Neler yeni

Sizin Favori Uydu Alıcınız (Receiver) Hangisi?

EFI Shell

Araştırmacı
Araştırmacı
Merhaba. Değişik bir konu fakat bilgi edinmiş oluruz diye düşünüyorum. Sizin favori uydu alıcınız hangisi? Benimki Sony MST-1000. Kendisi 1990 model (1 Mart 2024'de açıldığı için 34 yaşında diyebiliriz). Dünyanın ilk satışa çıkan Full HD (1080i) (fakat analog şekilde Full HD) uydu alıcılarından biri oluyor (ya da direkt olarak ilk). Ne MPEG2, H.264 hiçbirine sahip değil. Fakat Dolby Digital ayarında olan (16 bit 48.000KHz bile çalışabiliyor) DANCE (4 kanallı Surround) dijital ses çıkışına ve 5 kanallı dijital ses çıkışına sahip:
y.jpg
b2.jpg
a.jpg

Son düzenleme:

Murat ALA

Moderator
Moderator
Televizyonun içinde ne varsa işimi görüyor. Eski bir televizyona alacak olsam gider Next'in bir ürününü alır geçerim.

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Türkiye şartlarında NEXT markasının üzerine uydu alıcı tanımam. Bir de Seul Hiremco.

Elimde iki tane Next HD uydu alıcı var. Zamanında almıştım. TV'lerde HD uydu alıcı olunca elde kaldılar.

Pascall35

Yeni Üye
Yeni Üye
Cok onceleri goldmaster ,sansui,next ve hiremco modelleri kullanmistim en son Next 2023 diye bir cihaz almistim cok uygun fiyati vardi goruntusu gercekten cok guzeldi .

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Ben 1998 yılı analog yayınlardan beri uydu alıcısı kullanıyorum.Marka ve modele göre değişik cihazlar kullandım.Şu an salondaki Panasonic uydu alıcısız tv de Next Machina 3d süper modeli kullanıyorum.Şimdilik idare ediyor,bozulur veya değiştirirsem yine Next İnnova 4k modelini almayı düşünürüm.

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Sansui deyince aklıma geldi. Cine5 şifreli kanalı var iken Sansu şirketi uydu receiver çıkardı ve Cine5 kanalına gönderme yaparak bizim uydu cihazlarımızda tüm kanallar ücretsiz şeklinde bir reklam yaptı. Cine5'in sahibi olan Show TV buna tepki olarak kanalını uydudan çekti. Çanak anten kullanan insanlar bir süre Show TV seyredemez olmuşlardı.

Birden aklıma geldi.

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Dreambox , wu,Gigablu,Oktagon,Formüler cihazların üzerine tanımam tek geçerim ama maalesef oldukça yüksek fiatları onların parasıyla 32inç tv satın alabilirsiniz içindeki sistem ile bir çok özelliği ile herşe hakimsiniz.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Merhaba. Değişik bir konu fakat bilgi edinmiş oluruz diye düşünüyorum. Sizin favori uydu alıcınız hangisi? Benimki Sony MST-1000. Kendisi 1990 model (1 Mart 2024'de açıldığı için 34 yaşında diyebiliriz). Dünyanın ilk satışa çıkan Full HD (1080i) (fakat analog şekilde Full HD) uydu alıcılarından biri oluyor (ya da direkt olarak ilk). Ne MPEG2, H.264 hiçbirine sahip değil. Fakat Dolby Digital ayarında olan (16 bit 48.000KHz bile çalışabiliyor) DANCE (4 kanallı Surround) dijital ses çıkışına ve 5 kanallı dijital ses çıkışına sahip:
Ekli dosyayı görüntüle 13354
Ekli dosyayı görüntüle 13355
Ekli dosyayı görüntüle 13356
Ben bu eski arçelik vestel uyduları seviyorum hızları güzel 🤣 hatta depoda şundan bir tane var on numara bence
1000012477.jpg

Şuan bakarsak günümüzde dahili uydulu televizyonlar kullandığımız için harici bir uydu alıcısına ihtiyaç duymuyoruz 😃 alacak olsam ya hiremco ya da next alırdım.

M. B.

Araştırmacı
Araştırmacı
"Next&Nextstar'ın sunduğu Kurtlar Vadisi devam edecek..." ile gönüllere taht kurmuş, kalitesi de gerçekten diğer markalara göre yüksek olan Next'i tercih ederim ben de. :D

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
"Next&Nextstar'ın sunduğu Kurtlar Vadisi devam edecek..." ile gönüllere taht kurmuş, kalitesi de gerçekten diğer markalara göre yüksek olan Next'i tercih ederim ben de. :D
Next en çok bayiliği o zamanlar vermiş 😃

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
O zamanlar piyasada en çok Next uydu alıcıları satılıyordu.Hem uygun fiyat,hem çeşit,ayrıca verdiği destekle her kesime hitap ediyordu.Next firması şimdi öyle değil,rakip markalar çoğaldı,fiyatlar uçtu,eski cihazlara desteği kesti.Bu sebeplerle müşteri kaybetti. :ok

EFI Shell

Araştırmacı
Araştırmacı
O zamanlar piyasada en çok Next uydu alıcıları satılıyordu.Hem uygun fiyat,hem çeşit,ayrıca verdiği destekle her kesime hitap ediyordu.Next firması şimdi öyle değil,rakip markalar çoğaldı,fiyatlar uçtu,eski cihazlara desteği kesti.Bu sebeplerle müşteri kaybetti. :ok
Şu anda hangi firmayı ya da firmaları önerirsiniz?

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Şu anda hangi firmayı ya da firmaları önerirsiniz?

Bu konuda bilgisi olanların öneride bulunması için sizin ne amaçla uydu alıcısı istediğiniz(uydu yayını,ip tv,media player,kaç çanağınız var v.s.)bütçeniz ne kadar bunları yazarsanız bu konuda bilgili kişilerden öneriler alırsınız.