Neler yeni

Türk Telekom Upload Hızlarını Yükseltiyor

Deleteusergereksiz

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu fiyata bize vermemişlerdi.
Hatta bütün komşular 100 mb 260 TL den aldılar yanında Tv + hediye verdiler.
Türksat sözleşmem 2024 Mart ayında bititiyor 100 mbps + tv paketine 126 tl ödüyorum
15 yıldır türksat kullanıyorum türksat modem ve hızdan dolayı ömrünü doldurdu sözleşmesi biten direkt ayrılsın
bu paket Türksatta 400-450 tl 24 Ay taahhütlü şaka gibi

Son düzenleme:

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü
Bir değişiklik yok bende. :rolleyes:

Ekran Resmi 2023-04-13 01.20.49.png

Murat ALA

Moderator
Moderator
@Adem Helvacı Fethiye'de de yükselmeye başlamış upload hızları müsait olunca bakarsın :D

Murat ALA

Moderator
Moderator
Benim kullandığım pakette
24 Download 6 Upload vardı. 22/5 gibi alıyordum testlerde max.
24 Download 12 Upload olmuş paket içeriği, fakat test sonucum bana 22/5'e devam diyor.
Saha saha açıyorlar vanaları o yüzden olabilir. Modem resetledin mi?

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Saha saha açıyorlar vanaları o yüzden olabilir. Modem resetledin mi?
Gün gün modem resetleyip denemek lazım yani gelene kadar. Zaten neden download/upload dengesizliği var anlamış da değilim. Simetrik ver hızlı ver. TurkNet'in altyapın ne kadar destekliyorsa diyip sonra kota koyduğu da oluyor. DSLAM mı ne diyorlar hatta.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Gün gün modem resetleyip denemek lazım yani gelene kadar. Zaten neden download/upload dengesizliği var anlamış da değilim. Simetrik ver hızlı ver. TurkNet'in altyapın ne kadar destekliyorsa diyip sonra kota koyduğu da oluyor. DSLAM mı ne diyorlar hatta.
Modemi sürekli resetlemeye gerek yok. Türk Telekom uzaktan gönderiyor yeni bilgileri bir kaç saniye kesinti oluyor sonra yeni hızlara çıkıyor. Simetrik interneti de Türkiye'nin bakır altyapısı kaldırmaz maalesef. Bakır ve kablo altyapının komple kaldırılıp fiberoptik (FTTH) altyapıya geçilmesi lazım. TürkNet kendisi altyapı ne kadar destekliyorsa o kadar veriyor da zayıf hatlarda mecbur DSLAM kilidi koyup hızı sınırlıyorlar. Türkiye'de altyapı değişmeden hız değişmez. Altyapının değişmesi için önce zihniyetin değişmesi sonra da bol bol para lazım.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Modemi sürekli resetlemeye gerek yok. Türk Telekom uzaktan gönderiyor yeni bilgileri bir kaç saniye kesinti oluyor sonra yeni hızlara çıkıyor. Simetrik interneti de Türkiye'nin bakır altyapısı kaldırmaz maalesef. Bakır ve kablo altyapının komple kaldırılıp fiberoptik (FTTH) altyapıya geçilmesi lazım. TürkNet kendisi altyapı ne kadar destekliyorsa o kadar veriyor da zayıf hatlarda mecbur DSLAM kilidi koyup hızı sınırlıyorlar. Türkiye'de altyapı değişmeden hız değişmez. Altyapının değişmesi için önce zihniyetin değişmesi sonra da bol bol para lazım.
Ben FTTH denen sistemin de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tamam internetle yoğun işi olanlara FTTH tesisat çek, hatta istiyorsan FTTR diyelim (room) odaya kadar olsun.

