Neler yeni

TCL 55C745 ALMA SÜRECİ VE SONRASI :)

freakisback

Yeni Üye
Yeni Üye
Biz 6 ayda bir TV değiştirdiğimiz için vatan bilgisayar sağolsun iade alıp tekrar satış yapmasından ötürü sürekli garantim yenileniyor.... ?

Malum ölü pikseller oluşuyor, özellikle stuck pikseller kontrollerinizi iyi yapın.

Yabancı ülkelerde 3 senelik verdikleri garantiyi Türkiye'de 2 sene verip +1 seneyide parayla satan bir tcl.. ??

Şuan herhangi bir sorun var mı?

Merhaba, şuan herhangi bir problemimiz çok şükür. Ayda bir fırsat bulursam piksel kontrolü gerçekleştireceğim, ilgili yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

ExclusivePack

Yeni Üye
Yeni Üye
selam bende aldım. perşembe günü kurdular fakat perşembe gecesi akşam ışık sızması olduğunu keşfettim. nasıl bir yol izlemem gerek. monitörlerde garantiden sayılmıyor. nasıl bir yol izlemem gerek.

freakisback

Yeni Üye
Yeni Üye
selam bende aldım. perşembe günü kurdular fakat perşembe gecesi akşam ışık sızması olduğunu keşfettim. nasıl bir yol izlemem gerek. monitörlerde garantiden sayılmıyor. nasıl bir yol izlemem gerek.
hocam selamlar görsel yada video ekleyip adem hocamı etiketlersen o daha bilgilidir, ben yanlış yönlendirme yapmış olmayayım.

ExclusivePack

Yeni Üye
Yeni Üye
hocam selamlar görsel yada video ekleyip adem hocamı etiketlersen o daha bilgilidir, ben yanlış yönlendirme yapmış olmayayım.

eyvallah çok sağol ilgin için. tcl servisi aradım geldi ve ekstra ölü piksel çıktı. bakalım 1 hafta kadar rapor çıkar dediler.büyük ihtimal değiştircekler.

snbabrk53

Meraklı
Yeni Üye
Merhaba, şuan herhangi bir problemimiz çok şükür. Ayda bir fırsat bulursam piksel kontrolü gerçekleştireceğim, ilgili yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Ölü piksel testinde uyguladıgınız yöntem nedir? Youtubedan video açarak bende bazen kontrol ediyorum, farklı bir yol varsa onu da deneyelim.

ExclusivePack

Yeni Üye
Yeni Üye
Ölü piksel testinde uyguladıgınız yöntem nedir? Youtubedan video açarak bende bazen kontrol ediyorum, farklı bir yol varsa onu da deneyelim.
valla beyaz ekranda çıktı. tarayıcıdan açtık. birde bugun servis geldi 2 saat sonra değişim raporu verdiler. ölü piksel test yazın google a çıkıyor

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Hayırlı uğurlu olsun televizyonunuz. Keşke boşuna para verip o ek zımbırtıyı yaptırmasaydınız. Televizyonlarda ek garanti olmaz. Ek garanti yetkili servislere yaptırılır. Bu teknoloji marketlerinin ek garanti adı altında sattığı şey aslında sigorta-kasko gibi bir şey
Düzenlenen belgeyi incelerseniz bir tane sigorta şirketiyle çalışıldığını anlarsınız.
Şuan televizyon ürün grubunda yetkili servis garantisi olarak ek garanti yapan markalar neler ?

ExclusivePack

Yeni Üye
Yeni Üye
arkadaşlar benm model 645 modeli. başlığa şimdi dikkat ettim kusura bakmayın. ama 645 i verip bunu alıcam 645 dlad 745 va panelmiş. hangisi daha iyidir bir fark var mı ?

snbabrk53

Meraklı
Yeni Üye
arkadaşlar benm model 645 modeli. başlığa şimdi dikkat ettim kusura bakmayın. ama 645 i verip bunu alıcam 645 dlad 745 va panelmiş. hangisi daha iyidir bir fark var mı ?
C645 ve C745 aynı panel tipine sahipler VA panel, aydınlatma teknolojileri farklı. C645 Direct Led varken, C745 Full Array LED var. C745'in parlaklık değeri daha yüksek olduğu için ve 120Hz panel olduğu için daha güzel bir görüntü sunuyor.

freakisback

Yeni Üye
Yeni Üye
C645 ve C745 aynı panel tipine sahipler VA panel, aydınlatma teknolojileri farklı. C645 Direct Led varken, C745 Full Array LED var. C745'in parlaklık değeri daha yüksek olduğu için ve 120Hz panel olduğu için daha güzel bir görüntü sunuyor.
kesinlike katılıyorum. iki ürünüde yerinde inceledik ve görüntü kalitesi yüzünden 745 serisini aldık. hiç de pişman değiliz.

ExclusivePack

Yeni Üye
Yeni Üye
kesinlike katılıyorum. iki ürünüde yerinde inceledik ve görüntü kalitesi yüzünden 745 serisini aldık. hiç de pişman değiliz.
selamlar

ışık sızması vs çıktı mı sizde ?

birde 745 ve samsung 55q70 modeli arasında kaldım.645 ile aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum açıkçası.

freakisback

Yeni Üye
Yeni Üye
selamlar

ışık sızması vs çıktı mı sizde ?

birde 745 ve samsung 55q70 modeli arasında kaldım.645 ile aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum açıkçası.

yok hocam ışız sızması, ölü piksel şansımıza hiç çıkmadı. c745 almışsınız hayırlı olsun. güle güle seyredin hocam

ExclusivePack

Yeni Üye
Yeni Üye

freakisback

Yeni Üye
Yeni Üye
selamlar

tv iyi güzelde netflix olsun amazon olsun farketmiyor. hareketli sahnelerde bulanıklaşma var ghosting gibi oluyor. gözlerim kanıyor. ayarlarda baktığımda bulanıklaşma vs hz yükseltme var ama bir işe yaramıyor. normal mi bu durum. benim 2012 model 42" lg lcd tv imde böyle bir sorun yoktu.

başka birisinde de bu sıkıntı varmış

hocam selamlar, netflix, youtube, hbotv ve bazı ip tv uygulamalarını sorunsuz kullanıyorum. amazon prime dolby vision destekli yada yazılımdan kaynaklı amazon prime uygulamasında bazen sıkıntı çıkarabiliyormuş c745 serisi, ben şahsen kullandığım platformların herhangi birinde bu sorunu yaşamadım, amazon prime hariç. Yukarıda bildirdiğiniz olay c725 ilk seriden bir problem.

Ayrıca güncel olarak devamlı film, oyun vs oynayan birisiyim cihazı savunmuyorum oluşan problemleri mutlaka bu başlık altında yazmaya ve konuyu güncel tutmaya çalışacağım.