyorum dedi diye tamam dedim yahu vatandaşa da destek olmuş olalım, onun da benim de işim görülsün.
Eee ''Sahibinden üzerinden gönder''. Ya tamam vatandaş olması gerekeni yapıyor ve kesinlikle de bunu istemekte haklı fakat ben bugüne kadar satışlerı hep elden yaptım, hatta ilana çıkarken dahi kargo seçeneğini kapatıyorum ve ELDEN TESLİM EDECEĞİM kısmını işaretliyorum. Durum böyle olunc aben satıştan vazgeçtim.

Şimdi ben satıştan neden vazgeçtim?

Abi 500 lük ürünü zaten 300 e vermişim, üstüne bir de sahibinden efendinin havuz hesabını bekleyeceğim, üstüne bir de komisyon kesecek bu beyzadeler, hepsini geçtim yahu karşı taraf ''üstünde kıl vardı'' dese iade etse buyur buradan yak.

Ofisten çıkıp gittiğine mi yanarsın, kargoda mendeburların afra tafralarıyla uğraştığına mı, cebinden ödediğin veya ödeyeceğin paraya mı?

Niye çekeyim ki bu derdi dedim ve arkadaşa dedim ki ya bro, bu iş böyle olmayacak, nasip değilmiş diyelim boşver.

Konu uzamasın başka tekliflerle gelmesin diye de engelledim.

10 dakika geçti baktım telefonanbildirim geldi, enpara hesabına 50tl gelmiş, çocuk bir de not yazmış '''Kargo parasını yolladım, adaptör sağlamsa neden iade edeyim ki''

Bak bir daha söylüyorum adam haklı kendince, çalışıyor mu çalışmıyo rmu bakacak edecek sonra onaylayacak sonra shbndn gönlü olacak para kesip onaylayacak benim hesabıma geçecek bla bla.. Ama diğer yandan kardeşim ben kendi adımla ilan açmışım, o kendi ceğhesinden bakıyorsa ben de kendi cephemden bakıyorum, ''bozuk olsa niye ilan açayım ki?'' diyorum.

Hemen sisteme girdim çocuğun 50tl sini iade ettim dedim kardeş mutabık değiliz.

Yani diyeceğim o ki, hepimizi inanılmz bezdirdiler her şekilde.
Bütün sistemler yine biz insanoğlu tarafından suistimal edildi ve onun derdini çekiyoruz şu an.

Bende olay ''Al gülüm, Ver gülüm'' bu kadar.
Valla Adem abi ben 2007'den beri internetten birşeyler alıp satıyorum. Çok acaip şeyler başıma geldi ama geldiğimiz noktada ben artık sadece ve sadece '' EFT / HAVALE SONRASI KARGO İLE GÖNDERİLİR BUNUN HARİCİ SATIŞ YOKTUR '' deyip geçiyorum. Almayan almasın beğenmeyen beğenmesin hiiiiiiiiiiiiç umurumda dahi değil.

Telefonda anlaşırsın elden alacak buluşursun malın başında bir + daha pazarlık yaparlar. Telefonda yaptığı yetmez birde malım başında ekstra öldürürler.

Telefonda konuşursun halledersin abi tamam eft geçiyorum hesap no at der atarsın 2 saat haber vermez. Ulan parayı yolla da kargoya gidecez neyi oyalıyorsun daha ? bahane de hep şey oluyor '' ABİ PARAM ÇIKIŞMADI SENLE ... PARAYA ANLAŞTIK AMA 100 LİRA DAHA ÇIKMADI KREDİ KARTINDAN ÇEKEMEDİM '' gibi gibi yalanlara sığınırlar. Dahada kötüsü o arada bunla anlaştın ya bu çok sevgili annesini babasını hiç sevmeyen düşünmeyen akıllının evladı yüzünden de abi o arada da şansa müşteri çıkar ona da dersin ki satıldı kardeş alacak vs. bekliyorum dersin onu da vazgeçirirsin ve bu ciddi alıcıdır bu kerkenez yüzünden de o müşteriden olursun.

Hikaye dizenler oluyor. Oscarlık performanslar vs. en başından ilanda koca koca '' TAKAS YOK '' demene rağmen herif böyle destan yazıyor. Başıma geldi ya birebir telefon satıyorum herifin bana attığı mesaj şu: '' Abi sorma başıma ne geldi biliyorum okumak zorunda değilsin ama yazayım. Ya ben geçen hafta nişanlandım evlenecektim ev eşyalarını aldık onları açmadan satabildim nişanlım yüzüğü attı ayrıldık abi, elimde şimdi 38 beden abi dantelli taş işlemeli gelinlik var 15 bin liraya diktirtmiştik parasını verdim ama elimde kaldı. Biliyorum iphone ile takası saçma ama abi çarem yok telefon lazım sinirlendim yere attım kırdım benim telefonu birton borcum var alamıyorum '' böyle abi beyin okşayıp sevenler var. Ondan sonra bana tencere tava takas teklifi geldi yok hanım aldı beğenmedi duruyor evde yayıntı vs. işte yok japonyadan vazo aldık bilmemne aldım takas olur mu ?

Elden satıyorsun herif sahte para verdi ya yemin ediyorum böyle enayi yerine konmamıştım. Zamanında 100 tl idi ama sahteydi ya para atm'e gidiyorum para yatmıyor. Allah allah diyorum niye ya bandrol var gibi Atatürkümüz var gibi eee ? sorun ne ya niye yatmıyor ? girdim bir bakkala sordum ettim abi dedim atm almıyor sahte para mı bu diye adam baktı etti mor ışık vs elledi bu dedi kardeşim sahte ara ki bul bu ... evladını polise şikayet et de mi ? böyle böyle kim bilir kimleri çarptı ? meçhul.

Zamanında abi 100 lira büyük paraydı olan tabi bize oldu. :D Daha abi burada anlatamayacağım olaylarda yaşadım bu sayede. Ama şunu diyeceğim, bugüne kadar satamadığım cidden hiçbirşey olmadı. Yani fiyatı kırdım ama gene de sattım. Parayı abi hesabımda görmeden hiçbirşey yapmam. kazıkları yiye yiye tecrübe kazandık artık isteyen alır istemeyen almaz.