Neler yeni

YE-58020GFSG5-4K USB-HDD Görmemesi Hakkında.

HAK***DER

Yeni Üye
Yeni Üye
@Adem Helvacı
sevgili hocam tavsiye forumdan hak***der omega ben.
bir sorunum var ve işin içinden çıkamadım,

YE-58020GFSG5-4K 58" 147 Ekran UHD 4K Google Android TV
2 gün önce bu TV Kuruldu bana evde yoktum şimdi usb portlarından kontrol ettim,
2 portu da HDD ve usb görmüyor, aradım merkezi sevgili kemal abimiz ile görüştüm, kendisi bana NTFS sistem uzantılarını Google Android in desteklemediğini söyledi FAT formatını desteklediğini ifade etti bana da öyle yap sora görüşelim dedi, bunu üzerin bende elimdeki çalışan iomaga sansung HDD yi exfat yaparak içine biraz foto biraz müzik biraz dizi flim atarak tekrar denedim onu da görmedi. sizce usb portları arızalı olabilir mi?
veya t-servis ayarlardan bi işlem mi yapmak lazım ? ayrıca evdekilerin söylediğine göre servis kurulumu yapınca usb taktığında görmemiş dediler
biraz bilgi fena olmazdı şimdiden teşekkür ederim sevgili ado hocam selamlar.

hocam senin bu YE-58020GFSG5 modeli incelemen neticesinden aldım tv yi doğrusu özellikle yan açı performansı açısından h/va m/va ya yakın homojen renk sapması yapmıyor demen üzerine aldım ve gerçekten de öyle

YE-58020GFSG5-4K 58 TV kullanan arkadaşlar sizlerde durum neçe acaba ?

Ekli dosyalar

• next.jpg
    next.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 9

HAK***DER

Yeni Üye
Yeni Üye
soru sorup destek istediğim konuya kendim cevap vermiş olayım, oğlan a

TCL 58p633 58" 147 Ekran Uydu Alıcılı 4k Ultra Hd Google Smart Led Tv Tv-p635 58P633

sipariş vermiştik
kurulumu yapıldı, ilk test ettiğim şey usb disk ve uzantı formatı oldu
hiç sorun çıkarmadan direk wd digital my password 2tb diskimi gördü NTFS olarak. dolayısı ile Next firması tarafından bana söylenene bu
sorun google android kaynaklı sadece fat32 olan format biçimlerini destekliyor tezi tamamen altı boş bir söylemden ibaret olduğu net ortaya çıkmış oldu.
özetle YE-58020GFSG5 model TV de yazılımsal mühendisliğindeki eksiklikler veya beceriksizlikler yüzünden
YE-58020GFSG5 model TV sadece fat32 formatında olan usb veya disk formatlarını desteklediği de anlaşılmış oldu.

fat32 tarih oldu Windows bile artık 64gb üzeri disklerin format biçimlendirmesinde fat32 ye yer vermiyorken
yani ne diyebilirim Next gibi TR de marka olmuş bir firmanın bu davranışı inanılmaz olmuş:alala

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Fat32 ve NTFS destekleme meselesi tamamen üreticinin kendi üretim politikası. Mesela Arçelik grubunda 4K Android TV'ler NTFS desteklemiyordu. Çok tepkiler aldılar. Bunun üzerine Arçelik firması TV'ler için güncelleme yayınladı. TV'ler güncellendi. Bir çok modeli NTFS desteklemeye başladı. Benim TV'de 10 gün önce kendi kendini güncelledi. Fakat ben güncellemeden sonra henüz USB girişlerini test etmedim.

TV'de 2 tane USB girişi var. Bir tanesi Flash diskler için. Diğeri mobil Harddiskler için. En azından Arçelik grubunda böyle.

HAK***DER

Yeni Üye
Yeni Üye
YE-58020GFSG5 TV, Next Markası ile satışı olan bu modelde de aynı şekilde 2 usb portu var
NTFS Formatında Ne Flash diskler i. Nede harici HDD leri okumuyor, ancak tarihin tozlu sayfalarına girmeye yüz tutmuş ve Windows un bile artık destek vermediği fat32 formatı ile TR kullanıcılarına servis edilmiş bu mühendislik yapısı yanlış yapmıştır söyleyecek bir şeyimiz yok ötesinde...
Gerisi sevgili adem helvacı nın yorumuna bakıyor diye düşünmekteyim.