Neler yeni

Türk Telekom Yeni Müşteri Saçmalığı!!

Emir1

Yeni Üye
Yeni Üye
Mevcut ''Öküz'' müşteri kampanyası
1692286212796.png

Yeni Müşteri kampanyası

1692286324923.png

Emir1

Yeni Üye
Yeni Üye
Yeni müşteriye verilen 100mbps
1692286467715.png

Mevcut müşteriye verilen 100mbps

1692286539732.png

Emir1

Yeni Üye
Yeni Üye
Mevcut müşteriler nede olsa öküz. Onlar ödemeye devam edebilirler. Saçmalığa bakar mısınız ya, gerçekten komik.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Mevcut müşteriler nede olsa öküz. Onlar ödemeye devam edebilirler. Saçmalığa bakar mısınız ya, gerçekten komik.
Yeni müşteri olsanızda ya bağlantı ücreti ya modem kirası (fiber hatlarda) bir şekil kapatıyorlar o farkı.

Emir1

Yeni Üye
Yeni Üye
aylık 25 lira için mi bu feryat figan :haha
Toplama vurduğunuzda 630TL fark var 50mbps de. 100mbps içinde toplam 1050TL fark var hocam. Mevcut müşteri ile arada bu kadar fark olması beni şaşırtıyor. Size göre hava fazla hoş sanki :)

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
Toplama vurduğunuzda 630TL fark var 50mbps de. 100mbps içinde toplam 1050TL fark var hocam. Mevcut müşteri ile arada bu kadar fark olması beni şaşırtıyor. Size göre hava fazla hoş sanki :)
25 lira büyük para değil artık demek istiyorum 2 ekmek bile almıyor. aradaki fiyat farkına değil de neden bu kadar pahalıya kullanıyoruz onu sorgulamalısın bence

Emir1

Yeni Üye
Yeni Üye
25 lira büyük para değil artık demek istiyorum 2 ekmek bile almıyor. aradaki fiyat farkına değil de neden bu kadar pahalıya kullanıyoruz onu sorgulamalısın bence
25 lira değil işte bende ondan bahsediyorum. Ayrıca 2 ekmek alıyor :hihi

Emir1

Yeni Üye
Yeni Üye
Neden pahalıya kullandığımızı sorgulamak hiç bir işe yaramıyor. Bunda da durum biraz öyle fakat en azından belki bir şeyi değiştirebilir .d

portakalhalil

Araştırmacı
Araştırmacı
Yıllardır böyle yeni olan bir şey değil, yeni müşteriler yıllardır mevcut müşterilerden ucuza paket alıyor

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Yani bu çok da olaylı bir durum değil. Kaldı ki bu yüzden senelerdir taahhüt bitiminde yeni sağlayıcı arayışına geçip, gerek GSM gerek İSS için hizmet taşıma yoluna gidiyoruz.

Emre KIRIMCALI

Meraklı
Meraklı
fiber VDSL fark etmez türktelekom dan yakayı kurtarmak düzgün aynı zamanda da uygun fiyatlı bir hizmet arayışı içinde iseniz gıbırnet i tavsiye ederim.

Murat ALA

Moderator
Moderator
fiber VDSL fark etmez türktelekom dan yakayı kurtarmak düzgün aynı zamanda da uygun fiyatlı bir hizmet arayışı içinde iseniz gıbırnet i tavsiye ederim.
Altyapı sahibi Türk Telekom olduğu için kimse Türk Telekom kadar stabil bağlantı sağlayamaz maalesef. Araya aracı alındığı zaman maalesef sorun yaşama riski artıyor.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
12 temmuzda GIBIRNet’ten Türk Telekoma geçiş yaptım. İnternetten baktığımda böyle absürt rakamlar gözüküyordu müşteri hizmetlerini arayıp adresimi verdiğimde ilk 6 ay 133 sonraki 18 ay 240₺ olacak şekilde 50mbps paket teklifi verdiler geçişi tamamladık. Müşteri hizmetlerini arayıp teklif alın adresinize göre kampanyalar olabiliyor.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Ben gıbırdan kurtuldum şu an telekomdan aşırı memnunum. Gıbırnet’te çok kopma yaşıyordum Türk Telekom çok sağlıklı bağlantı veriyor bana.

Emre KIRIMCALI

Meraklı
Meraklı
Altyapı sahibi Türk Telekom olduğu için kimse Türk Telekom kadar stabil bağlantı sağlayamaz maalesef. Araya aracı alındığı zaman maalesef sorun yaşama riski artıyor.
Cümlenizin ilk kısmına kesinlikle katılıyorum ikinci kısmına katılmamın nedeni de sizin de belirttiğiniz üzere alt yapı tt ye ait olduğundan aracı firma ile sorun yaşamıyorsunuz aslında sorunun kaynağı tt :) eğer tt kullanıcısı iseniz ve almış olduğunuz hizmette sorun yada sorunlar varsa iss değiştirmek bu sıkıntıları gidermekte çok yardımcı olmaz bu durum tam tersi senaryoda da böyle.

Düzgün hizmetten kastım vizyon, müşteri hizmetleri yaklaşımı, sorun bildiriminde bulunduğunuz da çözüm aşamalarının süresi ve geri bildirimleri kast etmiştim. TT türknet iss leri kullanmış biri olarak bu iki firmanın tamamen aynı vizyona (buna vizyon denirse ) sahip olduğu görüşündeyim, ADSL ve VDSL müşterilerinden kazandıkları paralar ile toplu konutlar vb. yerleşim yerlerine yatırım yapıyorlar, bu yatırımın sunulduğu kişiler ADSL ve VDSL abonelerinin sayesinde daha kaliteli bir hizmeti onlara göre daha iyi fiyata alıyorlar ( bu şekil de yapmasalar caziplikleri ortadan kalkar).

