Neler yeni

Satın Alma Önerisi 18.000 btu LG , Samsung, Kaira seçimi

smuratx

Yeni Üye
Yeni Üye
Bütçe
35000
Marka Model Bilgisi
Samsung, LG, Kaira
Merhaba, aşağıdaki üç klima arasında seçim için hangisini tavsiye edersiniz? LG ve Samsung fiyat farkına değer mi? ortalama 5-6 bin tl fark var.

Önceki yazışmalardan edindiğim izlenim burda Samsung için söylenebilecek olumsuzluk kondansatör ve evaporatörün alüminyum olması, LG de bu aksamlar bakırmıdır?

Bu aksamların alüminyum olması verimsizlik anlamında mı etkili yoksa belirli bir süre sonra arıza verme ihtimali mi yüksek?

Kaira için ise çekincem diğerlerinde 10 yıl inverter garantisine karşılık sadece 3 yıl garanti olması, o zaman LG ve Samsung fiyat farkını tolere etmiş oluyor biraz.

LG DUALCOOL PLUS Inverter Wi-Fi Akıllı Klima 18000 Btu

DUALCOOL PLUS Inverter Wi-Fi Akıllı Klima 18000 Btu Enerji A++ Duvar Tipi BEYAZ - PC18SQ | LG TR

SAMSUNG WINDFREE PREMIUM 18000 WI-FI

WindFree™ Premium Duvar Tipi Split Klima (Wi-Fi Özellikli) | Samsung Türkiye

KAIRA DTXR50E 18.000 BTU

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
LG klima daha baskın gelir.
Samsung klimaların alüminyum kondenre ve evaparatör konusuna siz de zaten değinmişsiniz.
Alüminyum konusu ciddi anlamda ele alınması gereken bir husus zira firmalar alüminyum kapısını belli aralıklarla zorlıyor zira malumunuz Londra Metal Borsasında Bakır fiyatları uzun yıllardır baş edilir düzeyde değil.
Samsung bu konuda çok inatçı çıktı ve kendince bazı teknolojiler geliştirip alüminyum kullanımını sektöre kabul ettirmeye ve ispat etmeye çalışıyor.

Haaa şu konuda bir bilgi vereyim ki çok çok eski yıllardan hele ki bizim klima profesörümüz sevgili @mbirol ustamızın KLİMA FORUMUNDA yayınladığı detaylardan da görülen bu alüminyum bakır farkına yönelik bu derece içler acısı geri dönüşleri ben uzun yıllardır almıyorum.

Mesela 81 Vilayet ve 973 ilçeden bana yağmur gibi şikayet gelir tüketicilerden. Bunların içerisinde halen Samsung aluminyum kondenserli klimaların erime delinme patlama çatlama şikayetleri yok. Biz de bilerek yıllardır takip ediyoruz bu ürünleri ve bekliyoruz bakalım kaç senede fire verecek bu sistem diye.

Neyse. Sizin kıyaslamanızda, yukarıda da belirttiğim üzere LG doğru tercih olur. Onun da lütfen 6 ay içind emontajın yapılmasına, ankastre tesisata montaj yaptırırsanız sizin parasını ödediğiniz boruyu size vermediklerine vs vs lütfen dikkat edin.

Daha 2 gün önce bir tüketici ulaştı bana, montajda vatandaşın evinde ankastre tesisat var diye o tesisatı kullanıyorlar, vatandaş taşındığında kullanacağı düşüncesi ile borusunu istiyor ama LG Türkiye yönetiminin politikaları gereği sizin böyle bir hakkınız yok, adama boru teslim etmiyorlar.

Şimdi adam evden taşınacak, LG Müşteri hizmetlerini anlatıp durumu izah ediyor, yeni geçeceği evde ankastre tesisat yok, LG müşteri hizmetleri boru parasını vermeniz gerekir diyor yani LG ile ilgili benim geçmiş dönem tüm yorumlarıma bakın, ürünlerini överim, hizmetlerini gömerim her zaman.

LG klima alın ama bu detayları da unutmayın lütfen.

smuratx

Yeni Üye
Yeni Üye
LG klima daha baskın gelir.
Samsung klimaların alüminyum kondenre ve evaparatör konusuna siz de zaten değinmişsiniz.
Alüminyum konusu ciddi anlamda ele alınması gereken bir husus zira firmalar alüminyum kapısını belli aralıklarla zorlıyor zira malumunuz Londra Metal Borsasında Bakır fiyatları uzun yıllardır baş edilir düzeyde değil.
Samsung bu konuda çok inatçı çıktı ve kendince bazı teknolojiler geliştirip alüminyum kullanımını sektöre kabul ettirmeye ve ispat etmeye çalışıyor.

Haaa şu konuda bir bilgi vereyim ki çok çok eski yıllardan hele ki bizim klima profesörümüz sevgili @mbirol ustamızın KLİMA FORUMUNDA yayınladığı detaylardan da görülen bu alüminyum bakır farkına yönelik bu derece içler acısı geri dönüşleri ben uzun yıllardır almıyorum.

Mesela 81 Vilayet ve 973 ilçeden bana yağmur gibi şikayet gelir tüketicilerden. Bunların içerisinde halen Samsung aluminyum kondenserli klimaların erime delinme patlama çatlama şikayetleri yok. Biz de bilerek yıllardır takip ediyoruz bu ürünleri ve bekliyoruz bakalım kaç senede fire verecek bu sistem diye.

