Neler yeni

ECA Ecotech 18000BTU Kullanıcı Deneyimleri Ana Konu

İMÇ

ECA Tester
Yeni Üye
Adem abim merhaba, bende foruma yeni üye oldum yaklaşık 18 senedir seni dh den beri takip ediyorum, öncelikle bizlere şimdiye kadar vermiş olduğun sayısız bilgi için şahsım adına sana teşekkür ediyorum...Bende 28 m2 salonum için Eca ecotech 18.000 lik klima seçtim ve birazfan servis gelecek vattmetre de aldım senin sayende. kullanıcı deneyimlerini ve servis montaj hizmetinin geri dönüşümünü buradan herkese bildiririm saygılarımla

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem abim merhaba, bende foruma yeni üye oldum yaklaşık 18 senedir seni dh den beri takip ediyorum, öncelikle bizlere şimdiye kadar vermiş olduğun sayısız bilgi için şahsım adına sana teşekkür ediyorum...Bende 28 m2 salonum için Eca ecotech 18.000 lik klima seçtim ve birazfan servis gelecek vattmetre de aldım senin sayende. kullanıcı deneyimlerini ve servis montaj hizmetinin geri dönüşümünü buradan herkese bildiririm saygılarımla
Kardeşim Hoşgeldin Foruma.
Sen mesaj olarak başka konuya yazmışsın fakat ECA klimalar ile ilgili pozitif bildirimlerin gelmeye başlaması benim de dikkatimi çekti ve senin Eca ecotech 18.000 mesajını bir ana konuya çevirmek faydalı olur diye düşündüm zira tüketiciler ne kadar çok markanın ne kadar çok verisini görür ve bilirse o derece yüksek fayda sonucu ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Bizim için önemli olan, forumlarda doğru bilgi paylaşılmasıdır. Kişisel hırslarla toplumu yanıltmanın anlamı yok ve bunu sağlamanın en doğru yolu da gerçek kullanıcıların aklı başında gerçek geri bildirimlerinin toplumundiğer fertleri tarafından görülmesini sağlamaktır.

ECA markası ürün ve satış sonrası hizmet kalitesi anlamında tüketicilerden bu mutlu geri bildirimleri sağlamaya devam ettiği sürece gerek Adem helvacı olarak ben, gerekse İnceleriz forumu üyeleri de destek sunmaya devam edecektir :ok

Senin montaj süreci ve ürün ile ilgili geri bildirimlerini merakla bekliyor olacağız :ok

İMÇ

ECA Tester
Yeni Üye
İyi dileklerin teşekkürler Adem abim .montaj biraz önce bitti. Henüz elektrik bağlantısını yaptırmadım,servis genel anlamda temiz çalıştı,vakumlama 3 dk. Yapıldı, biraz daha dursun dememe rağmen manometre sıfırlandı dedi,işine karışılmasını sevmeyen bir arkadaşa denk geldik ...20240420_145730.jpg20240420_145724.jpg20240420_145704.jpg20240420_135549.jpg20240420_135534.jpg

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
İyi dileklerin teşekkürler Adem abim .montaj biraz önce bitti. Henüz elektrik bağlantısını yaptırmadım,servis genel anlamda temiz çalıştı,vakumlama 3 dk. Yapıldı, biraz daha dursun dememe rağmen manometre sıfırlandı dedi,işine karışılmasını sevmeyen bir arkadaşa denk geldik ...Ekli dosyayı görüntüle 15124Ekli dosyayı görüntüle 15125Ekli dosyayı görüntüle 15126Ekli dosyayı görüntüle 15127Ekli dosyayı görüntüle 15128
Hocam klimanız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın 🙂

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
ECA 18000BTU Ecotech klimada 960 gram R32 soğutucu akışkan olduğunu da görmüş olduk. :ok
Abi ben bu ECA klima yı ilk kez 2023 te bir taziye evinde görmüştüm soğuğun tam pik yaptığı günlerde dışarıda kar ve buz vardı hava rahat -10 -15 vardı hiç durmadan 3 gün boyunca ısıtmada çalıştığına şahit oldum içerisini ateş gibi yapıyordu.

