Neler yeni

Teknik Soru Yeni Televizyonda Sehim

ylmz3414

Yeni Üye
Yeni Üye
Marka Model Bilgisi
Philips 55pus8808
Evvela yeni TV alma sürecinde vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ederim. 55pus8808 aldım. YouTube'daki yeni tv aldığımızdaki testleri vesaire yaptım. Gayet memnunum. Sağ üst bölgede fotoğraftakinden daha küçük görülen bir sehim mevcut. Kameram kötü olduğu için olduğundan daha fazla göstermiş. Çoğu zaman dikkatimi bile çekmiyor. Amblight açıkken görülmüyor, kapattığımda gözüküyor. Odanın ışığı kapalı olduğunda ve simsiyah ekran olduğunda bazı açılardan bakınca dikkatimi çekiyor. Çok nadir gözüme batıyor. Herkesin de kolay kolay fark edeceğini zannetmiyorum. Forum inceleriz ekibi istisna😀 Bunun için iade süreci başlatayım mı? Ölü piksel, ışık sızması, Ölü piksel vesaire yok. Ekran süresine de baktım. Sıfır cihaz göndermişler. Gayet de memnunum. Tavsiyelerinize açığım.

Not: Normalde fotoğrafta görülenden daha az belli oluyor.

Ekli dosyalar

• 20240502_050228.jpg
    20240502_050228.jpg
    17.8 KB · Görüntüleme: 21

yuksekses

Araştırmacı
Araştırmacı
Evvela yeni TV alma sürecinde vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ederim. 55pus8808 aldım. YouTube'daki yeni tv aldığımızdaki testleri vesaire yaptım. Gayet memnunum. Sağ üst bölgede fotoğraftakinden daha küçük görülen bir sehim mevcut. Kameram kötü olduğu için olduğundan daha fazla göstermiş. Çoğu zaman dikkatimi bile çekmiyor. Amblight açıkken görülmüyor, kapattığımda gözüküyor. Odanın ışığı kapalı olduğunda ve simsiyah ekran olduğunda bazı açılardan bakınca dikkatimi çekiyor. Çok nadir gözüme batıyor. Herkesin de kolay kolay fark edeceğini zannetmiyorum. Forum inceleriz ekibi istisna😀 Bunun için iade süreci başlatayım mı? Ölü piksel, ışık sızması, Ölü piksel vesaire yok. Ekran süresine de baktım. Sıfır cihaz göndermişler. Gayet de memnunum. Tavsiyelerinize açığım.

O kadarcık için kesinlikle değişim vs. süreçleri değmez. Bir de yeni gelecek olanın daha kötü gelme olasılığı da hesaba katılınca... Bence görüntüdeki durum aldırış edilecek ve değişim talep edilebilecek bir durum değil.

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Başınıza dert açmayın. Günümüz şartlarında kusur bile sayılmaz. Benim TV'deki sehim bundan biraz daha büyük. Karanlıkta seyrettiğim filmde üstte, altta siyah bant yoksa farkedilmiyor.

Yani kısaca: Benim TV'deki sehim sizin TV'nizdeki sehimi döver.

Murat ALA

Moderator
Moderator

Resimdekinden daha küçükse ki bunu bile kabul etmez değişim isteseniz TP-Vision hiç uğraşmayın.

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
güle güle kullanın led olduğu için normal.Kaça aldınız bilmiyorum ama şuan 40 bin tl civarında.

şu saatten sonra bu rakamlara phılıps pişmanlıktır bence hele led almak.

qled mümkümse oled almak lazım.

ylmz3414

Yeni Üye
Yeni Üye
Mediamarkt'tan 23 Nisan gecesi güzel bir indirime denk getirerek 21k'ya aldım. Piyasası da 28-32 civarında. Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyorum da içim rahat etmemişti. Teşekkürler, Sağolun

Yka61

Meraklı
Yeni Üye
Aynı modelden bende aldım 28000 tl ye benimkinde çok şükür en ufak bir sorun çıkmadı çok memnunum . Güle güle kullanın