Netflix, Şifre Paylaşımı İçin Ek Ücret İsteyecek!
  1. Anasayfa
  2. Haber

Netflix, Şifre Paylaşımı İçin Ek Ücret İsteyecek!

0
107191387 1675883648841 gettyimages 1245948005 porzycki netflixp230102 np4ia

Netflix, şifre paylaşımı için ek ücret isteyecek. Popüler içerik izleme platformu Netflix, şifre paylaşımına yönelik uzun süredir konuşulan önlemlerine başladı. Buna göre artık ABD’deki kullanıcılar ayda 8 dolar karşılığında hesap bilgilerini başkalarıyla paylaşabilecekler. İngiltere’de ise bu ücret 5 sterlin olarak belirlendi. Bu seçenekleri yalnızca standart ve premium planını kullanan müşteriler tarafından kullanılabileceği belirtildi.

100 Milyon Hane Ödeme Yapmadan Kullanıyor!

Şirket, ABD ve Kanada’daki 30 milyon kullanıcı dahil olmak üzere, dünya çapında toplamda 100 milyon hanenin ödeme yapmadıkları halde bir Netflix hesabı kullandıklarını açıkladı.

Geçen yıl Latin Amerika‘da başlayan şifre paylaşımına yönelik baskı Netflix‘in kullanıcılardan daha fazla gelir elde etme stratejisinin önemli bir parçası olarak yorumlandı.

netflix sifre paylasim

İspanya’da bu strateji tam tersinde etki gösterdi. Uygulamanın hayata geçirilmesi sonrasında İspanya’da ek bir hesap için 5,99 euro ücret alınmaya başlandı. Şirket yılın ilk üç ayında bir milyondan fazla abone kaybetti.

Uygulamanın Türkiye’de de yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Öneri:  Bulaşık Makinesinde Yıkanan Bardaklar Neden Çizilir?
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir