Neler yeni

ChatGPT, Bard Gibi Yapay Zeka Araçları Her Zaman Doğru Sonuç Verir mi?

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
ChatGPT, Bard Gibi Yapay Zeka Araçları Her Zaman Doğru Sonuç Verir mi? ChatGPT, Bard, Bing AI gibi birçok yapay zeka chat botu var ancak verdikleri bilgiler her zaman doğru mu?

Özellikle ChatGPT ile birlikte başlayan Yapay Zeka Çağı önü alınamaz bir dönemi başlattı. Peki hayatımızın her alanına giren, bolca kullandığımız ve fikir danıştığımız bu araçların verdiği bilgiler ne kadar doğru? Bunu anlatmaya çalıştığımız yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar. ☺️

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
ChatGPT, Bard Gibi Yapay Zeka Araçları Her Zaman Doğru Sonuç Verir mi? ChatGPT, Bard, Bing AI gibi birçok yapay zeka chat botu var ancak verdikleri bilgiler her zaman doğru mu?

Özellikle ChatGPT ile birlikte başlayan Yapay Zeka Çağı önü alınamaz bir dönemi başlattı. Peki hayatımızın her alanına giren, bolca kullandığımız ve fikir danıştığımız bu araçların verdiği bilgiler ne kadar doğru? Bunu anlatmaya çalıştığımız yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar. ☺️

Vay arkadaş geldi gönlümüzün efendisi de yardırmaya başladı :love:

alpiturk

Meraklı
Yeni Üye
her zaman doğru cevaplar vermiyor google gemini. chatgpt daha iyi gibi gözüküyor şu an. Hatta bard' a chatgpt nin cevabının daha iyi olduğunu ve ek bilgiler verdiğini söylediğimde bana cevap olarak haklı olduğumu, gözden kaçırdığını ve kendini geliştirmeye devam ettiğini söyledi :)

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
her zaman doğru cevaplar vermiyor google gemini. chatgpt daha iyi gibi gözüküyor şu an. Hatta bard' a chatgpt nin cevabının daha iyi olduğunu ve ek bilgiler verdiğini söylediğimde bana cevap olarak haklı olduğumu, gözden kaçırdığını ve kendini geliştirmeye devam ettiğini söyledi :)
Bard, denediklerim içerisinde en vasatı gibi bana göre.

Ayrıca oldukça iddialı yazıyor her verdiği bilgi doğruymuş gibi ve aslında inanılmaz sağmalar var verdiği bilgilerde.
Soru soruyorum, cevap veriyor, cevabın yanlış olduğunu bildiğim için kendisine doğrusunu yazıyorum, bana da aynen size dediği gibi Haklısınız diyor.

'Gerizaklımısın birader?'' diyeyoruz :D

İlteriş Yılmaz

Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Vay arkadaş geldi gönlümüzün efendisi de yardırmaya başladı :love:
Düzen kurulduğuna göre işimize bakalım.:cak:love::love:

ChatGPT Bard'a göre kesinlikle daha iyi. Çok daha doyurucu, çok daha işlevli cevaplar veriyor. Ama Gemini 13'ünde kullanıma sunulacak. Şu anda çok iddialı görünüyor ama bakalım söyledikleri kadar iddialı mı?

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Bu yapay zeka uygulamaları bana giriş seviye bilgi vermeye odaklı çalışıyor bence. Sonuçta sorduğumuz soruyu internet ortamında süzgeçten geçirip bize sunuyor. Özel bir konuda detaylı bilgi istediğimde benden daha fazla bilgiyi bana vermedi örneğin. Hatta yabancı kaynaklardan benim öğrendiğimden çok daha azı ile tatmin edebildi. Çok şey mi bekliyoruz henüz bilmiyorum ama daha çok uzun yolu var benim görüşümle.

İlteriş Yılmaz

Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu yapay zeka uygulamaları bana giriş seviye bilgi vermeye odaklı çalışıyor bence. Sonuçta sorduğumuz soruyu internet ortamında süzgeçten geçirip bize sunuyor. Özel bir konuda detaylı bilgi istediğimde benden daha fazla bilgiyi bana vermedi örneğin. Hatta yabancı kaynaklardan benim öğrendiğimden çok daha azı ile tatmin edebildi. Çok şey mi bekliyoruz henüz bilmiyorum ama daha çok uzun yolu var benim görüşümle.
Zaten derin bilgi konusunda çok verimli değil. Teknik bilgi konusunda da oldukça zayıf kalıyor. Ama zaman kaybını önlüyor, doğru sorular sorulduğunda süreci biraz daha hızlandırabiliyor. Diğer yandan firmalar bundan bir kar elde etmeli, bu yüzden ücretli versiyonu biraz daha fazlasını sunuyor.