Neler yeni

Android Box önerisi

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Ya geldiğinden beri önce ofiste kullandık, sonra ben eve götürdüm kullandım, sonra @İlteriş Yılmaz eve götürdü kullandı, şimdi yine benim evde ve sevgili @Yelda Helvacı bütün gününü bu ürünle geçiriyor, ben belli aralıklarla güncelleme geldiğini görüp yüklemeleri takip etmiş olsam da ilgi alanım olmadığı için kayıt tutmadım açıkçası. Tek dikkatimi çeken, bizde bulunduğu aylar içerisinde ya 3 ya da 4 güncelleme aldı sanki.

Ben kullanıcı gözü ile bakıyorum ve o şekilde yaklaşıyorum, değerlendimemi de uzman değil kullanıcı gözü ile yapacağım zaten :D
Güncelleme veriyor firma sürekli Adem abi sene sonuna doğru Android 12 güncellemesi alacak devamlı geliştirme aşamasında hep yeni bir özellik ekleniyor.

Standard android yazılımı verip kullan kardeşim demiyorlar orası çok iyi.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
72 $ indirim kodu ile alındığında %10 indirim var kur çok arttı 1400 civarıydı vergi dahil sistem aras kargo teslim ediyor.

1500 civarı next start var Google TV dv vs var nays'la al %10 iade ediyor nays 1350'ye gelir.

TV arkasına sakla bildiğin Stick cihaz olur.

Peki bu Next'i mi tavsiye edersiniz Mi Box 2. nesil mi?

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Peki bu Next'i mi tavsiye edersiniz Mi Box 2. nesil mi?
Bana kalırsa ikiside değil xiaomi x4 işlemci ile geliyor ethernet girişi yok depolaması 8 gb işlemci harici bir değişiklik olmamış.

Next 2-16 S905Y4 işlemci Ethernet girişi tek usb girişi var fiyat olarak çok uygun.
ikisi arasında seçim yapsam,Next alırım bu cihazlarda depolama bir yerden sonra önemli oluyor.

Xiaomi üretim yaparken kullanıcıları düşünüp depolamayı yükseltseydi
markayım cihaz satıyor alan yine alır stratejisi gütmeseydi iyi olurdu kullanıcı tarafında kullanıcılara verdiği fazla birşey yok.

Bütçesi olmayan kullanıcı için günlük kullanımda sorun çıkartmayacak cihazlar.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Bana kalırsa ikiside değil xiaomi x4 işlemci ile geliyor ethernet girişi yok depolaması 8 gb işlemci harici bir değişiklik olmamış.

Next 2-16 S905Y4 işlemci Ethernet girişi tek usb girişi var fiyat olarak çok uygun.
ikisi arasında seçim yapsam,Next alırım bu cihazlarda depolama bir yerden sonra önemli oluyor.

Xiaomi üretim yaparken kullanıcıları düşünüp depolamayı yükseltseydi
markayım cihaz satıyor alan yine alır stratejisi gütmeseydi iyi olurdu kullanıcı tarafında kullanıcılara verdiği fazla birşey yok.