Bu ili iss de öyle aman aman bir alt yapı sorunu yaşamadım sadece TT nin ADSL kullandığım zamanlarda biraz daha hızlı bir pakete geçmek istediğimde santrale uzaksınız o yüzden olmaz yalanı ile yıllarca santrale yakın olmanın hayali ile yaşadım :) Türknet çok pahalı zira şirketin CEO su bir youtube programında para kazanamadıklarından dert yanıyordu bu önemli açıklamaların ardından seri bir şekilde fiyatları yükseldi günümüzde gelişen kriz ortamı da tuz biber oldu bu vaziyete.

Neden gıbırnet düzgün diyorum konusuna gelirsek; Kurucularından biri yine bir youtube programında Diğer firmalar gibi kendi alt yapılarını kurduklarını ama istanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin dışında kalan yerlere odaklandıklarından bahsetmişti, uyguın fiyatın yanın da böylesine bir vizyon beni çok etkiledi sektöre en son katılan firma veya firmalardan olmalarına rağmen tüm yeni teknolojiler için hazırlıklarının tamam olduğundan ve btk dan onay beklediklerinden de bahsetmişti. Müşteri hizmetleri deneyimi de önemli mobil uygulama üzerinden sorunum ne ise yazıyorum hemen ilgileniyorlar süreç hakkında bilgi veriyorlar öyle 3 e 5 e bas ana menüye dön olmadı baştan alıyoruz derdi yok :) bunun ile beraber gönüllü bir toplulukları var burada hangi iss ten olursanız olun bir sorunuz varsa mutlaka bir cevap bulabiliyorsunuz , edindiğiniz bilgiler de gerçekten yararlı bir nevi inleriz platformu diyebiliriz :)

Bakınız hali hazırda istanbul da boş port olmadığı için internet hizmeti alamayabiliyorsunuz derseniz ki istanbul kocaman şehir TT ve türkcell de kocaman firmalar bu iki firmanın isteyip de yapamayacağı bir işlem düşünemiyorum şahsen ama tabi herkesin görüşüne de saygım sonsuz.

Emre KIRIMCALI

Meraklı
Meraklı
12 temmuzda GIBIRNet’ten Türk Telekoma geçiş yaptım. İnternetten baktığımda böyle absürt rakamlar gözüküyordu müşteri hizmetlerini arayıp adresimi verdiğimde ilk 6 ay 133 sonraki 18 ay 240₺ olacak şekilde 50mbps paket teklifi verdiler geçişi tamamladık. Müşteri hizmetlerini arayıp teklif alın adresinize göre kampanyalar olabiliyor.
Onlar arıyorlar zaten ve yaşadığınız sorunun nedenini de kendi ağızları ile söylüyorlar 1.sınıf port 2. sınıf port olayı var diyorlar mealen tezgahın önünde ki iyileri kendi leri alıp çürükleri diğerlerine satıyorlar en son aradıklarında ( 1 yıl önce ) yalın fiber gelecekse geçerim yoksa hiç kendinizi boşa yormayın dedim çok kısa hatta bekleyebilirseniz alt yapı geliştirme takvimini kontrol edeyim dedi, elbette beklerim dedim ve bir süre sonra adresimin planlar dahilinde olduğunu en geç 1 ay sonra çalışmaların tamamlanacağını söylediler an itibari ile ne fiber var ne bir şey :)

Deepharp

Yeni Üye
Yeni Üye
Toshiba 50QL5D63DT Tv incelemesi için geldim Tv alacağım en kısa sürede lakin internet konusunu görünce kayıt olayım yazayım dedim,

2009 yılında aynı durum sene 2023 aynı, muhtemelen sene 25648 da aynı olayla karşılaşacağız, hangi iss'ye geçerseniz geçin alt yapı Vae' ise TT ye bağlısınız, Yapa'ya bağlı iseniz iss'in kendi alt yapısını kullanırsınız. Ancak ülkemizde bir Elon Musk çıkmadığından dolayı kemik hücreleri tüm iss firmaları kendi altyapım diye pazarlıyor. 2009 da Üniv'lerde okutuluyordu TT ülkemizde malesef doğal tekel konumunda, kendi alt yapısını kurduğunu iddia eden iss firmaları ise bizlere sağladığı internet hizmetini sonlandırdığımızda gelip alt yapısını sökmesi gerekeceğinden yada bir binada 3 farklı firmanın kendi alt yapısı olursa bina girişince 3 farklı kutu ki buda litaratürde batık maliyete yol açacağından hangi iss firmasını kullanırsanız kullanın sonuçta TT ye bağlıyız. Doğal olarak iss firmaları TT'ye benzer fiyat politikası yürütüyor. Şu pencereden bakmak daha doğru olacaktır. Rekabet açısından kendi altyapısını şayet kurmuş bir firma Rekabet Kurumu kuralları çerçevesinde eli daha rahat, fiyat politikası daha makul, Vizyonu daha perspektif olması gerekirken kendileride TT gibi düşünüyor ne hikmettense :)

Konu başlığına da gelecek olursam, Her zaman yeni sıfır müşteriye her firma daha uygun fiyat politikası güder. Bunda yanlış bir şey yok, evrensel kural. hatta fiyat farkı daha fazla olması gerekirken önemsenmiyecek kadar az olmasına şaşırdım.

EK Bilgi: Yapa alt yapısınında kendine göre avantajları var ama sonucu değiştirmiyor. Yapa da olsan Vae de olsan TT de net gidince hepsi çöküyor..

Saygılarımla

Son düzenleme: