Neler yeni

TCL 65c835 Görüntü atlama ve titreme sorunu. *Çözüldü*

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Arkadaşlar merhaba

Bu sorun ayarlardan düzelebilecek sorun mu yoksa cihaz sorunu mu anlamadın. Görüntüde iki kişinin ceketlerine bakarsanız görüntünün nasıl birbirine geçtiğini görebilirsiniz. Yardımcı olabilir misiniz

Aliozde

Meraklı
Meraklı
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
Resim ayarlarında hareketin içine girip en tepedeki kutucuğu kapatın aynı sahneyi tekrar seyredin...

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Resim ayarlarında hareketin içine girip en tepedeki kutucuğu kapatın aynı sahneyi tekrar seyredin...
Resim ayarlarında öyle bir seçenek yok hocam. Farklı bir yerden mi girişi acaba ya da görsel atabilir misiniz

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
Ayarlar > Resim > Gelişmiş ayarlar > Hareket > Hareket netliğini kapatın

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Adem hocam ve arkadaşlar merhaba

Tv de yeni bir olay çıkmaya başladı. Yatay çizgiler. Ancak bu sadece amazonprime dolby açıldığında oluyor, bir iki saniye sonra kayboluyor. İleri geri veya dur dediğimizde açılan menüde ortaya çıkıyor birde. Sizce bu bir sorun mu. Servis çağırsam mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_4277.jpeg
    IMG_4277.jpeg
    72.5 KB · Görüntüleme: 16

Tugral

İnce Eleyen
Araştırmacı
Adem hocam ve arkadaşlar merhaba

Tv de yeni bir olay çıkmaya başladı. Yatay çizgiler. Ancak bu sadece amazonprime dolby açıldığında oluyor, bir iki saniye sonra kayboluyor. İleri geri veya dur dediğimizde açılan menüde ortaya çıkıyor birde. Sizce bu bir sorun mu. Servis çağırsam mı ?
İleri geri kısmında aynısı 55pml9507 de oluyor bende ilkten TV kaynaklı sandım ama o menü gidince düzeliyor.

Aliozde

Meraklı
Meraklı
İleri geri kısmında aynısı 55pml9507 de oluyor bende ilkten TV kaynaklı sandım ama o menü gidince düzeliyor.
Aynen menü gidince düzeliyor. Sanırım tv den değil. Ps5 den açınca aynı olay olmuyor

Tugral

İnce Eleyen
Araştırmacı
Aynen menü gidince düzeliyor. Sanırım tv den değil. Ps5 den açınca aynı olay olmuyor
Ben denemedim PS ama büyük ihtimalle Prime Videonun Android TV sürümü ile ilgili, sorunun kaynağını tam bilmeyince insan direk TV'den şüpheleniyor çoğu zaman da TV'den kaynaklı çıkmıyor.

tvmania

Yeni Üye
Yeni Üye
Ayarlar > Resim > Gelişmiş ayarlar > Hareket > Hareket netliğini kapatın
Bu ayarı genel olarak mı yapmak lazım? Yoksa karasal yayınlarda mı?

İzlediğimiz içeriğe göre bu yeni nesil TV lerde sürekli ayar mı değiştirmek gerekecek?

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
Bu ayarı genel olarak mı yapmak lazım? Yoksa karasal yayınlarda mı?

İzlediğimiz içeriğe göre bu yeni nesil TV lerde sürekli ayar mı değiştirmek gerekecek?
Bende hep kapalı kalır Sony den alışkanlığım. Aslında işlemci ile alakalı eğer işlemci yetersiz kalsaydı bu yardımcı ayarlarla harekete müdahale edilebilirdi. Kendi adıma son 10 senede Sony nin baba tv lerini kullanmanın verdiği (işlemci gücü) alışkanlıktan TCL 65c935 te hiç bir yabancılık çekmedim Allah için...