WhatsApp, Sohbet Kilidi Özelliğini Kullanıcılara Sundu
  1. Anasayfa
  2. Haber

WhatsApp, Sohbet Kilidi Özelliğini Kullanıcılara Sundu

0
WhatsApp, Sohbet Kilidi özelliği ile gizli konuşmalarınızı şifre ya da biyometriyle korumanıza olanak sağlayacak.
woman showing whatsapp messenger icon

Meta şirketi altında faaliyet göstermeye devam eden popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Şirket, kullanıcıların daha güvenli bir sohbet deneyimine sahip olması için pek çok önlem alıyor. Mesajlar uçtan uca şifreleme yöntemi ile korunurken, bu sayede sohbetlerin başkaları tarafından görüntülenmesinin önüne geçiliyor. Ancak tabii ki de bu çözüm, aynı evde yaşayan bireylerin, birbirlerinin WhatsApp’taki mesajlarına göz atabilmelerini engellemiyor.

WhatsApp, artık tam anlamıyla sohbetlerinizi güvenli şekilde saklamanıza katkıda bulunacak. Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre Sohbet Kilidi adlı bu yeni özellik, kullanıcıların sohbetlerini başkalarından rahatlıkla gizlemelerine imkan tanıyacak.

WhatsApp’ta Özel Sohbetleriniz İçin Şifre Koruması Artık Mümkün!

WhatsApp’a gelen Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcıların mesajlarını varsayılan gelen kutusundan kaldırmak suretiyle çalışıyor. Kilitlenen sohbetlerin kendi klasörüne yönlendirileceği ve yalnızca cihazının şifresi yazılarak ya da cep telefonunuzda kayıtlı olan parmak izi gibi biyometrik çözümler aracılığıyla erişebileceği belirtiliyor.

WhatsApp, Sohbet Kilidi özelliği ile birlikte artık kullanıcılara güvenlik noktasında tam hakimiyet sunuyor. Duyurulan bu yenilik, konuşma içeriğinin ve gönderenin adının bildirimlerde otomatik bir şekilde gizlenmesine olanak sağlıyor. Bu sayede başka kişiler akıllı telefonunuza erişim sağlasa dahi cihaz sahibinin gizliliği ön planda tutuluyor.

WhatsApp Sohbet Kilidi

WhatsApp Sohbet Kilidi Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ta artık sohbetlerinizi korumak için, bir kişi ya da grup adına dokunmanız ve kilitleme seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacak. Sohbetleri ortaya çıkarmak için ise gelen kutunuzu yavaş bir şekilde aşağı sürükleyip, şifrenizi ya da biyometrik bilgilerinizi girmeniz gerekecek.

Öneri:  Windows 12 yolda: Microsoft yeni arayüzü test ediyor

WhatsApp önümüzdeki aylarda Sohbet Kilidi özelliği için daha fazla seçenek geleceğini bildirdi. Yalnızca akıllı telefonunuz için değil, benzersiz bir koda sahip olarak, ek cihazların korunması ve konuşmalarınız için kişiselleştirilmiş bir şifre oluşturulması gibi yeni özellikler geleceği tahmin ediliyor.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir