Neler yeni

2024 Mayıs Klima Önerisi

Ghympex

Yeni Üye
Yeni Üye
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Forumda yeniyim. 2+1 90m2 evimize klima almayı düşünüyoruz. Gaziantepte yaşıyoruz. Yazın sıcak hiç çekilmiyor. Soğutma için kullancağım. Oturma odası 20-22m2 arası diye tahmin ediyorum. Yani teknolojik üründe genelde kaliteli üzmeyecek şeyler tercih ederim. Fakat bu klimadan hiç anlamıyorum. Bir sürü video izledim Btu falan nedir enerji tüketimi uyku özeliği falan kafam iyice allak bullak oldu. Çevremde insanlar Baymak al pişman etmez diyor. Bu konuda sizin fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar. Kaç Btu almak işimi görür. Hangi marka daha tercih edilir ? Hangi firmadan almak lazım? Bayiden mi almak lazım? Bu tarz sorular kafamı kurcalıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür eder iyi forumlar dilerim :)

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Forumda yeniyim. 2+1 90m2 evimize klima almayı düşünüyoruz. Gaziantepte yaşıyoruz. Yazın sıcak hiç çekilmiyor. Soğutma için kullancağım. Oturma odası 20-22m2 arası diye tahmin ediyorum. Yani teknolojik üründe genelde kaliteli üzmeyecek şeyler tercih ederim. Fakat bu klimadan hiç anlamıyorum. Bir sürü video izledim Btu falan nedir enerji tüketimi uyku özeliği falan kafam iyice allak bullak oldu. Çevremde insanlar Baymak al pişman etmez diyor. Bu konuda sizin fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar. Kaç Btu almak işimi görür. Hangi marka daha tercih edilir ? Hangi firmadan almak lazım? Bayiden mi almak lazım? Bu tarz sorular kafamı kurcalıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür eder iyi forumlar dilerim :)
Hoşgeldiniz aramıza.
Dİkkat ediyorum son zamanlarda sosyal mecrada klima arayışı içinde olanlar sıklıkla forumumuzu tercih ediyor zira tahmin ediyorum ki gerçek kullanıcıların çıkarsız ve doğru bilgi paylaşımları insanların hoşuna gidiyor.

Belli bir markaya takılı kalmadan veya bir markayı kendimize düşman ilan etmeden salt mantık çerçevesinde ve tüketicinin hem koşullarına hem de yaşadığı bölgeye göre satış sonrası hizmet kalitesini de düşünerek yaptığımız önerilerin ülke genelinde insanımıza fayda sunması bizler adına büyük mutluluk.

Bu alamda forumumuza katkı sunan @muhammet göl @İRFAN @REMZİ96 @ByCilo @İMÇ @PoineMaia @münzevi1940 @meeb @kullanıcı adı ve isimleri yazmakla bitmez nice dostlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizin konuya gelince, öncelikle yaşadığınız il özelinde biliyorsunuz Midea markasına ambargo uyguluyoruz zira uyarmamıza rağmen o bölgede midea klimalara verilen hizmet kalitesi düzeltilmedi bu nedenle bölgenizde daha kaliteli hizmet alabileceğiniz markalara yönelmek makul olur mesela LG gibi. Evet ben LG nin satış sonrası hizmetlerini her zaman eleştiriyorum özellikle servislerin hesap verir pozisyonda olmaması ve bazı LG Türkiye politikaları nedeniyle fakat klimaların kalite ve performansına çamur atmadık hiçbir zaman.

Yine de LG den daha öncelikli aslında İklimsa güvencesinde SIGMA klimalara da yoğunlaşabilirsiniz tabi önce iyi bir servis yapılanma sorgulaması yapmanızı tavsiye ederim.

ECA klimalarla ilgili satın alıp memnuniyetlerini dile getiren dostlarımızı unutmamak lazım.
Baymak klima kullanan dostlarımızın da yine pozitif geri dönüşleri mevcut.

Sizin orta segment bir klima tercihinizde 12.000btu ürün her şekilde çok çok çok rahat şekilde beklentilerinizi karşılar ve hatta oda kapısı açıp yakın bölgede de etki sağlayabilirsiniz ancak İYİ segment bir klima almak isterseniz o alan için 9000btu bile rahatlıkla yeterli olur.

Benim için sessizlik ve konfor önemli, sadece odayı iklimlendirsin yeter derseniz 9000btu öncelikli önerim olur tabi m2 bilgisi kesin doğru ise.

Her ne kadar 9000btu sınıfında satın alacak olsanız da zaten bu klimalara üst limit olrak 10.000btu bantlarındalar. o nedenle 22/2.2*1000=10.000BTU zaten sizin tam ihtiyacınız olan btu değeridir.

Diğer arkadaşlarımızın da görüşlerini mutlaka beklemenizi öneririm.

Ghympex

Yeni Üye
Yeni Üye
Öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum.
Şu konuda kesinlikle haklısınız. Doğru öneri ve kaliteli forum için kesinlikle adres burası.

