Neler yeni

Yoğuşmalı Kombi Öneri

omertalat

Meraklı
Meraklı
Sanica alabilirsiniz uygun kombi arıyorsanız. Servisi iyi parçası bol. Gayet tercih edilebilir.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Herkese önerileri için çok teşekkür ederim. Tercihim Demirdöküm Nitromix P24 oldu. Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Isıtma ve su performansı eski kombime göre çok daha iyi. İlave bir kablosuz akıllı oda termostatı taktım eski kombimden daha akıllı oldu 😊 şimdi fatura yolu gözlüyorum bakalım tasarrufu tatmin edici mi fatura da göreceğim 😊 herkese yorumları için çok teşekkür ederim.
Hayırlı olsun

Murat ALA

Moderator
Moderator
kesinlikle aynı değil ,ayrıca ne işiniz var Demirdöküm ile falan anlamıyorum bir Arçelik bir Demirdöküm.😎
Bir işimiz gücümüz yok. Piyasanun tutan markası tutan modeli. Arçelik'te aynı. Ne önerelim herhangi bir marka ile alakamızın olmadığını kanıtlamak için?

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
kesinlikle aynı değil ,ayrıca ne işiniz var Demirdöküm ile falan anlamıyorum bir Arçelik bir Demirdöküm.😎
Vaillant ürünlerini ustalarımız birçok kez söküyor ve kullanılan komponentlerin demirdöküm ile aynı olduğu tespit ediyorlar. Sizin dayanağınız nedir.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Ben bir fark göremedim katalogda ademix ve vintomix arasında. Fiyat da aynı. Ne farkı var?
Ademix'le Atromix'i karıştırmışım. Aynılar aslında temelde Vintomix'le Ademix. Ademix'in avantajı kullanımı basit, Vintomix'in tasarımı daha modern önü dokunmatik felan. Temelde ikisi de aslında bana uzak ürünler ufak oldukları için tamiri zor içi sıkışık. Ha ikisi arasından alsam Vintomix'i alırım.

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Ademix'le Atromix'i karıştırmışım. Aynılar aslında temelde Vintomix'le Ademix. Ademix'in avantajı kullanımı basit, Vintomix'in tasarımı daha modern önü dokunmatik felan. Temelde ikisi de aslında bana uzak ürünler ufak oldukları için tamiri zor içi sıkışık. Ha ikisi arasından alsam Vintomix'i alırım.
anladım 😉 bu arada çok da dar değil ustalar yine de yapıyor😁 tabi tüketicilerin yeterli ekipman olmadan müdahalesi daha güç bir hale geldi yeni ürünlerde.

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
Bir işimiz gücümüz yok. Piyasanun tutan markası tutan modeli. Arçelik'te aynı. Ne önerelim herhangi bir marka ile alakamızın olmadığını kanıtlamak için?
hocam aynı paraya emsal ürünken hatta daha pahalıyken arçeliğin nasıl çamaşır makinesi önerilir?

buna vestel in tv si ile samsung lg de dahildir.Hiç biri babamızın firması değil kusura bakmasınlar yerli mal yerli marka diğerlerine göre ucuz olacak rekabetçi olacak bu anlamda vestel tekdir gözümde.Yok servisi pahalı yok yedek parçası pahalı yahu böyle düşünsem vestel den şaşmam.

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
Ben aynı olduğunu biliyorum. Vaillant satıldığından beri eski kalitesi yok.
yanlışınız var sanki vailant satılmadı .demirdöküm satıldı.

ancak çalışan tanıdıktan biliyorum diğer bir çok firmada olduğu gibi vailant Türkiye deki operasyonlara karışmıyor.Elbet benzerlikler vardır ama aynı demek yanlış olur.Misal bosch ile buderus ta aynıdır hatta birebir aynıdır ama aralarında yazılımsal yada gaz valfi gibi teknik farklar vardır teorik olarakta olsa.

omertalat

Meraklı
Meraklı
yanlışınız var sanki vailant satılmadı .demirdöküm satıldı.

ancak çalışan tanıdıktan biliyorum diğer bir çok firmada olduğu gibi vailant Türkiye deki operasyonlara karışmıyor.Elbet benzerlikler vardır ama aynı demek yanlış olur.Misal bosch ile buderus ta aynıdır hatta birebir aynıdır ama aralarında yazılımsal yada gaz valfi gibi teknik farklar vardır teorik olarakta olsa.
Buderus boschtan çok üstün bir kombi. Durumu olan için tek tercih olmalı viessmanla beraber çok kaliteli kombiler. Benim düşüncem alabileceğin en iyi kombiyi alıp 7 8 sene sonra bozulmadan satmak.

