Neler yeni

Samsung 24.000 BTU Klima Montajı Hk.

Msoguz

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar, yakın zamanda başlıkta belirtiğim marka ve kapasitede sıfır klima sahibi oldum ve bugün montajı yapıldı.
Fakat ustanın tavırlarından mı bilmiyorum. İçime kurt düştü. Siz tecrübeli insanlara danışmak istedim. 5 metrelik klima borusunu "Çok sert bükülmüyor.", "Fazla bükücünde kırılıyor." diye diye arkadaşlar toplasan yarısını kestiler. İç üniteden - dış üniteye dosdoğru bağladılar. (İç üniteden dış üniteye 2 - 2.5 metre boru mesafesi var.)

Klimanın gücüne göre kısalan boru mesafesi klimanın sistemine kısa veya uzun vadede zararı olur mu? Yapan ustaya sorduğumuzda: "Hiçbir problem olmaz." dedi.
Montaj sonrası videoyu paylaşıyorum. (Acemiliğime gelmiş telefonu dik tutmuşum :) Gerekirse, gündüz saati yeniden çekim yapabilirim.)

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Sonrasında dikkatimi çeken bir kaç konu var;
  1. Mesela dış üniteye giden boru ve kabloların düzgün sarılmaması,
  2. Dış ünite boru bağlantısının ucundan da olsa açık kalması (Terleme yapıyor diye dikkatimi çekti.)
  3. Paylaştığım videoda duyuluyor mu bilmiyorum. Dış üniteden düşük ama garip bir ses geliyor. İlk başta "Gaz mı kaçıyor?" diye telaşlandım. Sonra vantilatöründen geldiğini düşünmeye başladım.
Belki benim tecrübesizliğimden kaynaklı gereksiz endişe yapıyorumdur. Paylaştığım videodan sizce arkadaşlar iyi iş çıkarmışlar mı?

Not: Şimdi aklıma geldi. İşin sonunda ne bir evrak imzalattılar ne de garanti kağıdına imza attılar. "Bu işler dijitale taşındı. Artık kağıttan yürümüyor bu işler..." denilerek uğurladık montajcı arkadaşları.

Son düzenleme:

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Merhabalar, yakın zamanda başlıkta belirtiğim marka ve kapasitede sıfır klima sahibi oldum ve bugün montajı yapıldı.
Fakat ustanın tavırlarından mı bilmiyorum. İçime kurt düştü. Siz tecrübeli insanlara danışmak istedim. 5 metrelik klima borusunu "Çok sert bükülmüyor.", "Fazla bükücünde kırılıyor." diye diye arkadaşlar toplasan yarısını kestiler. İç üniteden - dış üniteye dosdoğru bağladılar. (İç üniteden dış üniteye 2 - 2.5 metre boru mesafesi var.)

Klimanın gücüne göre kısalan boru mesafesi klimanın sistemine kısa veya uzun vadede zararı olur mu? Yapan ustaya sorduğumuzda: "Hiçbir problem olmaz." dedi.
Montaj sonrası videoyu paylaşıyorum. (Acemiliğime gelmiş telefonu dik tutmuşum :) Gerekirse, gündüz saati yeniden çekim yapabilirim.)

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Sonrasında dikkatimi çeken bir kaç konu var;
  1. Mesela dış üniteye giden boru ve kabloların düzgün sarılmaması,
  2. Dış ünite boru bağlantısının ucundan da olsa açık kalması (Terleme yapıyor diye dikkatimi çekti.)
  3. Paylaştığım videoda duyuluyor mu bilmiyorum. Dış üniteden düşük ama garip bir ses geliyor. İlk başta "Gaz mı kaçıyor?" diye telaşlandım. Sonra vantilatöründen geldiğini düşünmeye başladım.
Belki benim tecrübesizliğimden kaynaklı gereksiz endişe yapıyorumdur. Paylaştığım videodan sizce arkadaşlar iyi iş çıkarmışlar mı?

Not: Şimdi aklıma geldi. İşin sonunda ne bir evrak imzalattılar ne de garanti kağıdına imza attılar. "Bu işler dijitale taşındı. Artık kağıttan yürümüyor bu işler..." denilerek uğurladık montajcı arkadaşları.
Keşke klimayı almadan önce gelseydiniz buraya daha güzel bilgi alışverişi yapardık takılı olan oda kaç m2 merak ettim. Bide montaj sırasında vakumlama işlemi yapıldı mı? Montaj dış ünite kabloları falan düzensiz ama olan olmuş ona siz bir düzen getirirsiniz ilerde

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
İşçilik kalitesinden uzak bir montaj olmuş.
Dekoratifi adam gibi sarmamışlar.
Klimayı yere yerleştirmişler, SİZE AİT OLAN konsolu size teslim ettiler mi acaba?
Bahsi geçen tısırtı sesi gazın presyon sesi onda problem yok
İzolasyonu eksik yapmışlar o yüzden boruda terleme var.

Estetik kaygısı haricinde sorun yok dostum gönül rahatlığı ile güzel günlerde kullanmanı dilerim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Cevabınız için teşekkür ederim. Yere konulması babamın tercihinden dolayı bizden kaynaklandı. Konsoldan kastınız asma ayaklarıysa, evet bizde.

Bu arada internet sayfanızın tasarımına bayıldım.
Beğenmenize sevindik, teşekkürler. ☺️