Neler yeni

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Marka Model Bilgisi
Samsung M7 43 inç Monitör
Merhabalar. Samsung M7 Smart monitör aldım. Gece karanlıkta bulutlanma ve ışık sızması var. Film izlerken karanlık sahnelerde görseldeki gibi , aydınlık renkli sahnelerde sorun yok. VA panel sanırım. Ayrıyeten ekranla tv kenarı arasından ışık gözüküyor bu durumlar normalmi. Birde izleme açısına göre renkler çok değişiyor ekran daha da parlıyor. Nasıl bir yol izlemem lazım ,İade etmelimiyim. Cevaplarsanız sevinirim.
1-Işık sızması
2-bulutlanma (clouding)
3-ekran kenar arası ışık gözükmesi
4-açıya göre renk değişmesi

Ekli dosyalar

• 20240505_210153.jpg
    20240505_210153.jpg
    13.6 KB · Görüntüleme: 22
  • 20240505_210203.jpg
    20240505_210203.jpg
    13.8 KB · Görüntüleme: 19
  • 20240505_210209.jpg
    20240505_210209.jpg
    16.1 KB · Görüntüleme: 18
  • 20240505_210233.jpg
    20240505_210233.jpg
    17.5 KB · Görüntüleme: 21
  • 20240505_212258.jpg
    20240505_212258.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 20
  • 20240505_221459.jpg
    20240505_221459.jpg
    26.5 KB · Görüntüleme: 17
  • 20240505_221507.jpg
    20240505_221507.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

M. B.

Araştırmacı
Araştırmacı
Merhabalar, normal değil gibi geldi görsellerden. Açıya göre Renk değişimi VA panel olmasından kaynaklı.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Görselde bulutlanmayla ışık sızması biraz fazla çıkmış normalde bir tık daha az ama sabit yerlerde varlar. Ekranla kenarı arası tam oturmamışmı acaba o kenardaki dikey ve yataydaki ışıklar ondanmı .birde va panelde bu kadar renk değişimi olabilirmi ki açıya göre-vakit ayırıp yorum yapan yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/smart-monitor-m7-s43bm70

İncelemesinde de bu konulara bahsedilmiş hatta altta videoları da var. Açı değişince malesef va panel olmasından kaynaklı renklerde solma oluyor. Ancak sizdeki gibi bir bulutlanma veya sızma pek yok gibi duruyor.
Bu inceleme sitesini bilmiyordum paylaştığınız için teşekkür ederim. Yol gösterici olur bana. Bulutlanma ışık sızması tarzı şeyleri bende pek göremedim sitede. Ekranla kenar arasındaki yatay ve dikey ışık hüzmeleride kafamı karıştırdı yetkili servise görsellerini ilettim. Bakalım onların yorumu ne olacak. Aslında tv almayı düşünüyordum toshiba 43 inç 2263dt modelini onun teknolojisi dledmiş. Bunun fiyatı ve özellikleri cazip geldi ama kötümü yaptım karar veremedim. Oda va panelmiş.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu konu hakkında bilgili olan üyeler benide bilgilendirip yol gösterirse çok memnun olurum vakit ayırdığınız için tekrardan teşekkür ederim
Toshiba 43 inç uhd 2263dt benzeri dled bir tv alsam bu sorunları yaşama ihtimalim daha da azmı olur sizce

Murat ALA

Moderator
Moderator
OLED panelli bir ürün almadığınız sürece ışık sızması, sehim, bulutlanma gibi problemlerden kaçmanız çok zor.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
OLED panelli bir ürün almadığınız sürece ışık sızması, sehim, bulutlanma gibi problemlerden kaçmanız çok zor.
Peki fotoğraftakiler kabul edilebilir ölçüdemi sizce normalmidir ? Birde o ekranla kenar arasındaki ışık hüzmesi çerçevenin tam oturmamasındanmıdır.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu konu galiba sıradanlaşmış artık pek ilgi çekmiyor :) ama benim için önemli yardımcı olabilirseniz çok teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar tekrardan teknik servisten panel değişikliği olarak dönüt aldım. Değiştirsekte sorun devam edebilir diyorlar. Sizce block cell mi değiştirirler open cellmi. Adem Beyin videosunda open cell değişimlerde difizör katmana temas olduğundan veya hareket ettiğinden bulutlanma olmasa bile oluşabileceğinden bahsedilmiş. Open cell olarak değişirse giderilebilirmi acaba. Veya iade seçeneğimi mantıklı olur.

suleyt

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba aynı ürünü 3 aydır kullanıyorum. Tam olarak sizinle aynı sorunlar bende de var. Açılı bakınca renkler değişiyor evet bu VA panelden kaynaklı bir durum yani aldığınız ürün bu şekilde buna yapılacak bir şey yok. Siyah sahnelerde aynı bulutlanmalar bende de mevcut. Ekran kenar arası ışık gözükmesi de vardı diye hatırlıyorum ama tam emin olamadım akşam bir daha bakayım. Bulutlanma benim de canımı biraz sıkıyor ama hiç ölü pikselim yok ve başka sorunum da yok bu nedenle risk almak istemedim. Bu nedenle de hala kullanmaktayım.

Yani sorun olan tek şey o bulutlanmalar, öteki söyledikleriniz normal. Özellikle tam karşısına oturduğumda görüntü kalitesinden memnunum. Bir de ürün bazen netflix vs. açamıyor bende(donuyor kalıyor). O zaman da fişten çekip geri takınca düzeliyor, sanırım şişme yapıyor sistem bu nedenle takılabiliyor bazen.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba aynı ürünü 3 aydır kullanıyorum. Tam olarak sizinle aynı sorunlar bende de var. Açılı bakınca renkler değişiyor evet bu VA panelden kaynaklı bir durum yani aldığınız ürün bu şekilde buna yapılacak bir şey yok. Siyah sahnelerde aynı bulutlanmalar bende de mevcut. Ekran kenar arası ışık gözükmesi de vardı diye hatırlıyorum ama tam emin olamadım akşam bir daha bakayım. Bulutlanma benim de canımı biraz sıkıyor ama hiç ölü pikselim yok ve başka sorunum da yok bu nedenle risk almak istemedim. Bu nedenle de hala kullanmaktayım.

Yani sorun olan tek şey o bulutlanmalar, öteki söyledikleriniz normal. Özellikle tam karşısına oturduğumda görüntü kalitesinden memnunum. Bir de ürün bazen netflix vs. açamıyor bende(donuyor kalıyor). O zaman da fişten çekip geri takınca düzeliyor, sanırım şişme yapıyor sistem bu nedenle takılabiliyor bazen.
Bende akıcı baya sistem belki ileride yavaşlayabilir. Programlardan çıkarken home tuşuna değilde geri tuşundan exita basıp çıkarsanız arka planda çalışmaz kasmaz büyük ihtimalle. ölü pikselde göremedim ama bulutlanma var olabilen birşey genelde onun farkındayım ama evde iki tv daha var onlara göre çok daha fazla olunca rahatsız etti akşamüstü tam karanlık olmadığı halde bile belli oluyor. Birde tizende ücretsiz iptv arıyorsanız ott player işinizi görür gayet güzel ve ücretsiz ben aradım ondan diyorum :).

Murat ALA

Moderator
Moderator
@Tufan4 hocam spam yağmanıza gerek yok normal değil demişiz. Servis çağırın kontrol etsinler değişim istediğinizi belirtin kabul etmezlerse THH'ye gidin.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam konuyu okumadınız sanırım gidişatı belirttim open cell block cell ile alakalı farklı bir soru sordum ayrıyeten servis bir cevap beklediği için acil bir durumdu konuyu okumadan bir yargıya varmayın lütfen
@Tufan4 hocam spam yağmanıza gerek yok normal değil demişiz. Servis çağırın kontrol etsinler değişim istediğinizi belirtin kabul etmezlerse THH'ye gidin.
Yu

Murat ALA

Moderator
Moderator
Hocam konuyu okumadınız sanırım gidişatı belirttim open cell block cell ile alakalı farklı bir soru sordum ayrıyeten servis bir cevap beklediği için acil bir durumdu konuyu okumadan bir yargıya varmayın lütfen

Yu
Blockcell değişecekse mesele yokta Samsung Opencell değişimine dönecekti televizyon grubunda en son monitörleri dahil ederler mi bilemem ama OLED almadığınız sürece cihaz komple değişse de blockcell olarak panel değişse de kaçamayabilirsiniz bu problemlerden. Ürün değişiminde ısrar edin.

Tufan4

Yeni Üye
Yeni Üye
Blockcell değişecekse mesele yokta Samsung Opencell değişimine dönecekti televizyon grubunda en son monitörleri dahil ederler mi bilemem ama OLED almadığınız sürece cihaz komple değişse de blockcell olarak panel değişse de kaçamayabilirsiniz bu problemlerden. Ürün değişiminde ısrar edin.
Tamamdır teşekkürler hocam