Fakat artık kablosuz, mobil internet teknolojisinin ucuzlayıp yaygınlaşması gerektiği yönündeyim. Superbox, evdeki internetle aynı fiyat olsun superbox kullanayım kardeşim evde. Hem ben hem İSS, kablolarla uğraşmasın.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Ben FTTH denen sistemin de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tamam internetle yoğun işi olanlara FTTH tesisat çek, hatta istiyorsan FTTR diyelim (room) odaya kadar olsun.

Fakat artık kablosuz, mobil internet teknolojisinin ucuzlayıp yaygınlaşması gerektiği yönündeyim. Superbox, evdeki internetle aynı fiyat olsun superbox kullanayım kardeşim evde. Hem ben hem İSS, kablolarla uğraşmasın.
Kablosuz maalesef uzun bir süre istenilen performansı veremeyecek. Memlekette 4.5G bile doğru düzgün performans vermiyor. Superbox desek Allahlık zaten. Alan bin pişman. Adam akıllı fiberoptik altyapı şart.

Serra

İnce Eleyen
Kadim Üye
Hızlar yükselse ne olacak ki.
Hiç.
Her akşam İnternet hızım (17:00 - 23:00 arası) 50 mb'den 3 mb kadar düşüyor.
Servis çağır, başvuru yap düzelmiyor.
Sağlayıcı : Türk Telekom.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Hızlar yükselse ne olacak ki.
Hiç.
Her akşam İnternet hızım (17:00 - 23:00 arası) 50 mb'den 3 mb kadar düşüyor.
Servis çağır, başvuru yap düzelmiyor.
Sağlayıcı : Türk Telekom.
Altyapı tırt işte. Millet yükleniyor altyapı kaldırmıyor maalesef. Türk Telekomu da anlıyorum. Ali Babacan ve Kemal Unakıtan peşkeş çekmeseydi içi boşaltılmasaydı Türkiye'nin altyapı durumu bu kadar kötü olmazdı. 10 şehrimiz yıkıldı depremde. Şimdi oralara en baştan altyapı döşenecekken Telekomun başka bölgelerdeki yatırımları askıya alınır bütçe yüzünden maalesef.

Serra

İnce Eleyen
Kadim Üye
Altyapı tırt işte. Millet yükleniyor altyapı kaldırmıyor maalesef. Türk Telekomu da anlıyorum. Ali Babacan ve Kemal Unakıtan peşkeş çekmeseydi içi boşaltılmasaydı Türkiye'nin altyapı durumu bu kadar kötü olmazdı. 10 şehrimiz yıkıldı depremde. Şimdi oralara en baştan altyapı döşenecekken Telekomun başka bölgelerdeki yatırımları askıya alınır bütçe yüzünden
Şimdi mesaj geldi İnternet sözleşmeniz bitiyor.
Biter bitmez paketiniz 500 TL olacak diyor. ?
Altyapı tırt işte. Millet yükleniyor altyapı kaldırmıyor maalesef. Türk Telekomu da anlıyorum. Ali Babacan ve Kemal Unakıtan peşkeş çekmeseydi içi boşaltılmasaydı Türkiye'nin altyapı durumu bu kadar kötü olmazdı. 10 şehrimiz yıkıldı depremde. Şimdi oralara en baştan altyapı döşenecekken Telekomun başka bölgelerdeki yatırımları askıya alınır bütçe yüzünden maalesef.
Şimdi mesaj geldi İnternet sözleşmeniz bitiyor, biter bitmez 50mb paketiniz 500 TL olacak diyor. ?
Milleti cahil sanıyorlar.
SüperOnline şu an 500 mb 269 TL.
3 yıldır diğer evime bir 5 metre kablo çekmediler.
Yıl 2023 ama biz 1970 leri yaşıyoruz.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
100 mbpslik paketlerde millet 120 felan alıyordu ben paketi 100 mbps yaptım 100'ün üstüne çıkmıyor ulan TT :hihi Upload 12-13 arası onda da 15 alamıyorum :yumruk
Millet ne hızlar alıyor be. Ben 20 Mbps'yi geçince seviniyorum.