Neler yeni

Xiaomi Müzik uygulamasından gelen boş bildirim

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
İki gündür bildirim panelinde boş şekilde müzik uygulamasının bildirimi var. Normalde bir medya açıkken o uygulamanın playeri oluyor orda. Ama bu müzik uygulamasından müzik çalmazken sürekli olarak bu geliyor bildirim çubuğuna. Kalıcı bildirim denen cinsten değil, kaydırıp siliyorum birkaç dakika sonra yine geliyor.
Nedir bunun derdi?

Screenshot_2023-12-19-23-23-48-616_com.android.chrome.jpg

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Bu bildirimler can sıkmaya başladı iyice çok fazla reklam var bu kadar olmaz bug vardır sonraki güncelleme ile çözerler.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Yoo bana gelmiyor böyle bildirim. Senin güncelleme ile ilgili bir şey olmuş olabilir mi?
Sistem güncellemesi yapmadım son zamanlarda, uygulama güncellemesi gelmiş olabilir ama. Zaten Endonezya romu kullanıyorum SMOIDXM kodlu, çok güncelleme alan bir rom değil. Uygulama güncellendiyse ondan olabilir.

Bu bildirimler can sıkmaya başladı iyice çok fazla reklam var bu kadar olmaz bug vardır sonraki güncelleme ile çözerler.
Ne kadar Xiaomi uygulaması varsa hepsinin o reklam vs. Bildirimlerini tanıtımları her şeyi kapattım. Diğer türlü başa çıkılmıyor bunlarla.

Uygulama bildirimlerini komple engelleyebilirim aslında, ama kırk yılın başı işe yarayacağı tutar diye engellemiyorum

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Ben Endonezya falan bilmem. Düz telefon :haha

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Sistem güncellemesi yapmadım son zamanlarda, uygulama güncellemesi gelmiş olabilir ama. Zaten Endonezya romu kullanıyorum SMOIDXM kodlu, çok güncelleme alan bir rom değil. Uygulama güncellendiyse ondan olabilir.

Ne kadar Xiaomi uygulaması varsa hepsinin o reklam vs. Bildirimlerini tanıtımları her şeyi kapattım. Diğer türlü başa çıkılmıyor bunlarla.

Uygulama bildirimlerini komple engelleyebilirim aslında, ama kırk yılın başı işe yarayacağı tutar diye engellemiyorum
Global kullan ?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Uygulamanın verilerini temizlemeyi denedin mi düzelir belki :unsure:

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com

Murat ALA

Moderator
Moderator
Bu Xiaomi bataklık gibi bir şey oldu. Ucuz diye alıyorsun saçma sapan işler başa bela oluyor. Son 2-3 yıldır çıkardıkları ürünler de hep aynı zaten F/P oranı yok oldu. Koreli abimiz candır.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
I ıh, almam. Hızlı dolan telefonun şarjı seyrek olurmuş.

Ben de bazen 33w mı neyse (belki daha az) onunla sarj ediyorum. Sanki daha iyi oluyor, çok ısınmıyor.
Yavaş iyidir şarjda kullanmak kötüdür. Ecuk elimizden bırakalım o da dinlensin.

Murat ALA

Moderator
Moderator
I ıh, almam. Hızlı dolan telefonun şarjı seyrek olurmuş.

Ben de bazen 33w mı neyse (belki daha az) onunla sarj ediyorum. Sanki daha iyi oluyor, çok ısınmıyor.
O alet sahte değil miydi sendeki kullanma onu. Hatta orijinal olanı amariga ağızlıydı dönüştürücüyle kullanıyordun diye hatırlıyorum sanki

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Bu Xiaomi bataklık gibi bir şey oldu. Ucuz diye alıyorsun saçma sapan işler başa bela oluyor. Son 2-3 yıldır çıkardıkları ürünler de hep aynı zaten F/P oranı yok oldu. Koreli abimiz candır.
Bilerek yazılımla bozuyorlar gibi geliyor özellikle desteği biten teller için çin tarafında yazılım geliştirme ekipleri çok büyük sıkıntı ne kadar büyükte olsa bu sorunlar oluyor.
Tam oturmuş yazılım geliştirme ekipleri yok bazı sorunlar google politikaları yada bu chip üreticisi tarafında oluyor firmalar herşeye müdahale edemiyor.
En azından şimdiye kadar gördüklerim firma temsilcilerinden aldığım cevaplar böyle herkes birbirine atıyor suçu.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Bilerek yazılımla bozuyorlar gibi geliyor özellikle desteği biten teller için çin tarafında yazılım geliştirme ekipleri çok büyük sıkıntı ne kadar büyükte olsa bu sorunlar oluyor. Tam oturmuş yazılım geliştirme ekipleri bazı sorunlar google politikaları yada bu chip üreticisi tarafında oluyor firmalar herşeye müdahale edemiyor. En azından şimdiye kadar gördüklerim firma temsilcilerinden aldığım cevaplar herkes birbirine atıyor suçu.
Yazılımı kesinlikle Samsung'un OneUI arayüzü gibi değil. Destekte aynı değil keza. Arayüze reklam mı konur zaten ayrı bir mantıksızlık. Son 2-3 yıldır da Redmi Note serisinde markanın bel kemiği olan telefonlar hiç üzerine bir şey koymuyor hoş değil. Redmi Note 9 dan sonra ivmesi durdu. Samsung A serisiyle belini kırdı Çinlilerin.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Yazılımı kesinlikle Samsung'un OneUI arayüzü gibi değil. Destekte aynı değil keza. Arayüze reklam mı konur zaten ayrı bir mantıksızlık. Son 2-3 yıldır da Redmi Note serisinde markanın bel kemiği olan telefonlar hiç üzerine bir şey koymuyor hoş değil. Redmi Note 9 dan sonra ivmesi durdu. Samsung A serisiyle belini kırdı Çinlilerin.
Çokta ucuz almıyoruz hem telden hem reklamlardan ayrı ayrı para kazanma hırsı.
Destek kesilince garip bir şekilde her yerde reklam çıkmaya başladı bu kadar da olmaz.