Neler yeni

Bordo Bulamacı Nedir? Limon Ağacıma Bulaşan Mantar için Sirke İşe Yarar mı?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Biraz daha zorlasam başlıkta edebiyat romanı yazacaktım ama olsun, konu önemli :)
@sanko86 Hocamıza soralım, Çekirdekten yetiştirdiğim limon ağacımda gördüğüm bazı anormalliklerin, wp yolu ile bir ziraatçiden öğrendiğime göre MANTAR HASTALIĞI olduğunu öğrendim ve tavsiyesi ise BORDO BULAMACI diye bir şey oldu ki ben hayatımda ilk defa duydum tabi alanımız değil malum.

Sonra biraz araştırınca bunun 5 kiloluk falan bidonlarda satıldığını öğrendim ki benim bir tane ve daha bacağım kadar limonum var ne yapayım ben bunu dedim ....... Bir dakika yahu, niye yazıyorum ki?

Ben bunun için video çektim zaten :kiskis

o halde buyrun benim derdimi anlatan video şu

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu fotoyu makro çektim söylediklerimin anlaşılabilmesi adına.
Bu kahverengilikler o bahsettiğim reçine gibi şeylerin kurumuş haline de benziyor aslında.
Sanki ağaç kendisine hastalık bulaştığını anlamış da savunma mekanizması olarak reçine kusuyor gibi. veya hasta olan insanın ter yolu ile toksikleri atması gibi mi desem bilemedim veya çok kötü sallıyrum şu an :D

mantar bulaşan limon ağacı.jpeg

Deleteusergereksiz

Yeni Üye
Yeni Üye
Adem hocam burası neresi
Birde videodaki beyaz arabanın sol ön tekerleği inmiş ;)

Limon yetişiyorsa Bergamot yetiştirin kokusu mükemmel iki farklı cinsi var çayıda güzel olur

kopya-28660379-10216391815654572-940191931984818933-n.jpg
bergamot-tohumu-citrus-bergamia.jpg

Son düzenleme:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem hocam burası neresi
Bizim inceleriz platformunun ofisi.
@İlteriş Yılmaz ile ofis ararken bizim kriterimiz mutlaka manzaralı sessiz sakin bir yer olması idi, Manzaradan kastımız da doğa dağ çiçek böcek vs.
Burayı öyle bulmuştuk fakat artık küçük geliyor. Ürünleri açabilecek alan bulamıyoruz. Ofiste şu an 5 tv var, 6 ıncısı yolda ancak biz yan yana sadece 3 ünü koyabiliyoruz vs
Şimdi olmasa da yakın zamanda daha büyük ve stüdyolaştırabilecek bir yere geçeceğiz gibi görünüyor zira çekim alanını da büyütmemiz lazım.

O araba benim teneke palio :)

Palio Ciks.jpg

Deleteusergereksiz

Yeni Üye
Yeni Üye
Bizim inceleriz platformunun ofisi.
@İlteriş Yılmaz ile ofis ararken bizim kriterimiz mutlaka manzaralı sessiz sakin bir yer olması idi, Manzaradan kastımız da doğa dağ çiçek böcek vs.
Burayı öyle bulmuştuk fakat artık küçük geliyor. Ürünleri açabilecek alan bulamıyoruz. Ofiste şu an 5 tv var, 6 ıncısı yolda ancak biz yan yana sadece 3 ünü koyabiliyoruz vs
Şimdi olmasa da yakın zamanda daha büyük ve stüdyolaştırabilecek bir yere geçeceğiz gibi görünüyor zira çekim alanını da büyütmemiz lazım.

O araba benim teneke palio :)

Ekli dosyayı görüntüle 1388
ayağınızı yerden kesiyorsa sorun yok ofisininiz çok güzel yerde ben beğendim her gün çay keyfi yapılır

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem hocam burası neresi

Limon yetişiyorsa Bergamot yetiştirin kokusu mükemmel iki farklı cinsi var çayıda güzel olur

kopya-28660379-10216391815654572-940191931984818933-n.jpg
bergamot-tohumu-citrus-bergamia.jpg
Bergamot bumuymuş? :alala

Bizim bütün aldığımız çaylar bergamot aromalıdır, çok severiz de ilk defa gördüm, merak edip araştırmamışım bile ''bergamot nedir'' diye.

