Neler yeni

Filtre kahve makinasi öneriniz var mi

bizzare

Araştırmacı
Araştırmacı
Filtre kağıdı ile güzel demlenen kahve makinası öneriniz var mi
Tesekkurler

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
2020 Haziranda 320 TL’ye almıştık :)

Yorumlara aldanmayın, olması gerektiği gibi kahve yapıyor. En sevdiğim özelliği zamanlayıcı olması, uzun iş seyahatleri öncesi zamanlayıcısını suyunu kahvesini ayarlayıp yatardım, uyandığımda mis gibi kahvem hazır yola çıkardım. Fişten çekince saati sıfırlandığı için her seferinde saat ayarına gerek yok.

Birde kesinlikle çekirdek kahve alıp evde kendiniz göz kararı öğütün, aşırı fark ediyor.

Philips HD7459/20 Daily Collection Kahve Makinesi

aknskn

Meraklı
Meraklı
Bu ürünü 3 yıl önce alıp neredeyse 2 yıl aralıksız kullandım. Günde 2-3 kez kahve demledim. Bana o zamanlarda fazlasıyla yetiyordu. 1 yıldır işin nitelikli kahve kısmında olduğum için kutusunda duruyor. Hatta 1 yıldır internete koyup satacağım ürünü, yapamadım bir türlü.
Youtube'daki bazı videolardan edindiğim bilgilerle bu tarzdaki makinaların en büyük sıkıntısının özellikle başlangıçtaki su sıcaklığının düşük oluşuydu. Philips'in bu tarzdaki modellerinde kapak açıkken çalıştırıldığında su kendi geldiği yere tahliye ediliyor ve hem haznedeki tüm su ısınıyor hem de makinanın iç ekipmanları ısınıyor. Bu şekilde 5-10 sn çalıştırılarak kapak kapatılırsa biraz daha lezzetli bir kahve elde edilebiliyor.
@Puzik 'in de önerdiği ürün zamanlayıcı fonksiyonuyla öne çıkıyor.
Sonuç olarak bu ürünlerden ilerleyebilirsiniz. Eğer bütçe sıkıntınız yoksa Moccamaster'a yönelebilirsiniz, orası bu işin çok zirve noktası gerçekten.

albertxx

Meraklı
Meraklı
Kişisel olarak yapabileceğim en iyi öneri çekirdek öğütücülü bir makine almanız. Çekirdek öğütücü işi farklı bir boyuta çıkarıp kahveyi güzelleştiriyor. Uygun fiyatlı vestel taze(Ben kullanıyorum bir sıkıntısı yok güzel fiyatına göre tek sorunu aç kapa tuşu yok. ) Philipsin modelleri var keza onlarda başarılı makineler. Tercihinizi bunlardan yana kullanabilrisiniz.

Ayrıca maalesef filtre kahve ve çay karıştırılıyor ülkemizde. Kahve makinesi sıcak tutmuyor gibi eleştiri çok oluyor. Kahve çay gibi kaynar içilmez. Kahve yüksek ısıda çabuk yanar. O yüzden 80-90 derece arasında yada diğer tabirle ağız yakmayacak sıcaklık kahve için idealdir. Yok makine sıcak tutmuyor, yok şöyle söylemleri maalesef filtre kahvenin nasıl olması gerektiği bilinmediği için.

bizzare

Araştırmacı
Araştırmacı
Delongy kahve makinası nasıl
Birde şuanda arçelik.ve vestel satıyor.Nasil bir ögutucu almalıyım.
Öğütücü ile filtre makinaya göre kahve çekimi yapılabiliyor mu?
Philips ile delongy arasındaki fark nedir
Damlama özelliği ile daha yoğun kahve oluyor. Kahve çok sıcak içmenizi ve plastik ürün ya da bardak kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem.

GokhanB

Meraklı
Meraklı
Çekirdekten öğütüp kullanmak isterseniz melitta aroma fresh öneririm. Kullanıyorum memnunum.