Önerileri dikkate alıp LG , Baymak , Sigma arasında seçim yapacağım. Baymak daha sıcak geliyor ama değerlendireceğim yine de. Btu konusu kafamı karıştırmıştı. Netleşmesi iyi oldu.

Diğer arkadaşların da önerilerine açığım. Teşekkür ediyorum.

münzevi1940

Araştırmacı
Araştırmacı
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Forumda yeniyim. 2+1 90m2 evimize klima almayı düşünüyoruz. Gaziantepte yaşıyoruz. Yazın sıcak hiç çekilmiyor. Soğutma için kullancağım. Oturma odası 20-22m2 arası diye tahmin ediyorum. Yani teknolojik üründe genelde kaliteli üzmeyecek şeyler tercih ederim. Fakat bu klimadan hiç anlamıyorum. Bir sürü video izledim Btu falan nedir enerji tüketimi uyku özeliği falan kafam iyice allak bullak oldu. Çevremde insanlar Baymak al pişman etmez diyor. Bu konuda sizin fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar. Kaç Btu almak işimi görür. Hangi marka daha tercih edilir ? Hangi firmadan almak lazım? Bayiden mi almak lazım? Bu tarz sorular kafamı kurcalıyor
Yazıyordum evdeki elektrik tesisatında problem çıktı yazamadım.

Sigma listemde fiyat olarak vardı sadece hatta sayın @Adem Helvacı ile son görüşmemizde Kaira markasına karar verdiğimi söylemiştim.

Gönlümde Baymak elegant plus uv vardı.

Hiç keşif olmamıştı konutumda. Aradım Baymak bayiyi biraz saçma politikalar falan olunca keşif ücreti VS üstelik biraz piyasadan yüksek fiyatta etken oldu. Balık baştan kokar diyerek keşif hizmeti dahi almadan vazgeçtim.

İklimsa bayiyi aradım gün içinde servis dediği saatte gelip keşif yaptı bilgilendirme sorularıma cevap VS. Hiç teklif etmediğim konusu dahi açılmadan servise özel fiyatı aldı bayiden.
Benden almak zorunda değilsin klimayı başka markada seçebilirsin sorun değil diyip numarasını bıraktı herhangi aklına takılan soru dahi olsa ara çekinme dedi gitti.

Baymak fiyaskosu sonrası aynı gün içinde bunu yaşayınca gittim Sigma comfort aldım.

Aynı servis personeli toplamda 4kişi gelip vakumla başlarken gel diye ayrı çağırdı işi bitince fotoğraf video al diye ayrı çağırdı. İç ünitenin kurulu olduğu yeri kendi evi gibi temizleyip gittiler. Belki çok daha iyi kurulumlar olmuş görmüştür arkadaşlar ama benim için gerçekten çok keyifli ve güzel bir satın alma montaj süreci oldu.

Üzüldüğüm bir şey oldu Kaira alsam yine aynı ekip gelecekmiş 😂daikin servisi aynı zamanda öyle söyledi 😁

Sigma cihaz bazı özellikleri yok kabul ediyorum. WiFi evde küçük bebeğim var haliyle sürekli birisi olacak gerek var mı? Yok. Bir akıllı prizle zaten çözülecek iş bu 😁

Sağa sola hava flaplar elle çevriliyor e benim iç ünitenin sağ tarafı komple duvar olmasada olur. Samsun çok sıcak yer değil zaten çalışacağı 3-4ay sıcakta... Benim için iş görür makineydi. Deneyecek hava bile olmadı.

Şu soruya cevap vereyim ben Sigma yerine ne alsam o sağ sol flap derdini otomatik olsada yaşayacaktım. Güzel bir fiyat iyi servis artı 3yıl garanti ile şuanki süreçten memnunum.

İklimsa burada böyle performans sergiledi ee diğer iş ilçelerde aynı mı? Garanti veremem. Ki bu durumdan yukarıda bahsedilmiş...

Bu kadar şeyi neden yazdım abi, x marka iyi algısı bu işte dert servis ya kötü çıksaydı full pişmanlık olacaktı.

Bu tarz bir yöntem deneyin isterseniz bayi farklı servis farklı. Servisin eve giriş şekli bile çalışma tarzı hakkında ipuçları veriyor.

Umarım gönlünüzce bir cihaz alır güle güle kullanırsınız

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Sigma listemde fiyat olarak vardı sadece hatta sayın @Adem Helvacı ile son görüşmemizde Kaira markasına karar verdiğimi söylemiştim.

Hiç keşif olmamıştı konutumda. Aradım Baymak bayiyi biraz saçma politikalar falan olunca keşif ücreti VS üstelik biraz piyasadan yüksek fiyatta etken oldu. Balık baştan kokar diyerek keşif hizmeti dahi almadan vazgeçtim.