Neyse. Sizin kıyaslamanızda, yukarıda da belirttiğim üzere LG doğru tercih olur. Onun da lütfen 6 ay içind emontajın yapılmasına, ankastre tesisata montaj yaptırırsanız sizin parasını ödediğiniz boruyu size vermediklerine vs vs lütfen dikkat edin.

Daha 2 gün önce bir tüketici ulaştı bana, montajda vatandaşın evinde ankastre tesisat var diye o tesisatı kullanıyorlar, vatandaş taşındığında kullanacağı düşüncesi ile borusunu istiyor ama LG Türkiye yönetiminin politikaları gereği sizin böyle bir hakkınız yok, adama boru teslim etmiyorlar.

Şimdi adam evden taşınacak, LG Müşteri hizmetlerini anlatıp durumu izah ediyor, yeni geçeceği evde ankastre tesisat yok, LG müşteri hizmetleri boru parasını vermeniz gerekir diyor yani LG ile ilgili benim geçmiş dönem tüm yorumlarıma bakın, ürünlerini överim, hizmetlerini gömerim her zaman.

LG klima alın ama bu detayları da unutmayın lütfen.

Üstad merhaba, detaylı cevabın ve bilgiler için teşekkürler. Biraz da şikayet ve yorumları inceleyince Samsung servis kalitesi ve arızalardan dolayı şikayetci insan sayısının fazla olduğu görülüyor.

Hoş her marka için şikayetleri okuyunca aman ne başımı ağrıtayım alayım ayaklı vantilatörü bakayım keyfime diyesi geliyo insanın:)

Bu arada bu forumu ve senin yorumları biraz tarayınca klimalar hakkında ne kadar az şey bildiğimi anladım. Başka forumlarda değinilmeyen noktalara değinip yorumlarını afaki söylemler yerine teknik verilere dayandırman çok kıymetli internetteki bu bilgi kirliliği ortamında. Bu kadar çok marka ve modelin birbirinin kopyası olup aynı firmalar tarafından üretildiğine çok şaşırdım.

Bugün kuzenim LG'nin ikizi olan Arçelik versiyonunun montajını yaptırdı. 2 gün önce bayiden aldı bugün montajını yaptılar. Yarın onun yorumlarını alıp LG peşine düşerim muhtemelen.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Üstad merhaba, detaylı cevabın ve bilgiler için teşekkürler. Biraz da şikayet ve yorumları inceleyince Samsung servis kalitesi ve arızalardan dolayı şikayetci insan sayısının fazla olduğu görülüyor.

Hoş her marka için şikayetleri okuyunca aman ne başımı ağrıtayım alayım ayaklı vantilatörü bakayım keyfime diyesi geliyo insanın:)

Bu arada bu forumu ve senin yorumları biraz tarayınca klimalar hakkında ne kadar az şey bildiğimi anladım. Başka forumlarda değinilmeyen noktalara değinip yorumlarını afaki söylemler yerine teknik verilere dayandırman çok kıymetli internetteki bu bilgi kirliliği ortamında. Bu kadar çok marka ve modelin birbirinin kopyası olup aynı firmalar tarafından üretildiğine çok şaşırdım.

Bugün kuzenim LG'nin ikizi olan Arçelik versiyonunun montajını yaptırdı. 2 gün önce bayiden aldı bugün montajını yaptılar. Yarın onun yorumlarını alıp LG peşine düşerim muhtemelen.
Mutlaka diğer forumlar da topluma faydalı olmak amacındalardır ancak benim gibi İŞİ bu olan başka forum yok açıkçası.
Evet - Hayır - Belki ve LG olur, Midea olur, Arçelik olur veya tam tersi LG olmaz, Midea olmaz Arçelik olmaz gibi cevap yazmış olmak için yazılan mesajlar yerine ben genel olarak neden sonuç ilişkisine mutlaka girmeye çalışırım, dayanak mutlaka sunmaya çalışırım.

Sabit fikrim yoktur, benim yorumlarım firmaların üretim serilerine, satış bölgelerine, servis yapılanma bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir zira sahada değişken çok fazla.

Yani direkt olarak ''LG çok iyidir'' demek yerine LG neden nerede ne zaman ve nasıl çok iyi olduğunu ama hangi koşullarda sorun teşkil edebileceğini izah etmek ve hatta gerekiyorsa sıkılmadan herkese tek tek izah etmek gerektiğini düşünüyorum.

Sizin de etkili ve sıkı bir araştırma ile kendinize en uygun olan ürünü bulacağınıza adım gibi eminim.

Sonrasında tercihinizin hangi ürün olduğu ve satın almanızdaki etkileyici detayları belirtmeniz bizler için çok büyük mutluluk ve katkı olur :ok

smuratx

Yeni Üye
Yeni Üye
Kaira ve LG arasında seçim yapmak üzereydim bugün Vatanbilgisayar'da LG 18.000btu satışa girmiş 31.999 TL direk aldım fiyat bence piyasaya göre uygun. LG düşünenler değerlendirebilir.

Servis ve kurulum sürecini de burdan paylaşırım mutlaka.