Neler yeni

Diş Ağrısı İçin Önerileriniz

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
İki üç gündür hafiften başlayan ve gittikçe şiddetlenen bir diş ağrısına sahibim. Tespitlerime göre ağrının kaynağı 10 yıl kadar önce dolgu yapılan dişimin altından geliyor. Kısa bir süre idare edecek, zararlı olmayan yöntem tavsiyeleriniz nelerdir ?

Dolgu altında çürük oluşumu ve sonrasıyla ilgili yaşadıklarınız var mı?

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
İki üç gündür hafiften başlayan ve gittikçe şiddetlenen bir diş ağrısına sahibim. Tespitlerime göre ağrının kaynağı 10 yıl kadar önce dolgu yapılan dişimin altından geliyor. Kısa bir süre idare edecek, zararlı olmayan yöntem tavsiyeleriniz nelerdir ?

Çok geçmiş olsun. Dolgu kenardan açılıp altına yenen yemekler girdiğinde, çürüğü ilerletebiliyor ya da hassasiyet olan bölgede sadece ağrı yapabiliyor. Dişçi yolu görünmüş gibi sanki.

Ağrısı için de kısa vadede şey geldi aklıma. Rakı?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Çok geçmiş olsun. Dolgu kenardan açılıp altına yenen yemekler girdiğinde, çürüğü ilerletebiliyor ya da hassasiyet olan bölgede sadece ağrı yapabiliyor. Dişçi yolu görünmüş gibi sanki.

Tam rakı yazacaktım :D

Murat ALA

Moderator
Moderator

Şeytan kulağına kurşun ne çürük var ne dolgu var ne de kanal. Taş gibi dişlerim.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Çok geçmiş olsun. Dolgu kenardan açılıp altına yenen yemekler girdiğinde, çürüğü ilerletebiliy:hihior ya da hassasiyet olan bölgede sadece ağrı yapabiliyor. Dişçi yolu görünmüş gibi sanki.

Çok teşekkür ederim. Hassasiyet olmasından şüpheleniyorum. Dişçi yolu gözüktü evet.

Çözüm önerisi güzel :ROFLMAO: ama aşkam işe gideceğim.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Çok teşekkür ederim. Hassasiyet olmasından şüpheleniyorum. Dişçi yolu gözüktü evet.

Çözüm önerisi güzel :ROFLMAO: ama aşkam işe gideceğim.
Ya şimdi o öyle değil.. Sağlık için bu. Dubleyi indirmeden biraz rakı basıyoruz oraya :haha Tamam kadehe kondu mu akıl gidiyor kabul ediyorum da yine de iradeli olmak lazım :LOL:

Yelda Helvacı

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Azı dişinde aynı sorunu yaşadım. Rakılar da bir yere kadar ama çözümü için dişçiye gitmek şart. Antibiyotik tedavisi uygulayacak belli ki çekim de olacak sana. Valla beril in dediğinden baska benim de aklıma gelen yok. Çok geçmiş olsun, diş ağrısı beladır.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Ya şimdi o öyle değil.. Sağlık için bu. Dubleyi indirmeden biraz rakı basıyoruz oraya :haha Tamam kadehe kondu mu akıl gidiyor kabul ediyorum da yine de iradeli olmak lazım :LOL:
Pardon filminden bir sahne geldi aklıma. :ROFLMAO::ROFLMAO: Sonra gece boyu nöbette sabahlar olmasın moduna falan girerim.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Pardon filminden bir sahne geldi aklıma. :ROFLMAO::ROFLMAO: Sonra gece boyu nöbette sabahlar olmasın moduna falan girerim.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Aslında sonucu bile bana çok sempatik geldi ama şimdi tabii insanların aklına girmek istemem gündüz vakti :LOL:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Uzun yıllar boyunca, ,iğne korkum nedeniyle çok derdini çektiğim konudur DİŞ.

Kâbuslarım, Korkulu rüyalarım, ecel teri dökmelerimdir DİŞ.

Bilinen en etkili yöntemler olsa da senin konuda tahmin edileceği üzere arka tarafta olası sızmalar nedeniyle devame den çürüme apseye neden olmuştur sanırım.

Apsede en sıkıntılı konu şu. Sinir ağının etrafını sardığı için dışarıdan aldığınız ilaç vs gibi müdahalelerin etkisi sinir hücresine ulaşamıyor. Apse ortadan kaldırılmadan da derdi bitmiyor.

Karanfil etkili bir yöntem olsa da sende çürük diş üzeirnde kaplama olması (Dolgu) etkisini hissetmemene neden olacaktır.
Bu gibi durumlarda benim kurtarıcım hep Rakı olmuştur.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Azı dişinde aynı sorunu yaşadım. Rakılar da bir yere kadar ama çözümü için dişçiye gitmek şart. Antibiyotik tedavisi uygulayacak belli ki çekim de olacak sana. Valla beril in dediğinden baska benim de aklıma gelen yok. Çok geçmiş olsun, diş ağrısı beladır.
Bu konuda ayrı bir hayranlığım var sevgili eşime. Beni ıslak odunla dövüyorlar dişçiye götürebilmek için, Yeldoşa bakıyorum dişçi ile akrabalar. Genel bakım, ara bakım, ön baklım, yan bakım, ileri bakım. Kadının ne iğne korkusu var ne diş.

Beril

Baretli Moderatör
Moderator
Bu konuda ayrı bir hayranlığım var sevgili eşime. Beni ıslak odunla dövüyorlar dişçiye götürebilmek için, Yeldoşa bakıyorum dişçi ile akrabalar. Genel bakım, ara bakım, ön baklım, yan bakım, ileri bakım. Kadının ne iğne korkusu var ne diş.
Bu çok garip bir şey abi. Dişçiden kaçmam, şantiyede hiçbir sakatlıktan kesik yarık bilimum zarar görmelerden kaçmam. Ama cilt bakımından korkarım :LOL: Beni o sedyeye yatırıp yüzüme bir şeyler yapmaya kalktıklarında ecel terleri döküyorum :haha

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Rakı diyenlere katılmakla beraber ağrıyı ne kadar bekletsenizde korkulu rüyamız (en azından benim) diş hekimine gitmek farz. Hekimde antibiyotikle kurutmadan dokunmaz zaten. Geçmiş olsun.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu çok garip bir şey abi. Dişçiden kaçmam, şantiyede hiçbir sakatlıktan kesik yarık bilimum zarar görmelerden kaçmam. Ama cilt bakımından korkarım :LOL: Beni o sedyeye yatırıp yüzüme bir şeyler yapmaya kalktıklarında ecel terleri döküyorum :haha
Yeldoooooş
Koş Yeldooooşşşşş
Bu Gız Cilt bakımı dediiii @Yelda Helvacı :kop

sevim-kos%CC%A7-kos%CC%A7.jpeg