Neler yeni

Yoğuşmalı Kombi Öneri

dmc178

Meraklı
Yeni Üye
üst seviye modelleri Almanya diye biliyorum. Ama bazı modelleri aşırı plastik aksam içeriyor ve başta modülasyon olmak üzere özellikleri çok zayıf gözüküyor.
vaillant kombi mucidi ve güzel kombi ama almanya üretim olduğu için euro+ kdv ile geliyor çok pahalı o yüzden yok sa annemler 17 yıl ben de 12 yıl vaillant kombi var bakım dışında bir arıza görmedi

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
vaillant kombi mucidi ve güzel kombi ama almanya üretim olduğu için euro+ kdv ile geliyor çok pahalı o yüzden yok sa annemler 17 yıl ben de 12 yıl vaillant kombi var bakım dışında bir arıza görmedi
Daikin kombi bu aralar radarimiza girdi ondada 6yil garanti varmış ama montaj hariç satılıyor internette bayiiden alınca da bir tık pahalı ve montaj dahil fiyata geliyor

dmc178

Meraklı
Yeni Üye

dmc178

Meraklı
Yeni Üye
Niye ya? Alsak servis taksa ne değişir ki?
1.si servis kombi takmaz am internetten de alaınabilir servis sadece kombi acılısını ve garntisini başlatır ev/ofis de kombi yoksa ilk abonelik önce o şehirdeki yetkili dogal gaz dönüşümğ yapan muhendislik firmesından kombi takmasını ve projesini çizdirilir şehir yetkili doğal gaz şirlketi projeyi onayalar sonra yetkili servis elinmizde ki oany belgesiyle kombiyi devreye alır
2. si evde kombi ve dogal gaz aboneliği varsa yine kombi istenilen yerden alınıp muhendislik hizmetiyle kombi değişimi yaplır yine şehir doğal gaz firmasına başrulup proje de kombi değiliklik belgesiyle servis gelir devreye alır

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
Niye ya? Alsak servis taksa ne değişir ki?
Aslında yerel servis daha güvenli kargoda kırıldı döküldü derdi geri iade vs uğraşma işini de hesaba katarsak buna birde bazı firmalar mesela Daikin montaj hariç satılıyor hakikatende internetten alınmaz.
Geçenlerde aynı model kombiyi yerel servis ve internette karşılaştırma yaptım internet fiyatı 4bine yakın düşüktü tam sevindik derken montaj hariç ibaresini sonradan gördük öyle gidiyordu?

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
1.si servis kombi takmaz am internetten de alaınabilir servis sadece kombi acılısını ve garntisini başlatır ev/ofis de kombi yoksa ilk abonelik önce o şehirdeki yetkili dogal gaz dönüşümğ yapan muhendislik firmesından kombi takmasını ve projesini çizdirilir şehir yetkili doğal gaz şirlketi projeyi onayalar sonra yetkili servis elinmizde ki oany belgesiyle kombiyi devreye alır
2. si evde kombi ve dogal gaz aboneliği varsa yine kombi istenilen yerden alınıp muhendislik hizmetiyle kombi değişimi yaplır yine şehir doğal gaz firmasına başrulup proje de kombi değiliklik belgesiyle servis gelir devreye alır
Servis takmıyor biliyorum, internetten alma dediği için öyle demiştim.

Mevcut kombi var, sadece kombi değişikliği yapılacak. kombi yeri de değişmiyor.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Aslında yerel servis daha güvenli kargoda kırıldı döküldü derdi geri iade vs uğraşma işini de hesaba katarsak buna birde bazı firmalar mesela Daikin montaj hariç satılıyor hakikatende internetten alınmaz.
Geçenlerde aynı model kombiyi yerel servis ve internette karşılaştırma yaptım internet fiyatı 4bine yakın düşüktü tam sevindik derken montaj hariç ibaresini sonradan gördük öyle gidiyordu?
Montaj hariç dediği için fiyatı mis gibi düşürmüş tabii :D

Montaj harici gerçekten uyguna alsak sonra montajı yaptırsak toplam bedelde uyguna geliyorsa nasıl bir sıkıntı olacak ki? Kargonun da sorunsuz işlediğini düşünürsek tabii :D

dmc178

Meraklı
Yeni Üye
Servis takmıyor biliyorum, internetten alma dediği için öyle demiştim.

