Neler yeni

Satın Alma Önerisi 65 İnç TV Tavsiyesi | Bütçem 35.000 TL (-+%10)

ince

Yeni Üye
Yeni Üye
Bütçe
35000
Marka Model Bilgisi
TCL, Philips, Samsung, LG, Grundig
Merhabalar
Yakın zamanda bir televizyon satın almak istiyorum ve 65 inçlik bir model arayışındayım. Ancak piyasada birçok seçenek bulunması karar vermemi zorlaştırıyor. Bu yüzden siz değerli forum üyelerinin tecrübelerinden faydalanarak tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Bütçem 35.000 TL (-+%10) aralığında. Hem görüntü kalitesi hem de özellikleriyle memnun kalabileceğim bir televizyon arıyorum. Özellikle yüksek çözünürlük, akıcı görüntü akışı benim için önemli. Asıl kullanım amacı film dizi izlemek ve bazen tv kanalları.

Hangi marka ve modeli önerirsiniz?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim!

Murat ALA

Moderator
Moderator
Vestel 65Q9900, Samsung 65CU7000, TCL 65C645 değerlendirilebilir.

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
İps önemli değilse 65pml9008 derim mediamrtkte gece indirimlerinde o bütçelere bulunabiliyor

ince

Yeni Üye
Yeni Üye
Vestel 65Q9900, Samsung 65CU7000, TCL 65C645 değerlendirilebilir.
Vestel şuan 25bin civarına bulunabiliyor. Samsung 30bin ve TCL ise 35bin civarı. Fiyat performans olarak değerlendirecek olursanız nasıl bir sıralama yapardınız. Ortalama bir kullanıcı için öneri sıralamanız nasıl olurdu.
Bu tv'ler arasındaki görüntü farkı sizce ne seviyede, birbirlerine yakın mı yoksa arada bariz kalite farkı var mı?

Cevaplar için teşekkür ederim şimdiden.

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
Bu modelin smart tvsinde sanırım bir çok uygulama henüz desteklenmiyormuş. Alternatif önerileriniz var mıdır?
Diğer modellere göre smart yönünden zayıf bunu ortalama 2000 liraya alacağınız bir boxla çözebilirsiniz ama hem miniled hem native 4k120hz hem ambilight hemde qled diğer modellere göre +ları bunları bir arada bulunduruyor olması...

münzevi1940

Sigma Comfort Tester
İnceleyenler Kulübü
65UR9100 satın aldım.
LG ilk üyeliğe özel %10indirim uyguluyor alışverişte 😊
Pek test etme fırsatım olmadı maalesef. Lakin şuana kadar olan izlediğim dizi film TV kanalı vb şeylerde görüntü kalitesinden memnunum. Oturma odasında hatrı sayılır şekilde gündüz ışık alıyor ortam yansıma vs çok az. Şuana kadar memnunum.

Dün uygulama içinde hafiften kasma gözlemledim. TV kendini uyku modu gibi bir moda alıyor kapatmıyor normal çalışması.

Priz vs kapatıp açtım akış ilk gün olduğu gibiydi. Biraz araştırma yapacağım bu konuda. Webos uygulama yükleme vs biraz kapalı sistem olduğu için kısıtlı 😊

orgetmen

Yeni Üye
Yeni Üye
65UR9100 satın aldım.
LG ilk üyeliğe özel %10indirim uyguluyor alışverişte 😊
Pek test etme fırsatım olmadı maalesef. Lakin şuana kadar olan izlediğim dizi film TV kanalı vb şeylerde görüntü kalitesinden memnunum. Oturma odasında hatrı sayılır şekilde gündüz ışık alıyor ortam yansıma vs çok az. Şuana kadar memnunum.

Dün uygulama içinde hafiften kasma gözlemledim. TV kendini uyku modu gibi bir moda alıyor kapatmıyor normal çalışması.

Priz vs kapatıp açtım akış ilk gün olduğu gibiydi. Biraz araştırma yapacağım bu konuda. Webos uygulama yükleme vs biraz kapalı sistem olduğu için kısıtlı 😊
memnun musunuz? forum bunu tavsiye ediyor mu acaba ben de alacagım

münzevi1940

Sigma Comfort Tester
İnceleyenler Kulübü
memnun musunuz? forum bunu tavsiye ediyor mu acaba ben de alacagım
Son tüketici olarak ben cihazdan memnunum. Satın alalı 45 güne yakın oluyor. Adam akıllı 2 gün kullandım desem yalan olur.