Aynı gün ve saatlerde beko çift pervaneli 4 adet klima yı da camide çalıştırdım 20 dk çalışıp uzun bir süre tepki vermemesi ne şahit oldum tamam hava çok soğuktu klimayıda anlıyorum ama en azından bir çalışmaya çalışır klima dediğin sert koşullarda kocaman çift pervaneli klimanın bayıldığını görünce kendi klimama sebep olana dua etmiştim yani sana
e.c.a klimayı da takdir etmiştim böyle bir anı yaşamış oldum bende🙂

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Abi ben bu ECA klima yı ilk kez 2023 te bir taziye evinde görmüştüm soğuğun tam pik yaptığı günlerde dışarıda kar ve buz vardı hava rahat -10 -15 vardı hiç durmadan 3 gün boyunca ısıtmada çalıştığına şahit oldum içerisini ateş gibi yapıyordu.

Aynı gün ve saatlerde beko çift pervaneli 4 adet klima yı da camide çalıştırdım 20 dk çalışıp uzun bir süre tepki vermemesi ne şahit oldum tamam hava çok soğuktu klimayıda anlıyorum ama en azından bir çalışmaya çalışır klima dediğin sert koşullarda kocaman çift pervaneli klimanın bayıldığını görünce kendi klimama sebep olana dua etmiştim yani sana
e.c.a klimayı da takdir etmiştim böyle bir anı yaşamış oldum bende🙂
Bunu aklıma yazdım abi. Bir fırsatını mutlaka buluruz nasılsa incelemek için :ok

ghost42

Yeni Üye
Yeni Üye
ECA klimalarla ilgili çok fazla inceleme yok. Bu başlığı görünce memnun oldum. Şikayetvar sitesinde genellikle dış ünite ses sorunu sıkıntısı yazılmış. Bu sesin montaj hatasından kaynaklı olduğu başka servisin sorunu çözdüğü şikayette var. Dış ünitesi ses problemi yapmayacak 18.000 BTU klima arayışındayım. Forumlarda genelde kullanıcı memnuniyeti olan bir klima gibi. Araştırmalarım şimdilik devam ediyor. ECA klimaları da inceleme imkanınız olur inşallah. Kağıt üzerindeki verilerle kullanım verileri farklı olabiliyor çünkü. Bütçe imkanına göre 30.000 35. 000 TL aralığında LG, ECA, Kaira vb alternatifleri inceliyorum. Gönlüm Midea All Easy Pro' da ama bütçe nedeniyle alternatif klimalara yöneliyoruz maalesef.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
ECA klimalarla ilgili çok fazla inceleme yok. Bu başlığı görünce memnun oldum. Şikayetvar sitesinde genellikle dış ünite ses sorunu sıkıntısı yazılmış. Bu sesin montaj hatasından kaynaklı olduğu başka servisin sorunu çözdüğü şikayette var. Dış ünitesi ses problemi yapmayacak 18.000 BTU klima arayışındayım. Forumlarda genelde kullanıcı memnuniyeti olan bir klima gibi. Araştırmalarım şimdilik devam ediyor. ECA klimaları da inceleme imkanınız olur inşallah. Kağıt üzerindeki verilerle kullanım verileri farklı olabiliyor çünkü. Bütçe imkanına göre 30.000 35. 000 TL aralığında LG, ECA, Kaira vb alternatifleri inceliyorum. Gönlüm Midea All Easy Pro' da ama bütçe nedeniyle alternatif klimalara yöneliyoruz maalesef.
Midea klimalar alternatifsiz değil bu konuda toplumda yanlış bir algı oluşmasını istemediğim için buna da ayrıca efor sarfediyorum.
Midea klimaları seviyorum ama fiyat politikalarında haklılar haksızlar tartışılır olsa da tüketici tarafında ciddi bir sapma var bunu da görmezden gelemeyiz. Devletin antidamping uygulamasının getirdiği %28 ek yük dahil olmak üzere birçok etken olsa da biz haticeye değil neticeye bakmak istiyoruz. O nedenle ECA gibi Gree gibi ürünleri de gündemde tutmak için gayret ediyoruz.

