Neler yeni

Sigma Plus Üfleme Sıcaklığı

Ali Kemal Eyvaz

Fujitsu - Sigma - ME - Bosch Tester
İnceleyenler Kulübü
Merhaba Sigma Plus SGM24INVDMG Model Klimanın üfleme derecesini test etmeye çalıştım ve sizlerlede paylaşmak istedim. WhatsApp Image 2024-04-22 at 15.56.18.jpeg
Öncelikle testi yaptığım odayı uzaktan bir çekmek istedim cam yoğunluğu neredeyse odanın büyüklüğünün yarısı kadar olan bir açık mutfak. Teste başlamadan önce koltuk üzerindeki saatteki derece 35,4 gösterirken, diğer duvarda olan derecfemiz ortalama 30 derece göstermekteydi.
WhatsApp Image 2024-04-22 at 15.56.21.jpeg
Teste bu şartlarda başladım Saat 15:28 de Klimayı 16 derecede ve yüksek fanda başlattım, saat 15:38 de üfleme derecesi 11.8 oldu, sonra en düşük fana çektim ve saat 13:50 de tekrar resim aldım derecemiz 9,4 oldu.
WhatsApp Image 2024-04-22 at 15.56.17.jpeg
Oda sıcaklığımız ise bu süre zarfında duvardaki derecemiz 27.8 olurken ; koltuk üzerine konumlandırdığım derece camında etkisiyle ancak 29.4 dereceye düşebildi. Toplamda 22 dakika içinde yapılan test sonucu bu şekildedir.

WhatsApp Image 2024-04-22 at 15.56.16.jpeg

Bu konularda fazla bilgim olmadığı için Probu nereye koyduğumun resminide aldım ona göre sizlerde bu klima hakkındaki üfleme performansına dair varsa aklınızda bir soru belki işinize yarar.
WhatsApp Image 2024-04-22 at 15.56.19 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-04-22 at 15.56.19.jpeg

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Harika, 2024 senesinin ilk yaz derecesi bu konu başlığı ile gelmiş oldu ellerinize sağlık :D

Şimdiiiii.

Tam da geçen günkü sohbetimizde olduğu gibi cam faktörü bu nedenle inanılmaz önemli.
Evet duvar da olsa kütle sıcaklığı anlamınd aısı yükü oluşacak fakat cam olduğunda güneç ışını direkt olarak evin içerisine zaten girmiş ve ısıtma etkisini göstermiş oluyor o nedenle güneş ışığını daha dışarıdayken yansıtma fikrimi o mesajımda yazmıştım ama her evde bunu yapabilmek mümkün olmuyor.

Bu konu başlığı sayesinde ısıtmada en büyük zafiyetlerimizden birisi olan CAM SAYISI sorusunu neden sıklıkla sorduğum da anlaşılmış olur diye düşünüyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bir diğer konu da üfleme derecesinin şu koşullar altındaki değeri.

Çok kıymetli(!) bilirkişinin geçen ay tüketici evinde vakumlama yapılmaması nedeniyle gidip DERECE İLE ölçüm yapıp 11-12 derece üflediğini görünce ''Bu normal çalışıyor, demek ki vakumlama yapılmış'' sonucuna ulaşması sonrası bir video çekip tüketiciye yollamıştım.

Videodan bir kesit ekleyeyim ama sonrasında açıklama yazacağım manipilatif olur oksa bu fotoğraf.

1713793811930.jpeg

Kendisine videoda dedim ki ''Kardeşim klimanın derecesinden üfleme değerine bakılıp vakum anlaşılmaz ve ayrıca ANLIK üfleme derecesine göre de kesin teşhis koyulmaz. Eğer mantığı o ise o zaman al, senin klima 12 derece üflüyor ve benim klima 5 derece üflüyorsa demek ki senin klimaya vakumlama yapılmamış''

Şimdi dostumuz kendisine yolladığım bu videoyu alıp mahkemeye delil olarak sunacak.

Bu anlamda sizin paylaştığınız veriler için ayrıca teşekkür ediyorum çünkü sadece bir üfleme derecesi değil, koşulların tamamı ve diğer değerler de paylaşılıyor burada.

Yani ''ülkemizin büyük bir kısım bilirkişisi, forum yorumcularımız kadar bile bilgiye sahip değil'' desek ayıp etmiş mi oluruz acaba?

Haaa gelelim bu 5 derece üfleme konusuna. Tabi ki bu değer gerçek fakat manipülatif çünkü ben klimayı 5 derece üflüyor göstermek için kendisine minik bir oyun oynadım ve o da 5 derece üfledi elbette ama bu değer tabi ki kalıcı olmaz zira sistem izin vermez, zaten izin vermeyecek şekilde algoritması dizayn ediliyor.

Bizim vurgulamak istediğimiz konu zaten mahkeme başkanına, derece ile vakumlama arasında bu şekilde bir yorumlama ile kıstas getirilemeyeceği konusuydu. Eğer getirilecekse de bilirkişi sıçtı zira onun klima 12 derece üflüyor, delil sunulan klima 5 derece :D

Haaaa şunu da açıklayayım yanlış anlaşılma olmasın. 5 olmasa da 1-2 saat boyunca (Dış ortam koşuluna göre değişiyor) rahatlıkla 8 derece üflüyor orası ayrı konu.

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Bizim vurgulamak istediğimiz konu zaten mahkeme başkanına, derece ile vakumlama arasında bu şekilde bir yorumlama ile kıstas getirilemeyeceği konusuydu. Eğer getirilecekse de bilirkişi sıçtı zira onun klima 12 derece üflüyor, delil sunulan klima 5 derece :D
Şu bölüme bayıldım yaa:haha
Büyük adamsın abi🙋
Adam olacaklarrrr:starwars

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Şu bölüme bayıldım yaa:haha
Büyük adamsın abi🙋
Adam olacaklarrrr:starwars
Bu hepimizin birlik olmasından kaynaklanan bir büyüklük abi benimle ilgisi yok.
Siz olmasanız ben bir hiçim bunu her zaman hiç çekinmeden söylerim. Ama son cümlene katılıyorum, hepsini adam edeceğiz :ok