Geforce now ile single player oyunda oynadım. Yetmedi macbook airplay ile yansıtıp tekrar denedim gayet memnunum. (FALLout, witcher 3, asc mirage ve Red dead redemption2)

Özellikle prime video uygulama arayüzü ağır işliyor. Sebebini bilmiyorum. Ama herhangi bir takılma donma kasma izleme esnasında yok. Arayüz içerisinde ağır ve takılma yapıyor. Sebebini araştırma fırsatım olmadı. Lakin bu problemi TV araştırması yaparken birkaç farklı markada şikayet olarak okudum.

Aynı durum hissedilmesi az olarak Netflixtede var rahatsız etmiyor.

YouTube yağ gibi akıyor.

Tarayıcıdan her türlü film maç vb denedim akıyor.

Yine TV arayüz ve de ayarlar vb akıyor mübarek.

Normalde takıntılı bir insanım. Araştırır sonuca ulaşana kadar pes etmeyen bir yapım var. Özel sebeplerden ötürü hayatımda yoğun geçen uzun bir periyottayım. Atlayınca illa ki araştırırım.

Son tüketiciyim. Mutlaka fiziki olarak ürünü mağazada inceleyin. Uygun bir dil ve rica ile kimse size karışmadan kurcalayın. Değişik açı vb bunun birçok kriteri var. Model ve ürün seçiminizde tavsiye elbette isteyin ama son nokta kendi gözünle görüp beğendiğin olsun.

Servis konusu önemli bulunduğun ildeki servis ile araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Ben satın aldıktan sonra fiziki mağaza açıldı onada ayrı sevindim. Benim kullanım amacım uydu yayınılarıyla pek işim olmuyor. İçerik platformlarıda tatmin etti.

Hdr 4k ses sistemi kuvvetli benim için hele Ai ses stabilizasyonu ile alet keyif verdi.

Hocam satır satır okuyup gerekirse not alın bu yazdıklarımı. Zira kendime ait ilk TV alışım ve şu yazdıklarımın belki aklıma gelmeyenleri sıfırdan öğrenmiş bir kişinin deneyimleri bunlar.

Şimdiden hayırlı olsun

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Son tüketici olarak ben cihazdan memnunum. Satın alalı 45 güne yakın oluyor. Adam akıllı 2 gün kullandım desem yalan olur.

Geforce now ile single player oyunda oynadım. Yetmedi macbook airplay ile yansıtıp tekrar denedim gayet memnunum. (FALLout, witcher 3, asc mirage ve Red dead redemption2)

Özellikle prime video uygulama arayüzü ağır işliyor. Sebebini bilmiyorum. Ama herhangi bir takılma donma kasma izleme esnasında yok. Arayüz içerisinde ağır ve takılma yapıyor. Sebebini araştırma fırsatım olmadı. Lakin bu problemi TV araştırması yaparken birkaç farklı markada şikayet olarak okudum.

Aynı durum hissedilmesi az olarak Netflixtede var rahatsız etmiyor.

YouTube yağ gibi akıyor.

Tarayıcıdan her türlü film maç vb denedim akıyor.

Yine TV arayüz ve de ayarlar vb akıyor mübarek.

Normalde takıntılı bir insanım. Araştırır sonuca ulaşana kadar pes etmeyen bir yapım var. Özel sebeplerden ötürü hayatımda yoğun geçen uzun bir periyottayım. Atlayınca illa ki araştırırım.

Son tüketiciyim. Mutlaka fiziki olarak ürünü mağazada inceleyin. Uygun bir dil ve rica ile kimse size karışmadan kurcalayın. Değişik açı vb bunun birçok kriteri var. Model ve ürün seçiminizde tavsiye elbette isteyin ama son nokta kendi gözünle görüp beğendiğin olsun.

Servis konusu önemli bulunduğun ildeki servis ile araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Ben satın aldıktan sonra fiziki mağaza açıldı onada ayrı sevindim. Benim kullanım amacım uydu yayınılarıyla pek işim olmuyor. İçerik platformlarıda tatmin etti.

Hdr 4k ses sistemi kuvvetli benim için hele Ai ses stabilizasyonu ile alet keyif verdi.

Hocam satır satır okuyup gerekirse not alın bu yazdıklarımı. Zira kendime ait ilk TV alışım ve şu yazdıklarımın belki aklıma gelmeyenleri sıfırdan öğrenmiş bir kişinin deneyimleri bunlar.

Şimdiden hayırlı olsun
Amazon Prime bizdeki lg tvde de android tvde de diğer platformlara kıyasla daha ağır çalışıyor abi.