Evet özellikle akşam saatlerinde bizim ofisin balkonunda ilterişin elinden bir kahve sonrası konuları kritik etmek, dağ manzaramız karşımızda çok güzeloluyor DU.

Sonra karşımıza tam da dağ ile aramıza inşaat girdi halbuki öncesinde sormuştuk o arazinin Belediyede yeşil alan olarak kayıtlı olduğu söylenmişti.

Buyrun size yeşil alan.

İnceleriz ofis önüne inşaat.jpeg

Beril

Baretli Moderatör
Moderator

Bizim bütün aldığımız çaylar bergamot aromalıdır, çok severiz de ilk defa gördüm, merak edip araştırmamışım bile ''bergamot nedir'' diye.

Evet özellikle akşam saatlerinde bizim ofisin balkonunda ilterişin elinden bir kahve sonrası konuları kritik etmek, dağ manzaramız karşımızda çok güzeloluyor DU.

Sonra karşımıza tam da dağ ile aramıza inşaat girdi halbuki öncesinde sormuştuk o arazinin Belediyede yeşil alan olarak kayıtlı olduğu söylenmişti.

Buyrun size yeşil alan.

Ekli dosyayı görüntüle 1389
Adem abi bence yeşillik gayet yeterli. Hatta arkasında dağ falan görebiliyorsun. Ben camdan baktım da gördüklerim yol, yol, bina, çatı, çatı, diğer çatı, öbür sokak, komşunun perdesi, eser miktarda gökyüzü... İstanbul'dan selamlar :haha

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem abi bence yeşillik gayet yeterli. Hatta arkasında dağ falan görebiliyorsun. Ben camdan baktım da gördüklerim yol, yol, bina, çatı, çatı, diğer çatı, öbür sokak, komşunun perdesi, eser miktarda gökyüzü... İstanbul'dan selamlar :haha
Abim biz ki İmzir'de bile yaşayamadık o kadar kalabalık dedik, Fethiye ye taşındık sonra dedik ki ''La burası da kalabalık''
Fethiye den 30km uzağa taşındık 6 senedir burada yaşıyoruz ancak her yer inanılmaz beton mantarı gibi inşaat doldu, şimdi baktık olacak gibi değil.
Belli miktarda gücümüz yettiğince bir arsaya prefabrik yapıp oraya geçelim ama önükesinlikle kapanamayacak yani Coğrafyanın o bölgenin kapanmasına izin veremeyeceği bir yer olsun istiyorum :D

Yani diyeceğim o ki, Allah size sabır versin kardeşim zor o işler.

Ömrümün büyük kısmı o komşu perdeleri ve çatılar, betonlar içinde geçti, YETER ARTIK dedikkaçtık biz.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Hiç akıllanmıyoruz adam kolonsuz, demirsiz ve betonsuz kaçak kat çıkıyor buna belediye izin veriyor

Ekli dosyayı görüntüle 1393
O halde geçen hafta çektiğim şu videoyu da incelerizdeki dostlar için ekleyivereyim dedim youtube kanalıma.
Bu videoları halka açık yayınlamıyorum. Sadece incelerizde paylaşmak istediğim fikriler için burada yayınlıyorum, şimdi uğraşamayacağım milletin anlamsız yorumları ile malum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Videoda gösterdiğim iki inşaatın şirketleri farklı.
Sağdaki yaklaşık 2 ay kadar daha erken başlamıştı, soldaki ise aradaki açığı ciddi oranda kapattı çok hızlı ilerlediler.
Sağdakiler önce ana iskeleti oluşturdular, sonra tuğla ördüler, soldakiler ise öyle lego dizer gibi dizdiler be taslak falan mı oluşturuyorlar acaba diye düşündüm ancak anlamadığım için bir şey diyemedim.

eketen

Yeni Üye
Kadim Üye

Buyrun size yeşil alan.

Ekli dosyayı görüntüle 1389

Önce vatandaşın arazisinden yeşil alan, okul yeri, hayratlık, yol diye ayırırlar. Vatandaşın eline üç kuruşu kamulaştırma adına ya verirler ya vermezler sonra orayı imara açıp gelsin katlar gitsin yatlar olur.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi bana mantar gibi gelmedi sanki yaprak bitinin etkisinde gibi.Küçük pakette böcek ilacı alıp uygula bence çözüm olacak.1 çay kaşığı yeter 1 -2 litreye.
Küçük pakette böcekilacı. Sabah gelirken uğrarım tarıma :ok

Bir ara muz kabuklarını kurutmadan atmıştım bu saksıya, sonra bir baktım minik minik sinekler yapmış, benim yüzümen olmuş olabilir mi acaba? :alala

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Önce vatandaşın arazisinden yeşil alan, okul yeri, hayratlık, yol diye ayırırlar. Vatandaşın eline üç kuruşu kamulaştırma adına ya verirler ya vermezler sonra orayı imara açıp gelsin katlar gitsin yatlar olur.
Yaaaaa işte bu işin evveli neydi, sonrası ne oldu, bundan sonra ne olur kısmına kimsenin bakmadığı ve çarkların sadece ceplere döndüğü bir dönemdeyiz de, o dönemin de sonu geliyor çok şükür.

sanko86

Yorgun
Kadim Üye
Olabilir hatta bu durum ilerleyen zamanlarda karıncaları çekip ağacın kurumasına kadar ilerler.

tuncer

Araştırmacı
Araştırmacı
O halde geçen hafta çektiğim şu videoyu da incelerizdeki dostlar için ekleyivereyim dedim youtube kanalıma.
Bu videoları halka açık yayınlamıyorum. Sadece incelerizde paylaşmak istediğim fikriler için burada yayınlıyorum, şimdi uğraşamayacağım milletin anlamsız yorumları ile malum.

Bu şekilde baktığımızda abi orasının çatı olarak kapatılacağı üstüne fazla bir yük binmeyeceğini ve maliyeti biraz düşürmek için öyle yaptığını yorumlayabilirim bizim buradada yapılan inşaatlarda bazılarında 3 kat kolonlu yapıyorlar son katı dublesk olarak yapmak için üstünü öyle yapıyorlar orda 2 kat yapıp üstüne fazla ağırlık bindirmeden hem çatı hem 1 2 oda çıkarmak istemiş olabilirler diye tahmin ediyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu şekilde baktığımızda abi orasının çatı olarak kapatılacağı üstüne fazla bir yük binmeyeceğini ve maliyeti biraz düşürmek için öyle yaptığını yorumlayabilirim bizim buradada yapılan inşaatlarda bazılarında 3 kat kolonlu yapıyorlar son katı dublesk olarak yapmak için üstünü öyle yapıyorlar orda 2 kat yapıp üstüne fazla ağırlık bindirmeden hem çatı hem 1 2 oda çıkarmak istemiş olabilirler diye tahmin ediyorum.
Şunu da ekleyeyim ki adamların günahını almış olmayalım.
İnşaatın kolonlarını yapmaya başladılar.
Niye tersten ilerlemişler hiç anlayamadım. Bir ara yakalayıp sorsam mı acaba? :D

tuncer

Araştırmacı
Araştırmacı
Şunu da ekleyeyim ki adamların günahını almış olmayalım.
İnşaatın kolonlarını yapmaya başladılar.
Niye tersten ilerlemişler hiç anlayamadım. Bir ara yakalayıp sorsam mı acaba? :D

Orada 3 kat yapılıyorsa evler şu sebeple olmuştur o iş duvarcılar başka kolon yapanlar başka olduğu için büyük ihtimal duvarcılar 2 kat biçince başladılar duvar örmeye 3. kat kolonlar yapılmadığından işleri duracak diye onlarıda ördüler başka bir şey aklıma gelmiyor. Ama bu şekilde en üst kata kolon koymadan direk çatı olarak dubleks yapma durumlarıda oluyor bizim burda 3.5 kat gibi bişey oluyor. Her işin başka bir ustası oluyor genelde ondan işler karışıyor bazen ama bu yapılan biraz entresan olmuş :)