meeb

İnce Eleyen
Kadim Üye
Buderus boschtan çok üstün bir kombi. Durumu olan için tek tercih olmalı viessmanla beraber çok kaliteli kombiler. Benim düşüncem alabileceğin en iyi kombiyi alıp 7 8 sene sonra bozulmadan satmak.
hocam değil işte aynısı sadece teknik detaylar farklı lanse ediliyor.yoksa birebir aynısı kalite kompenent olarak

Murat ALA

Moderator
Moderator
hocam aynı paraya emsal ürünken hatta daha pahalıyken arçeliğin nasıl çamaşır makinesi önerilir?

buna vestel in tv si ile samsung lg de dahildir.Hiç biri babamızın firması değil kusura bakmasınlar yerli mal yerli marka diğerlerine göre ucuz olacak rekabetçi olacak bu anlamda vestel tekdir gözümde.Yok servisi pahalı yok yedek parçası pahalı yahu böyle düşünsem vestel den şaşmam.
Vatandaş 50 bin liraya set istiyor ben nasıl Bosch-Siemens önereyim? Arçelik'e yöneliyorum mecbur. Hatta Arçelik bile sığmıyor bütçeye Altus öneriyoruz. Arçelik panel bilgilerini verse neden önermeyelim televizyonunu? Mecbur televizyon grubunda yerli olarak Vestel diyoruz. Vatandaş çamaşır makinesi istiyor Vestel olsun Arçelik olsun diyor ben çamaşır makinesinde nasıl güveneyim Vestel'e de aldırayım. Adamların oynamayan makinesi yok. Vestel'e göre daha stabil makine çıkarıyor Arçelik. BSH'ın saçma sapan onarım bedelleri ve +4 yıl ek garantiyi kaldırması kusura bakmayın vatandaşı enayi yerine koymaktır. Şimdi 50-60 bin liraya Siemens buzdolabı aldırdım 5 yıl sonra motoru yandı ne olacak? Market buzdolabı fiyatına motor değişim ücreti çıkacağını biliyoruz. Mecbur Arçelik aldırıyoruz aldırırken de Aman +4 yıl ek garantiyi ihmal etmeyin diyoruz. Ne Bosch eski kaliteli Bosch ne de Arçelik eski kalitesiz Arçelik. Tamam Almanların hakkını yemem yerli markalarımıza göre daha kaliteli ürünler üretiyorlar eyvallah ama fiyat politikaları tam anlamıyla insafsızlık. Bundan 3 yıl önce Bosch buzdolabımızın anakartı ve bilgisayar kasa fanından hallice bir soğutma fanı değişti 2.500 TL para verdik. Aynı dolap ilk alındığında 2 kere gövdede gaz kaçağı var diye sıfırıyla değişti. E Arçelik almış olsaydık adım gibi eminim o arıza yarı fiyatına çözülecekti. Kimse kusura bakmasın vatandaşın cebi benim için önemli. Ha çıkar biri der kardeşim benim için bütçe önemli değil en kaliteli ürünü almak istiyorum e o adamı Miele'ye yönlendiririm bu işin kuralı bu.

dmc178

Meraklı
Yeni Üye
demirdmküm vaillant grubu altında demirdöküm nitromix önermemizin sebebi iç hidrolik gurubu prinç malzeme olması vaillant intro demirdöküm adamix hepsi aynı kombi ve iç hidrolik gurpları kompazit plastik demirdöküm nitromix baymak duatech compact eca preteus premix prinç malzeme oldugu için önerilerde liste başı puma condes kombilerde vaillant üretimi( o da plastik) tabi bu öneriler fiyat performans mantığı ile yapılanlar

Son düzenleme:

Murat ALA

Moderator
Moderator
demirdmküm vaillant grubu altında demirdöküm nitromix önermemizin sebebi iç hidrolik gurubu prinç malzeme olması vaillant intro demirdöküm adamix hepsi aynı kombi ve iç hidrolik gurpları kompazit plastik demirdöküm nitromix baymak duatech compact eca preteus premix prinç malzeme oldugu için önerilerde liste başı puma condes kombilerde vaillant üretimi( o da plastik) tabi bu öneriler fiyat performans mantığı ile yapılanlar
Bir ufak düzeltme Nitromix'in iç bloğu plastik.

omertalat

Meraklı
Meraklı
Hocam mühendislik iyi olmadıktan sonra pirinç değil celik olsun yine dayanmaz. Benim görüşüm hep aynı. Kombiyi alıp 7 8 sene kullanıp bozulmadan satarsınız hiçbir sorun kalmaz. İçi pirinç mi pik mi plastik mi önemi kalmaz.