ECA henüz bir bayi yapılanmasına sahip değil, merkezden satıp bölgesel olarak anlaştıkları küçük işletmelere servislik verip işi götürüyorlar ama benim blgemdeki yetkili servisin mesela 2 klima montajında da vakum yapmaması nedeniyle yasal şikayete döndü konu.

Dosyası bana geldi, firmanın savunmasını da okudum ve ne yazık ki klima konusunda olaya hakim olmadıklarını görmek beni üzdü.
Firma savunmasında vakum yapılıp yapılmadığına hiç değinmeyip ''Bölge müdürümüze sorduk üründe bir arıza veya performans sorunu yok, ama biz yine de ek 3 yıl garanti verelim memnuniyet adına'' cevabı verdi.

Gerekçeli kararı kendi ellerimle yazdım ve iki klimayı da değiştirttim komple takım olarak.
Beni üzen nokta şu oldu. Madem ki klima konusuna hakim değilsiniz, bari tüketicinin şikayet dilekçesinde yazanları okuyup bir araştırsaydınız. Araştırsalar sizi beni bulacaklar, konunun ciddiyetini anlayacaklardı mesela.

Bunu şu sebeple yazdım, işte sırf bu nedenle ürünler ile satış sonrasını ayrı kulvarlarda değerlendiriyoruz.
Bu konuda çok hassas davranan markalar var mesela, buna LG yi örnek verebiliriz ama gelin görün ki LG de yine ülke genelinde vakumsuz klima şikayetleri geliyor. Benim bölgemde sevgili Muzaffer kardeşim var LG servisi. Ekibinden birisi vakumsuz klima yapacak olsun, sizi tein ederim vakum motorunu o ekibe bağlar onları vakumlar o derece hassas çocuk ama 81 vilayet 973 ilçede aynı özen ve düzen yok.

Midea için de durum farklı değil. Bırakın vakumu, Gaizantep servisinin tüketicinin bakır boru hakkına çöküp alüminyum boru ile montaj yaptığını bizzat kendim tespit ettim.

Bu nedenle montajlardan sonra tüketicilerden hep ürünlerin değişik açılardan fotolarını istiyorum ben.

İşin özeti şu. Bu frumda bu konuda hakikaten ciddi bir mücadele veriyoruz sizlerle birlikte. Zaten hakkımız olan düzeyde yani yüksek kalitede hizmet alabilmek için ek bir çaba sarfetmek bizi üzüyor olsa da sap ile samanı ayırmaya yönelik eylemlerimiz devam ediyor.

İMÇ

ECA Tester
Yeni Üye
Biraz önce klimamının elektrik bağlantısını buattan balkon aydınlatmasına yeni 3x2.5 ttr kablo çekerek hallettik. Sigorta bağlatmadım fiş ile kullanacağım. İstanbulda hava şuan 15 c civarı deneme amaçlı 25 dk ısıtma modunda çalıştırıp vattmetre ile ölçüm yaptım 700 watt ile 750 watt arası bir değerde çalıştı klima ağız sıcaklığı için propop mu diyorsunuz ondan olmadığı için ölçüm alamadım benim normal bir derece ile ölçüm yapayım dedim 45 c den sonrasına kolum ağrıdığı için bıraktım. Asıl testler yazın soğutma da görmek istiyorum şimdilik bu kadar. Haa bu arada dış ünite baya sessiz şimdilik...saygılar herkese

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Biraz önce klimamının elektrik bağlantısını buattan balkon aydınlatmasına yeni 3x2.5 ttr kablo çekerek hallettik. Sigorta bağlatmadım fiş ile kullanacağım. İstanbulda hava şuan 15 c civarı deneme amaçlı 25 dk ısıtma modunda çalıştırıp vattmetre ile ölçüm yaptım 700 watt ile 750 watt arası bir değerde çalıştı klima ağız sıcaklığı için propop mu diyorsunuz ondan olmadığı için ölçüm alamadım benim normal bir derece ile ölçüm yapayım dedim 45 c den sonrasına kolum ağrıdığı için bıraktım. Asıl testler yazın soğutma da görmek istiyorum şimdilik bu kadar. Haa bu arada dış ünite baya sessiz şimdilik...saygılar herkese
Elleriniz dert görmesin bu geri bildirimleriniz ilk izlenim olarak çok önemli :ok