Bütçesi olmayan kullanıcı için günlük kullanımda sorun çıkartmayacak cihazlar.
Aslında gönlümden geçen Homatics box r 4k plus. Alabilirsem onu yoksa da Next alacağım şimdilik bekliyorum 3k bütçe üzerine çıkarsam kesinlikle Homatics alırım teşekkürler cevaplarınız için.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Aslında gönlümden geçen Homatics box r 4k plus. Alabilirsem onu yoksa da Next alacağım şimdilik bekliyorum 3k bütçe üzerine çıkarsam kesinlikle Homatics alırım teşekkürler cevaplarınız için.
Dolby vision ile işiniz yoksa Box R 4k alın 2/32 indirim kodu ile 2300 civarı.
Kur çok arttı zamanında 2400 civarına alan çok uygun aldı Plus olan modeli.
Aslında $ olarak hala aynı fiyat ürüne zam gelmedi bizim para eridi bitti maalesef.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Dolby vision ile işiniz yoksa Box R 4k alın 2/32 indirim kodu ile 2300 civarı.
Kur çok arttı zamanında 2400 civarına alan çok uygun aldı Plus olan modeli.
Aslında $ olarak hala aynı fiyat ürüne zam gelmedi bizim para eridi bitti maalesef.
Evet ben de fiyat geçmişine baktığımda o fiyatları görünce keşke daha önceden düşünseydim almayı demiştim ekonomimiz bizi günden güne bitirmeye devam ediyor.
Kullanacağım televizyonda dolby vision desteği yok dolby vision destekli bir box alırsam o özelliği kullanabiliyor muyum bunu merak ediyorum.
Eğer televizyonun da desteklemesi gerekiyorsa Tv nereden baksanız 5 senesini doldurdu 6. yılına girecek yani arıza yapma olasılığı artıyor yarın bir gün değiştirdiğimizde Samsung, Lg tarafından bir tv tercih edersek Android olmayacak o zaman ihtiyaç olduğunda bunu takıp kullanabilirim.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Evet ben de fiyat geçmişine baktığımda o fiyatları görünce keşke daha önceden düşünseydim almayı demiştim ekonomimiz bizi günden güne bitirmeye devam ediyor.
Kullanacağım televizyonda dolby vision desteği yok dolby vision destekli bir box alırsam o özelliği kullanabiliyor muyum bunu merak ediyorum.
Eğer televizyonun da desteklemesi gerekiyorsa Tv nereden baksanız 5 senesini doldurdu 6. yılına girecek yani arıza yapma olasılığı artıyor yarın bir gün değiştirdiğimizde Samsung, Lg tarafından bir tv tercih edersek Android olmayacak o zaman ihtiyaç olduğunda bunu takıp kullanabilirim.
TV'de DV desteği yoksa kullanamazsınız Samsung TV'ler Dolby vision desteklemez HDR desteği vardır Dolby vision HDR teknolojisinin biraz geliştirilmiş halidir arada öyle çok fark yoktur insan gözü ile ayırt edilmeyecek bir fark var işin içine girildiğinde Dolby vision'dan adam akıllı faydalanmak için çok para verip üst kalite preminum TV almak gerekli.
Olmasa da olur kısaca HDR to SDR- SDR to HDR devam eder öyle sorunsuz şekilde izlersiniz.
Bütçenize orantılı ürünler böyle seçim sizin ürünler ve aradaki farklar belli illa şu cihazı alın demiyorum.

twentysix_

Yeni Üye
Yeni Üye
Arkadaşlar Next Start 4k kullanıyorumcihaz seri,ısınma yapmıyor,bir sorun gözlemlemedim kısacası alınabilir.

Son düzenleme:

emrekarca

Yeni Üye
Yeni Üye
TV'de DV desteği yoksa kullanamazsınız Samsung TV'ler Dolby vision desteklemez HDR desteği vardır Dolby vision HDR teknolojisinin biraz geliştirilmiş halidir arada öyle çok fark yoktur insan gözü ile ayırt edilmeyecek bir fark var işin içine girildiğinde Dolby vision'dan adam akıllı faydalanmak için çok para verip üst kalite preminum TV almak gerekli.
Olmasa da olur kısaca HDR to SDR- SDR to HDR devam eder öyle sorunsuz şekilde izlersiniz.
Bütçenize orantılı ürünler böyle seçim sizin ürünler ve aradaki farklar belli illa şu cihazı alın demiyorum.
Hocam merhaba homatics alıyım dedim ama fiyatı çok pahalı sorun yaşamak istemiyorum gerekirse veririm ama 4bin de ne biliyim çok geliyor 2gb ram olan donma yapar mı? Kısacası donma yapmayan soğuma sorunu olmayan uygun bir model var mıdır?

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Hocam merhaba homatics alıyım dedim ama fiyatı çok pahalı sorun yaşamak istemiyorum gerekirse veririm ama 4bin de ne biliyim çok geliyor 2gb ram olan donma yapar mı? Kısacası donma yapmayan soğuma sorunu olmayan uygun bir model var mıdır?
2/32 olanıda iyi donma kasma yapmaz sorun olmaz ..