Mevcut kombi var, sadece kombi değişikliği yapılacak. kombi yeri de değişmiyor.
kombi markası/özellikleri değştiği için yine yetkili mühendislik firması sonra şehirde ki doğal gaz sağayıcı oanyı ile servis kombiyi devreye alma
yani secenek 2

dmc178

Meraklı
Yeni Üye

Montaj harici gerçekten uyguna alsak sonra montajı yaptırsak toplam bedelde uyguna geliyorsa nasıl bir sıkıntı olacak ki? Kargonun da sorunsuz işlediğini düşünürsek tabii :D
kombi satımında montaj dahil veya dahil değil diye satış yapılmaması gerekiyor

muhammet göl

Midea AEP Tester
Kadim Üye
niye macera aradığını anlamdıradım şuanda alınabilece kombi fiyat performans olara baymak duatech compact yok çok param var dıyorsan da vaillant

ecoTEC Exclusive Green iQ 36 Multi Yoğuşmalı Kombi

Macera aramıyorum araştırma yapıyorum

aktif olarak kullanılan kombi Vaillant 16 17.ci yılında o güveni vermiş ve o kalitede bir ürüne bakmaya çalıştık

Oda daha şimdilerde arıza verdi gaz valfi değişti 7 bin ile başladı araya taraya 4 bine yaptırdık şuan faaliyet te çalışıyor

Ayrıca Vaillant ında sıfırını sorduk 2yıl garantili dediler yerel servisleri

Sonradan baktık kalite açısından Daikin japon üretimdir dedik 6 yıl garantili görünce dikkatimizi çekti aktif kullanılan kombinin de hizmet verdiği yılı düşününce yenisini araştırma gereği duyduk olurki başka aksamları arıza verebilir diye

Durum bu şekilde bu süre içerisinde hangi kombi nasıldır araştırıp görecez bakalım ?

dmc178

Meraklı
Yeni Üye
Macera aramıyorum araştırma yapıyorum

aktif olarak kullanılan kombi Vaillant 16 17.ci yılında o güveni vermiş ve o kalitede bir ürüne bakmaya çalıştık

Oda daha şimdilerde arıza verdi gaz valfi değişti 7 bin ile başladı araya taraya 4 bine yaptırdık şuan faaliyet te çalışıyor

Ayrıca Vaillant ında sıfırını sorduk 2yıl garantili dediler yerel servisleri

Sonradan baktık kalite açısından Daikin japon üretimdir dedik 6 yıl garantili görünce dikkatimizi çekti aktif kullanılan kombinin de hizmet verdiği yılı düşününce yenisini araştırma gereği duyduk olurki başka aksamları arıza verebilir diye

Durum bu şekilde bu süre içerisinde hangi kombi nasıldır araştırıp görecez baka

dmc178

Meraklı
Yeni Üye
vaillant daikin viesmann budrus baymak eca bosch demirdöküm güzel kombiler içinize sinen hangisiyse onu alabilrisiniz

freakisback

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba hocam, yaklaşık 2009 yılından itibaren izmir de doğalgaz işi yapan yetkili bir firmayız. Size önerebileceğim tek bir cihaz var fiyatı diğer cihazlara göre yukarıda ama yakıtından ve kendisinden pişman olmayacağınız bir cihazdır. VUW 36CS/1-5 ECOTEC PLUS (YENİ SERİ) ISITMA 30 KW, yine 24 KW olan 286/5-3 pro modelinide tercih edebilirsiniz.

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye

Senin elinden gelir beril sen taksana :tara

TOGGASK

Yeni Üye
Kadim Üye
Ariston Genus One kombilerde kart hataları kronik maalesef. Dijital olduğu için de masraflı servis zaten tamir etmez sıfır takacağı için masraflı olur. Yeni bir kombi almak daha mantıklı olur. DemirDöküm Nitromix ya da Buderus Logamax GB 122 alınabilir kombi olarak. Taktırırken tesisat girişine basınç düşürücü taktırmak iyi olur şebekeden giren suyun basıncı düşük olsun ki iç bloklarda zamanla patlama delinme olmasın.
Herkese önerileri için çok teşekkür ederim. Tercihim Demirdöküm Nitromix P24 oldu. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Isıtma ve su performansı eski kombime göre çok daha iyi. İlave bir kablosuz akıllı oda termostatı taktım eski kombimden daha akıllı oldu 😊 şimdi fatura yolu gözlüyorum bakalım tasarrufu tatmin edici mi fatura da göreceğim 😊 herkese yorumları için çok teşekkür ederim.

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Herkese önerileri için çok teşekkür ederim. Tercihim Demirdöküm Nitromix P24 oldu. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Isıtma ve su performansı eski kombime göre çok daha iyi. İlave bir kablosuz akıllı oda termostatı taktım eski kombimden daha akıllı oldu 😊 şimdi fatura yolu gözlüyorum bakalım tasarrufu tatmin edici mi fatura da göreceğim 😊 herkese yorumları için çok teşekkür ederim.

Hayırlı olsun yeni kombiniz.Güle güle kullanın. :bye :ok