İklimsa bayiyi aradım gün içinde servis dediği saatte gelip keşif yaptı bilgilendirme sorularıma cevap VS. Hiç teklif etmediğim konusu dahi açılmadan servise özel fiyatı aldı bayiden.
Benden almak zorunda değilsin klimayı başka markada seçebilirsin sorun değil diyip numarasını bıraktı herhangi aklına takılan soru dahi olsa ara çekinme dedi gitti.

Baymak fiyaskosu sonrası aynı gün içinde bunu yaşayınca gittim Sigma comfort aldım.

Aynı servis personeli toplamda 4kişi gelip vakumla başlarken gel diye ayrı çağırdı işi bitince fotoğraf video al diye ayrı çağırdı. İç ünitenin kurulu olduğu yeri kendi evi gibi temizleyip gittiler. Belki çok daha iyi kurulumlar olmuş görmüştür arkadaşlar ama benim için gerçekten çok keyifli ve güzel bir satın alma montaj süreci oldu.

Üzüldüğüm bir şey oldu Kaira alsam yine aynı ekip gelecekmiş 😂daikin servisi aynı zamanda öyle söyledi 😁

Sigma cihaz bazı özellikleri yok kabul ediyorum. WiFi evde küçük bebeğim var haliyle sürekli birisi olacak gerek var mı? Yok. Bir akıllı prizle zaten çözülecek iş bu 😁

Sağa sola hava flaplar elle çevriliyor e benim iç ünitenin sağ tarafı komple duvar olmasada olur. Samsun çok sıcak yer değil zaten çalışacağı 3-4ay sıcakta... Benim için iş görür makineydi. Deneyecek hava bile olmadı.

Şu soruya cevap vereyim ben Sigma yerine ne alsam o sağ sol flap derdini otomatik olsada yaşayacaktım. Güzel bir fiyat iyi servis artı 3yıl garanti ile şuanki süreçten memnunum.

İklimsa burada böyle performans sergiledi ee diğer iş ilçelerde aynı mı? Garanti veremem. Ki bu durumdan yukarıda bahsedilmiş...

Bu kadar şeyi neden yazdım abi, x marka iyi algısı bu işte dert servis ya kötü çıksaydı full pişmanlık olacaktı.

Bu tarz bir yöntem deneyin isterseniz bayi farklı servis farklı. Servisin eve giriş şekli bile çalışma tarzı hakkında ipuçları veriyor.

Alkışlıyorum.
Bu bilinç ülkemizde yerleştikçe bundan sonra hiçbir marka tüketicileri anlamsız şekilde maniple edemeyecek :ok

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Merhaba hayırlı geceler bende Gaziantep te yaşıyorum hangi semttesiniz acaba bide eviniz kaçıncı kat ve günde kaç saat güneş görüyor bu bilgileri paylaşır mısınız çünkü antepte şimdiden güneşe sıkacak hale geldi seçimi net ve doğru yapmalısınız 22-25 m2 odada vestel arçelik klima kullanıp 18-20 de çalıştırmazsa serinleyemeyen çok tanıdığım var ben sürekli 27-28 de kullanırken bunları görünce üzülüyorum

Ghympex

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba hayırlı geceler bende Gaziantep te yaşıyorum hangi semttesiniz acaba bide eviniz kaçıncı kat ve günde kaç saat güneş görüyor bu bilgileri paylaşır mısınız çünkü antepte şimdiden güneşe sıkacak hale geldi seçimi net ve doğru yapmalısınız 22-25 m2 odada vestel arçelik klima kullanıp 18-20 de çalıştırmazsa serinleyemeyen çok tanıdığım var ben sürekli 27-28 de kullanırken bunları görünce üzülüyorum
Merhabalar Seyrantepe Mah. 1 kat Güneye bakıyor. Önü açık full güneş alıyor maalesef şimdiden durulmuyor yani evde.

Ghympex

Yeni Üye
Yeni Üye

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Servis kesinlikle büyük etken ama bu durumda işte bölgeden bölgeye ilden ile farklılık gösteriyor. Ben biraz bu konuda şans işi olduğunu da düşünüyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Servis kesinlikle büyük etken ama bu durumda işte bölgeden bölgeye ilden ile farklılık gösteriyor. Ben biraz bu konuda şans işi olduğunu da düşünüyorum.
@REMZİ96 dostumuzun bölge avantajı nedeniyle size yardımcı olma olasılığı da yüksek :ok

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Merhabalar Seyrantepe Mah. 1 kat Güneye bakıyor. Önü açık full güneş alıyor maalesef şimdiden durulmuyor yani evde.
Full güneş alan biryer ise 12 btü kaliteli yerli üretim olmayan bir klima almanızı öneririm sadece soğutmada kullanacağınız için Sigma Gree Midea Eca Baymak hepsi işinizi çözecektir. Gaziantepte Midea ile ilgili tandığım güzel servis var Karsan Soğutmadan almıyoruz duymuşsunuzdur belki. Oyüzden işi klima üretmek olan tüm 12 btü klimalar sizi mutlu eder. Gaziantep daikininde servisi yaygın midea üretimi olan Airfel ve Kairalarıda düşünebilirsiniz.